Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Łodzi

Doskonałe Wiercenie Studni Łódź

4 opinie
Roboty ziemne Łódź

Firma Initium Sp. z o.o. to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Znakomite Roboty Ziemne

12 opinii
NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI - Znakomite Roboty Ziemne Łódź

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Jakub Janas

2 opinie
Jakub Janas - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Łódź

Od lat pracownicy firmy Jakub Janas wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI

1 opinia
F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI - Profesjonalne Roboty Ziemne Łódź

Zrealizowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

LADY PIK

2 opinie
LADY PIK - Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

Firma LADY PIK to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Express Budowa

5 opinii
Express Budowa - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Łódź

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Express Budowa są dla Ciebie idealni. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów

1 opinia
BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów - Najlepsze Roboty Ziemne Łódź

Firma BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Łodzi i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Znakomite Wykopy w Łodzi

3 opinie
Roboty Ziemne, Rozbiorkowe Stanisława Łysakowska - Znakomite Wykopy w Łodzi

Wykonanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Roboty Ziemne Rozbiorkowe Stanisława Łysakowska ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Świetne Roboty Ziemne

25 opinii
WOJCIECH SOBOŃ POLSKI BRUK - Świetne Roboty Ziemne Łódź

Od lat pracownicy firmy WOJCIECH SOBOŃ POLSKI BRUK wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomita Melioracja Łódź

2 opinie
Solid-Bruk Kifer Agnieszka - Znakomita Melioracja Łódź

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Łodzi (95)

Świetne Prace Ziemne Łódź

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Kopanie Łódź

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: opaskowy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Solidne Roboty Ziemne Łódź

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wywóz ziemi, 11-20m³". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 6 dni temu

 • Łódź

Solidne Kopanie

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Zlecenie na prace ziemne", jako ekspert z miejscowości Łódź. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Łodzi nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 6 dni temu

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Ksawerów

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 6 dni temu

 • Ksawerów

Najlepsze Wykop Łódź

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o utwardzenie terenu, 1200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Łodzi bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Łódź

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Łódź z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Łódź

Zapytanie o prace ziemne, Łódź

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Łódź

Doskonałe Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: skarpy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Łódź

Pierwszorzędne Kopanie

Zakres zlecenia: Izolacja istniejącego termiczna i wodna fundamentu od zewnątrz. Należy wykopać ziemię na głębokość około 1m i długość około 15m. Proszę o wycenę usługo z materiałem. Dostęp do ściany jest wygodny. Termin rozpocz...

2024-05-07 do 2024-05-20

 • Łódź

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia zabudowy: 600m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Wykonanie wykopu pod starą kamienicą....

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 101-200mb, Łódź

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 101-200mb". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia prac z Łodzi i sąsiednich powiatów. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Łódź

Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik, poprawa drenażu Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Łódź

Szukam firmy do wyrównania terenu, 1000m², Łódź

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy do wyrównania terenu, 1000m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Łódź

Porządne Wykop

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Łódź

Rewelacyjne Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 3500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Lutomiersk k. Łodzi ok. 3500 m2 będą ogrodzone. Powstanie Trawnik na którym będzie postawiony Ga...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Łódź

Zapytanie o wykop pod fundament bud. usługowego, 1500m², Łódź

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia zabudowy: 1500m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2024-05-14...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Łódź

Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m², Łódź

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Łodzi. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty