Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Gdyni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 586 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gdyni

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi

8 opinii
Wyburzenia Gdynia

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu

13 opinii
MET KRZYŚ - Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Gdynia

Firma MET KRZYŚ świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdynia i z sąsiednich miast. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Dobra Firma Wyburzeniowa

4 opinie
Prace Ziemne Adam Mroziński - Dobra Firma Wyburzeniowa Gdynia

Ta dobra firma wyburzeniowa z terenu Gdyni to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Elżbieta Czech Usługi Budowlane i Hurtownia Alfa

1 opinia
Elżbieta Czech Usługi Budowlane i Hurtownia Alfa - Staranne Wyburzenia Gdynia

Firma Elżbieta Czech Usługi Budowlane i Hurtownia Alfa oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Gdyni i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego.

Perfekcyjne Wyburzanie Budynków

1 opinia
Adam Gwizdała - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Gdynia

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzania budynków? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Adam Gwizdała. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

J.R.INWEST

1 opinia
J.R.INWEST - Doskonałe Rozbiórki Gdynia

Zrealizowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. J.R.INWEST ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę.

Rewelacyjne Rozbiórki Gdynia

2 opinie
Labrador Renowacje Mieszkań - Rewelacyjne Rozbiórki Gdynia

Oszołomi Cię sprawne działanie Labrador Renowacje Mieszkań na terenie Gdyni. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Staranne Wyburzanie Budynków w Gdyni

1 opinia
F.H.U. WEDA - Staranne Wyburzanie Budynków w Gdyni

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od wyburzania budynków to wykorzystaj doświadczenie F.H.U. WEDA. Gdynia - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

MILBUD-Jan Milewczyk

5 opinii
MILBUD-Jan Milewczyk - Solidne Rozbiórki Gdynia

Planujesz wybrać godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MILBUD-Jan Milewczyk z Gdyni będzie najszybszą drogą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Doskonała Rozbiórka Budynków Gdynia

23 opinie
TM PROJEKT Tomasz Marzecki - Doskonała Rozbiórka Budynków Gdynia

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? TM PROJEKT Tomasz Marzecki będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Gdyni (22)

Zapytanie o wyburzenie ścian, do 20m², Gdynia

Przygotowanie wyburzań budynków dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie ścian, do 20m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Gdynia

Staranne Wyburzania Budynków Gdynia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: n...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Gdynia

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 50m² Rodzaj konstrukcji: stalowa Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Gdynia

Wyburzania Budynków

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę wyburzenie ścian, do 20m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2024-05-16 do 2024-05-17

 • Gdynia

Perfekcyjne Rozbiórki Gdynia

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Gdynia

Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m², Gdynia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wybu...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Gdynia

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Gdynia

Klient zgłosił "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m²". Jako dobra firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Gdynia

Znakomite Wyburzania Budynków

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Gdynia

Najlepsze Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, altana, dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaj konstrukcji: stalowa Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywó...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Gdynia

Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Gdynia

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, 10m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Gdynia

Staranne Rozbiórki

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje specjalisty od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace rozbiórkowe, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Złóż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Gdynia

Zlecę prace rozbiórkowe, 25m², Gdynia

Ten Zlecający nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace rozbiórkowe, 25m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Gdynia

Dam zlecenie na wyburzenie bud. usługowego, 301-400m², Gdynia

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Gdynia

Wyburzenia Gdynia

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: szklarnia na podmurowce Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Gdynia

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Gdynia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Gdynia

Doskonałe Wyburzania Budynków

Ten Klient potrzebuje dobrej firmy od wyburzań budynków. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wyburzenie domku letniskowego, do 50m², chcąc doświadczonych specjalistów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-28 do 2024-02-28

 • Gdynia

Rozbiórka Budynków Gdynia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Klient nie po...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Gdynia

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m², Gdynia

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Gdynia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty