Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 280 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gdańsku

OLIVA VISION SP. Z O.O.

1 opinia
Wyburzenia Gdańsk

Dobra firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych miastach. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

F.U Kopars

5 opinii
F.U Kopars - Profesjonalne Kruszenie Betonu Gdańsk

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z F.U Kopars perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Wyburzanie Budynków Gdańsk

3 opinie
RearrangeTK - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Gdańsk

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Skorzystaj z doświadczenia RearrangeTK. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Fantastyczne Kucie Betonu Gdańsk

1 opinia
Askan-Gdańsk Anna Hoppe - Fantastyczne Kucie Betonu Gdańsk

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Askan-Gdańsk Anna Hoppe jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

5 opinii
DAN-REX - Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Gdańsk

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Skorzystaj z kwalifikacji DAN-REX. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najwyższej Klasy Kucie Betonu

4 opinie
Zwar-Bud Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Kucie Betonu Gdańsk

Chesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu najwyższej klasy kucia betonu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Zwar-Bud Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

FOSSIO Maksym Krawczyk

1 opinia
FOSSIO Maksym Krawczyk - Doskonałe Wyburzenia Gdańsk

FOSSIO Maksym Krawczyk oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Gdańska i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

damian golis

1 opinia
damian golis - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Gdańsk

damian golis oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Gdańska i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

AROS Adam Rosalewski

8 opinii
AROS Adam Rosalewski - Świetne Rozbiórki Gdańsk

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z AROS Adam Rosalewski. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najlepsze Wyburzenia w Gdańsku

2 opinie
Pola Wyburzenia - Najlepsze Wyburzenia w Gdańsku

Uważasz, że najlepsze wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Gdańsku (50)

Dam zlecenie na wyburzenie domku letniskowego, 51-100m², Gdańsk

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lu...

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 3 dni temu

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Wyburzenia Gdańsk

Zakres zlecenia: wybuzenie fundamentu i slupkow ogrodzenia dlugosci 34 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-08 do 2024-06-16
dodano 7 dni temu

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na skucie posadzki, 21-50m², Gdańsk

Zakres zlecenia: skucie posadzki Powierzchnia obiektu: 21-50m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Gdańsk

Rozbiórki Gdańsk

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Gdańsk

Zlecę wyburzenie bud. usługowego, 800m², Gdańsk

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 800m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiór...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Wyburzenia

Klient napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Gdańsk

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 101-150m², Borkowo

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: Klie...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Borkowo

Potrzebne prace rozbiórkowe, Gdańsk

Zakres zlecenia: Rozbiórka pieca Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gdańsk

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 51-100m², Gdańsk

Zachwyć tego Klienta profesjonalnym działaniem w rejonie Gdańska. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 51-100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie zakończona szybko. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-05-13 do 2024-05-19

 • Gdańsk

Znakomite Wyburzania Budynków Gdańsk

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę prace rozbiórkowe. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków

Zakres zlecenia: skuwanie płytek, wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Gdańsk

Dam zlecenie na skucie posadzki, wyburzenie ścian, 130m², Gdańsk

Zakres zlecenia: skucie posadzki, wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 130m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Dodatkowe informacje: Dzień dobry, Podzlecę kucie wylewki betonowej w mieszkaniu w nowym budownictwie (130 m2) : 30 ...

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Gdańsk

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 201-300m², Gdańsk

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Gdańsk

Zlecę prace rozbiórkowe, Gdańsk

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-04-24 do 2024-04-30

 • Gdańsk

Potrzebne prace rozbiórkowe, Gdańsk

Zakres zlecenia: skucie ok 2 m2 betonu grubości ok 15 cm wylanego na gruncie , stanowiącego podłoże pod taras z terakoty, przy czym w środku tarasu pozostawić studzienkę odprowadzającą deszczówkę z rynien budynku Termin rozpoczęc...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Gdańsk

Potrzebne prace rozbiórkowe, 101-150m², Gdańsk

Dla Klienta wybranie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Gdańska, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Gdańsk

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Gdańsk

Jeśli rozbiórka budynków na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Gdańsk

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Gdańsk

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty