Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gdyni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 656 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gdyni

Prace Ziemne Adam Mroziński

3 opinie
Roboty ziemne Gdynia

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Prace Ziemne Adam Mroziński perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi

8 opinii
RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi - Pierwszorzędna Niwelacja Terenu Gdynia

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu fachowcom z miejscowości Gdynia. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Gdyni są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz!

J.R.INWEST

1 opinia
J.R.INWEST - Znakomite Roboty Ziemne Gdynia

Chcesz znaleźć godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? J.R.INWEST z Gdyni będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Rewelacyjne Kopanie Stawów w Gdyni

1 opinia
F.H.U. WEDA - Rewelacyjne Kopanie Stawów w Gdyni

Zleć zadanie rewelacyjnego kopania stawów specjalistom z firmy F.H.U. WEDA. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Gdynia i okolicznych miast. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MILBUD-Jan Milewczyk

5 opinii
MILBUD-Jan Milewczyk - Wyjątkowe Kopanie Stawów Gdynia

Zleć usługę kopania stawów fachowcom z miejscowości Gdynia. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Gdyni są w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Gdynia

2 opinie
ECCOFRESH - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Gdynia

Jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje ECCOFRESH. Gdynia i okolice to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Gdynia

4 opinie
HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Gdynia

Poszukujesz dobrej firmy od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Grupa Nostromo Sp. z o.o.

1 opinia
Grupa Nostromo Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wykopy Gdynia

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od wykopów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Grupa Nostromo Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

TM PROJEKT Tomasz Marzecki

23 opinie
TM PROJEKT Tomasz Marzecki - Najlepsze Wiercenie Studni Gdynia

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do najlepszego wiercenia studni na terenie Gdyni lub okolicy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

P.F. USŁUGOWO-HANDLOWA "KAFELKOLAND"

1 opinia
P.F. USŁUGOWO-HANDLOWA "KAFELKOLAND" - Perfekcyjne Roboty Ziemne Gdynia

Szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry P.F. USŁUGOWO-HANDLOWA KAFELKOLAND. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gdyni (20)

Rewelacyjne Wykop Gdynia

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 4 dni temu

 • Gdynia

Solidne Kopanie Gdynia

Teren do utwardzenia: podjazd, droga Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Potrzeba utwardzenia drogi dojazdowej do 90m w Gdyni Pogórze Dolne 517•••••••• , 505•••••••• Termi...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Gdynia

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Gdynia

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od wykopu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-04-02 do 2024-04-05

 • Gdynia

Porządne Prace Ziemne Gdynia

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Gdynia z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Gdynia

Wywóz ziemi, 3m³, Gdynia

Zapytanie o treści - Wywóz ziemi, 3m³ jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Gdynia i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Gdynia

Porządne Prace Ziemne

Ten Zlecający w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Gdynia

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Gdynia

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Gdynia

Najlepsze Kopanie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie drenażu, 21-50mb". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia działalności z okolic Gdyni i okolicznych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Gdynia

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 301-400m², Gdynia

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 301-400m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2024-02-29 do 2024-03-01

 • Gdynia

Najlepsze Wykop

Ten Zlecający szuka specjalisty od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o prace ziemne, chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Gdynia

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Gdynia

Zrealizuj zlecenie profesjonalnego kopania o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²", jako fachowiec z miejscowości Gdynia. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Gdyni nie masz sobie równych. Umów się na rozmowę już teraz.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Gdynia

Perfekcyjne Kopanie

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako sprawdzony profesjonalista z zakresu perfekcyjnego kopania z Gdyni? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Gdynia

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Gdynia

Przeznaczenie terenu: trawnik, poprawa drenażu, uprawy Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Gdynia

Roboty Ziemne Gdynia

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od robót ziemnych szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Gdyni z pewnością udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Gdynia

Potrzebuję wynająć koparko-ładowarkę na 5 godz., Gdynia

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebuję wynająć koparko-ładowarkę na 5 godz.. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Gdynia

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zlecę wyrównanie terenu, do 100m²", jako specjalista z miejscowości Gdynia. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Gdyni jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Gdynia

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 101-200m², Gdynia

Teren do utwardzenia: utwardzenie miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: wykonanie zgodnie z wykonanym już projektem wykonawczym ...

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Gdynia

Solidne Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Gdynia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty