Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Piotrkowie Trybunalskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Piotrkowie Trybunalskim

Rewelacyjne Kopanie Stawów

1 opinia
Roboty ziemne Piotrków Trybunalski

Powierz zadanie kopania stawów ekspertom firmy QUBE ARTUR KUBIK z miejscowości Piotrków Trybunalski. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Piotrkowa Trybunalskiego nie mają sobie równych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Professional Project Partners Sp. z o.o.

5 opinii
Professional Project Partners Sp. z o.o. - Porządne Roboty Ziemne Piotrków Trybunalski

Jeszcze poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Professional Project Partners Sp. z o.o.. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

A2M2 - Złomowisko Piotrków Trybunalski - Skup makulatury - Kontener na odpady - Usługi koparką

3 opinie
A2M2 - Złomowisko Piotrków Trybunalski - Skup makulatury - Kontener na odpady - Usługi koparką - Perfekcyjne Kopanie Stawów Piotrków Trybunalski

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kopania stawów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Piotrkowa Trybunalskiego i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Tanie Usługi Minikoparką Piotrków Trybunalski

1 opinia
TOM-BUD - Tanie Usługi Minikoparką Piotrków Trybunalski

Klient, który szuka taniej usługi minikoparką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Porządne Prace Ziemne

1 opinia
"New Home" Usługi budowlano-remontowe Mariusz Jóźwik - Porządne Prace Ziemne Piotrków Trybunalski

Myślisz, że porządne prace ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z New Home Usługi budowlano-remontowe Mariusz Jóźwik poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Rewelacyjne Roboty Ziemne w Piotrkowie Trybunalskim

1 opinia
F. H. U. KUBA Beata Ślązak - Rewelacyjne Roboty Ziemne w Piotrkowie Trybunalskim

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie F. H. U. KUBA Beata Ślązak. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MAXBUD M.J.

2 opinie
MAXBUD M.J. - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Piotrków Trybunalski

Zrealizowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. MAXBUD M.J. ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

For Bud 4BUD

For Bud 4BUD - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Piotrków Trybunalski

Wybierz firmę For Bud 4BUD jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do perfekcyjnej niwelacji terenu w miejscowości Piotrków Trybunalski lub sąsiednim mieście. Zarezerwuj termin od razu!

Profesjonalne Roboty Ziemne Piotrków Trybunalski

PHU Sylmar - Profesjonalne Roboty Ziemne Piotrków Trybunalski

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od robót ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z PHU Sylmar. Piotrków Trybunalski i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pierwszorzędny Drenaż

Zielona Aleja Ogrody&Brukarstwo - Pierwszorzędny Drenaż Piotrków Trybunalski

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to Zielona Aleja OgrodyBrukarstwo są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Piotrkowie Trybunalskim (16)

Zapytanie o wyrównanie terenu, 600m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 600m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 3 dni temu

 • Piotrków Trybunalski

Staranne Prace Ziemne Piotrków Trybunalski

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-14 do 2024-04-14

 • Piotrków Trybunalski

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Piotrków Trybunalski

Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m², Piotrków Trybunalski

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Piotrków Trybunalski

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Piotrków Trybunalski

Teren do utwardzenia: Parking wewnętrzny Powierzchnia: 10m² Rodzaj materiału: Asfalt Informacje dodatkowe: Zlecę naprawę asfaltu na parkingu wewnętrznym. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Piotrków Trybunalski

Wyjątkowe Kopanie Piotrków Trybunalski

Jeśli tylko interesuje Cię zlecenie na wyjątkowe kopanie w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebne utwardzenie terenu, 401-500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Piotrków Trybunalski

Wykop Piotrków Trybunalski

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Łódzkie bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Julianów

Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Ułożenie kostki Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Moszczenica

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Bujny

Przeznaczenie terenu: Wypchnięcie mułu że stawu Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności, częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Bujny

Perfekcyjne Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: Podwórko Powierzchnia: 600m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Bogdanów

Wywóz ziemi, 12000m³, Wolbórz

Rodzaj ziemi: glina, ogrodowa, piasek Ilość ziemi: 12000m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Ziemia do odbioru z nowej inwestycji. Ziemia z korytowania i wykopów fundamentowych. Ziemia składowana w...

2023-10-26 do 2023-11-08

 • Wolbórz

Wysokiej Klasy Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu pod trawnik zebranie wierzchniej warstwy (ok 10 cm), niwelacja poziomu, dos...

2024-02-23 do 2024-02-28

 • Sulejów

Najlepsze Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: wokół budynku, droga Powierzchnia: 600m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Dzień dobry, w załączeniu przesyłam wstępny opis zamówienia. Proszę o wstępną ofertę wraz z uwzglę...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Sulejów

Staranne Wykop

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Czarnocin

Pierwszorzędne Kopanie

Jeśli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne kopanie w rejonie Łódzkiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wywóz ziemi, 51-100m³", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Biała

Świetne Prace Ziemne

Rodzaj ziemi: ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 51-100m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Biała
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty