Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 545 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gdańsku

Dakkar

2 opinie
Roboty ziemne Gdańsk

Jeśli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z Dakkar są dla Ciebie idealni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Kopfest - minikoparka Gdańsk-Oliwa

1 opinia
Kopfest - minikoparka Gdańsk-Oliwa - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Gdańsk

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Gdańsk. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Gdańska są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

TAMA Piotr Sadowski

3 opinie
TAMA Piotr Sadowski - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Gdańsk

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką TAMA Piotr Sadowski wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MAD MAX

2 opinie
MAD MAX - Doskonałe Roboty Ziemne Gdańsk

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MAD MAX. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

1 opinia
P.P.H.U KOBI ŁUKASZ KOBYLARZ - Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia P.P.H.U KOBI ŁUKASZ KOBYLARZ. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

KDE Construction

43 opinie
KDE Construction - Staranny Drenaż Opaskowy Gdańsk

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie KDE Construction. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

ECO-AMAR Sp. z o.o.

19 opinii
ECO-AMAR Sp. z o.o. - Najlepsze Roboty Ziemne Gdańsk

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ECO-AMAR Sp. z o.o. z Gdańska będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Daniel Matejak-Prestige bruk

22 opinie
Daniel Matejak-Prestige bruk - Perfekcyjne Roboty Ziemne Gdańsk

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Daniel Matejak-Prestige bruk. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Solidna Melioracja w Gdańsku

3 opinie
Twój styl Sławomir plichta - Solidna Melioracja w Gdańsku

Z chwilą, gdy będziesz szukać solidnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Twój styl Sławomir plichta są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny melioracji. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Rewelacyjna Melioracja Gdańsk

11 opinii
Hermes Gdańsk - Rewelacyjna Melioracja Gdańsk

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Hermes Gdańsk są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gdańsku (111)

Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m², Gdańsk

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: 2024-06-01...

2024-05-25 do 2024-06-02
dodano wczoraj o 22:05

 • Gdańsk

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Gdańsk

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-25 do 2024-06-02
dodano wczoraj o 13:41

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Prace Ziemne Gdańsk

Wykonanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano 2 dni temu

 • Gdańsk

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano 2 dni temu

 • Gdańsk

Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

Ten Klient jest zdania, że znakomite roboty ziemne to nieprosty temat. Wysłał zapytanie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-23 do 2024-05-31
dodano 3 dni temu

 • Otomin

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-22 do 2024-05-22

 • Gdańsk

Świetne Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na ręczne odkopanie 3 budynków od frontu, 3 x 16mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gdańsk

Najwyższej Klasy Kopanie Gdańsk

Zakres zlecenia: Zlecę wykopanie rowu przy działce. Ok. 25m długości 2m szerokość i 1.5m głębokości. Praca w Gdańsku na Olszynce. Poproszę o oferty Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gdańsk

Zapytanie o wykonanie drenażu, 101-200mb, Gdańsk

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie drenażu, 101-200mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gdańsk

Świetne Wykop Gdańsk

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-05-13 do 2024-05-15

 • Gdańsk

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

Zakres zlecenia: Przekopanie i wyrownanie dzialki, usuniecie i zakopanie zarosli. Dzialka ROD na nowym porcie. Dzialka 600mkw, mocno zarosnieta. Przewiduje 1 do 1,5 dnia pracy dla mini koparki Termin rozpoczęcia prac: najbliższy ...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Gdańsk

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Gdańsk

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Gdańsk

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik, ułożenie kostki brukowej Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: - wyrównanie działki- działka ma 1m spadku na długości 27m (przeni...

2024-05-12 do 2024-05-12

 • Gdańsk

Wykopanie stawu, 51-150m², Otomin

Klient napisał zgłoszenie o treści "Wykopanie stawu, 51-150m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Otomin

Zlecenie na wywóz ziemi, 151-200m³, Gdańsk

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wywóz ziemi, 151-200m³". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Gdańsk

Zlecę wykop pod fundament, 3000m², Gdańsk

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecę wykop pod fundament, 3000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Gdańsk

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Gdańsk

Przeznaczenie terenu: poprawa drenażu Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Gdańsk

Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m², Gdańsk

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Złóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty