Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Łodzi

Doskonałe Wiercenie Studni Łódź

22 opinie
Roboty ziemne Łódź

Firma Hydro Expert Maciej Pietrzykowski to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Znakomite Roboty Ziemne

12 opinii
NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI - Znakomite Roboty Ziemne Łódź

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Zespół Muzyczny Golden

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Łódź

Od lat pracownicy firmy Zespół Muzyczny Golden wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PPHU „LEWAG” Jacek Sołtysik

9 opinii
PPHU „LEWAG” Jacek Sołtysik - Profesjonalne Roboty Ziemne Łódź

Zrealizowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PPHU LEWAG Jacek Sołtysik ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

HYDROMAR

9 opinii
HYDROMAR - Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

Firma HYDROMAR to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Express Budowa

5 opinii
Express Budowa - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Łódź

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Express Budowa są dla Ciebie idealni. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Magic Garden

3 opinie
Magic Garden - Najlepsze Roboty Ziemne Łódź

Firma Magic Garden świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Łodzi i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Znakomite Wykopy w Łodzi

2 opinie
LADY PIK - Znakomite Wykopy w Łodzi

Wykonanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. LADY PIK ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Świetne Roboty Ziemne

2 opinie
Firma Handlowa Marciniak - Świetne Roboty Ziemne Łódź

Od lat pracownicy firmy Firma Handlowa Marciniak wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomita Melioracja Łódź

1 opinia
F.U MAJ-MAR - Znakomita Melioracja Łódź

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Łodzi (94)

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Łódź

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Proszę o oferte na wyrównanie terenu. Trawnik został rozjezdzony przez sprzęt budowlnay - są...

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Doskonałej Jakości Wykop Łódź

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 6 dni temu

 • Łódź

Porządne Prace Ziemne Łódź

To zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Łodzi i okolic. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Zdjęcie kostki brukowej, wykop po zewnętrznej stronie studzienki rewizyjnej (ok. 3 m) aby założyć zawór burzowy, zakopać wykop, ułożyć kostkę brukową. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu szeregowego, 71-100m², Łódź

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu szeregowego, 71-100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Łódź

Wykop

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: podziemny Informacje dodatkowe: Wykop pod przyłącze kanalizacyjne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Łódź

Pierwszorzędne Wykop

Przeznaczenie terenu: budowa, droga Powierzchnia: 5000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: powierzchnia 4000-5000 m2. usunięte w wiekszości drzewa. pozostały korzenie z których aktu...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Łódź

Kopanie Łódź

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 70m², Łódź

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 70m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Łódź

Perfekcyjne Kopanie

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 700m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Łódź i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-19 do 2023-10-19

 • Łódź

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj studni: wykonanie studni Głębokość studni: 18m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Łódź

Potrzebuję wykopać studnię, Łódź

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Potrzebuję wykopać studnię". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Łódź

Szukam ekipy do wykopania studni, Łódź

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do wykopania studni. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Łodzi na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Łódź

Staranne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Łódź

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Usunięcie humusu i utwardzenie drogi z przekruszu betonowego Informacje dodatkowe: Zebranie humusu na odkład w pasie 5,5 metra na długości 400mb około 2200 m2 Wykonanie utwardzenia drogi z przekruszu betonowego o gru...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Łódź

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 600mb, Łódź

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Łodzi i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 600mb", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Łódź

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Renowacja zbiornika wodnego w miejscowości Sokołów na terenie Gminy Sieradz Informacje dodatkowe: Zamówienie obejmuje renowację istniejącego stawu na cieku wodnym bie...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Łódź

Solidne Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty