Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Jeleniej Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 624 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Jeleniej Górze

Znakomite Studnie Głębinowe

12 opinii
Roboty ziemne Jelenia Góra

Jeśli poszukujesz ekspertów od studni głębinowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Best-Bruk. Jelenia Góra i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Staranne Usługi Koparko Ładowarką Jelenia Góra

9 opinii
AQUA-DRIll-BUD - Staranne Usługi Koparko Ładowarką Jelenia Góra

Ten, kto potrzebuje usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do AQUA-DRIll-BUD i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Jbj Pro-Bud Best

7 opinii
Jbj Pro-Bud Best - Profesjonalna Niwelacja Terenu Jelenia Góra

Po prostu zleć zadanie niwelacji terenu specjalistom z miejscowości Jelenia Góra. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Jeleniej Góry są jednymi z najlepszych. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

WidMag Magdalena Widuła

5 opinii
WidMag Magdalena Widuła - Pierwszorzędne Usługi Koparko Ładowarką Jelenia Góra

Klient, który planuje zakup usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Bojarczuk Mariusz -Koparki

4 opinie
Bojarczuk Mariusz -Koparki - Doskonałe Roboty Ziemne Jelenia Góra

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Bojarczuk Mariusz -Koparki z Jeleniej Góry jest na to skuteczną metodą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Usługi Sprzętowo Budowlane "VENBUD"

1 opinia
Usługi Sprzętowo Budowlane "VENBUD" - Profesjonalne Roboty Ziemne Jelenia Góra

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z Usługi Sprzętowo Budowlane VENBUD są dla Ciebie stworzeni. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Solidne Roboty Ziemne Jelenia Góra

1 opinia
Marcin Jakubowski - Solidne Roboty Ziemne Jelenia Góra

Poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Marcin Jakubowski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Solidna Niwelacja Terenu w Jeleniej Górze

1 opinia
TRAWNIKI.com Michał Muszkieta - Solidna Niwelacja Terenu w Jeleniej Górze

Powierz zadanie niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Jelenia Góra. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Jeleniej Góry nie mają sobie równych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

CZTERY PORY ROKU

1 opinia
CZTERY PORY ROKU - Perfekcyjne Kopanie Studni Jelenia Góra

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego kopania studni na terenie Jeleniej Góry. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

tz transport-koparki

2 opinie
tz transport-koparki - Perfekcyjne Roboty Ziemne Jelenia Góra

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia tz transport-koparki. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Jeleniej Górze (21)

Potrzebne utwardzenie terenu, 301-400m², Jelenia Góra

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-11-24 do 2023-12-02
dodano 8 dni temu

 • Jelenia Góra

Kopanie Jelenia Góra

Rodzaj ziemi: ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 1000m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Jelenia Góra

Zlecenie na prace ziemne, Jelenia Góra

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Jelenia Góra

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-15...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Jelenia Góra

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 9999m²) Informacje dodatkowe: Dodatkowe roboty ziemne i drogowe, korytowanie zagęszczanie nasyp./wykop. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Jelenia Góra

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 70m², Jelenia Góra

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 70m²) Informacje dodatkowe: Zebranie humusu pod plyte fundamentową, zosprowadzenie zwietrzeliny, wykop 50mb na kabel i przewiezienie 4 palet z kostką. Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Jelenia Góra

Perfekcyjne Prace Ziemne Jelenia Góra

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Przewiezienie humusu w inne miejsce na tej samej działce i rozwiezienie tłucznia na wjeździe na działkę. Jutro od 8 - 11. Wojcieszyce koło Jeleniej Góry Te...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Wojcieszyce

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 20m², Jelenia Góra

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 20m². Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Jelenia Góra

Świetne Wykop Jelenia Góra

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Jelenia Góra

Najlepsze Wykop

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1000m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Wojcieszyce

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 20mb, Jelenia Góra

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Jelenia Góra

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 34mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie wykupu pod przyłącze elektryczne oraz okopanie domu w celu wykonania bednarki przez elektryka. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wyko...

2023-08-18 do 2023-08-21

 • Jelenia Góra

Prace Ziemne

Rodzaj prac: niwelacja terenu plus posianie trawnika Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Jelenia Góra

Wyrównanie terenu o pow. 600m², Jelenia Góra

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-17 do 2023-07-17

 • Jelenia Góra

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac ziemnych. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Jelenia Góra

Solidne Wykop

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Jelenia Góra

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Jelenia Góra

Perfekcyjne Prace Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Wyrównanie terenu o pow. 1800m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Jelenia Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty