Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Łodzi

Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Łodzi

3 opinie
Wyburzenia Łódź

Zleć prace dotyczące wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Łódź. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Łodzi są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

2 opinie
POL-BUD - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij POL-BUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Dobra Firma Wyburzeniowa

51 opinii
EFEKT Iwona Kamińska - Dobra Firma Wyburzeniowa Łódź

Chcesz powierzyć kucie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? EFEKT Iwona Kamińska to świetny wybór. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

5 opinii
Brukarstwo/ Catering - Doskonałej Jakości Wyburzenia Łódź

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brukarstwo Catering będzie najszybszą drogą. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

TYNK-EXPERT AGNIESZKA ADAMSKA

6 opinii
TYNK-EXPERT AGNIESZKA ADAMSKA - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Łódź

Zawodowcy z TYNK-EXPERT AGNIESZKA ADAMSKA to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Rozbiórki Łódź

5 opinii
RoyalGardens - Rewelacyjne Rozbiórki Łódź

Oszołomi Cię sprawne działanie RoyalGardens na terenie Łodzi. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

ATD Invest Oleksandr Podenko

8 opinii
ATD Invest Oleksandr Podenko - Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Łódź

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? ATD Invest Oleksandr Podenko to dobry wybór. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

JKK Brukarstwo Sp. z o.o.

7 opinii
JKK Brukarstwo Sp. z o.o. - Solidne Wyburzenia Łódź

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? JKK Brukarstwo Sp. z o.o. będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

MAXINWEST Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych

1 opinia
MAXINWEST Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych - Doskonałe Wyburzenia Łódź

Uważasz, że doskonałe wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z MAXINWEST Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Łódź

1 opinia
Zakład Robót Drogowych P-Bruk - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Łódź

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii usuwania azbestu z Łodzi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Łodzi (81)

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Łódź

Wpraw w zachwyt Zleceniodawcę fachowym działaniem na terenie Łodzi. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona szybko. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano wczoraj o 14:03

 • Łódź

Zlecę wyburzenie garażu, 51-100m², Łódź

Klient zgłosił "Zlecę wyburzenie garażu, 51-100m²". Jako dobra firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 51-100m², Łódź

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Łodzi. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-07-08 do 2024-07-16
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Zapytanie o rozbiórka schodów, 21-50m², Łódź

Zakres zlecenia: rozbiórka schodów Powierzchnia obiektu: 21-50m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Łódź

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Łódź

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyb...

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Łódź

Dam zlecenie na wykucie otworu w ścianie, do 20m², Łódź

Zakres zlecenia: otwór w ścianie Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Łódź

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Łódź

Olśnij Klienta sprawnym działaniem w okolicach Łodzi. Jako znana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 21-50m², Łódź

Olśnij tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w rejonie Łodzi. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 21-50m²" i zapewnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona błyskawicznie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2024-06-23 do 2024-06-24

 • Łódź

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 21-50m², Łódź

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 21-50m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Łódź i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2024-06-20 do 2024-06-28

 • Łódź

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Łódź

Zakres zlecenia: Potrzebujemy kruszarki lub usługi kruszenia płyt betonowych. Demontaż z parkingu. 8tys. metrów kw. Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-06-18 do 2024-06-26

 • Łódź

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki

Olśnij Zleceniodawcę fachowym działaniem na terenie Łodzi. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Potrzebne prace rozbiórkowe" i zapewnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana błyskawicznie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-06-16 do 2024-06-24

 • Łódź

Rozbiórki Łódź

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient posi...

2024-06-14 do 2024-06-22

 • Łódź

Rewelacyjne Wyburzenia Łódź

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wyburzenie altany, do 50m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Łodzi bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dziś zadzwoń do niego.

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Łódź

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Łódź

Niezawodna Firma Wyburzeniowa Łódź

Zainteresowany zgłosił "Zapotrzebowanie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m²". Jako niezawodna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Łódź

Potrzebne prace rozbiórkowe, 101-150m², Łódź

Jeśli jeszcze jako ekspert od rozbiórek szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebne prace rozbiórkowe, 101-150m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Łodzi z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Łódź

Profesjonalne Wyburzania Budynków Łódź

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę prace rozbiórkowe", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Łódź

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: komin Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty