Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Warszawie

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN

1 opinia
Wyburzenia Warszawa

Bez oporów zleć usługę pierwszorzędnego usuwania azbestu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Warszawy i pobliskich miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne.

27 opinii
Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne. - Doskonałe Wyburzanie Ścian Warszawa

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu doskonałego wyburzania ścian z Warszawy, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków roboty ziemne. jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

SOBWILD

15 opinii
SOBWILD - Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki Warszawa

Na wypadek jeśli poszukujesz ekspertów od wyburzeń, rozbiórek to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom SOBWILD. Warszawa to główny obszar ich działania. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Rewelacyjne Kucie Betonu

3 opinie
AD INWEST Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kucie Betonu Warszawa

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego kucia betonu na terenie Warszawy lub okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidne Usuwanie Azbestu Warszawa

7 opinii
Work Standard - Solidne Usuwanie Azbestu Warszawa

Po prostu zleć usługę usuwania azbestu profesjonalistom z miejscowości Warszawa. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Warszawy są jednymi z najlepszych. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Pakoinstal-reklama

2 opinie
Pakoinstal-reklama - Doskonałe Usuwanie Azbestu Warszawa

Zatrudnij tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałego usuwania azbestu na terenie Warszawy. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

TOM-GRUZ

4 opinie
TOM-GRUZ - Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Warszawa

Zachwyci Cię fachowe działanie TOM-GRUZ w rejonie Warszawy. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą dokładnie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Warszawa

2 opinie
Środowisko i Innowacje Sp. z o.o. - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Warszawa

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii usuwania azbestu z Warszawy. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Junka Daniel Pękala

1 opinia
Junka Daniel Pękala - Wyjątkowe Usuwanie Azbestu Warszawa

Starasz się odnaleźć sprawdzonego fachowca z zakresu wyjątkowego usuwania azbestu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Junka Daniel Pękala jest gotowa Ci pomóc. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Kruszenie Betonu w Warszawie

1 opinia
WEG-BET Danuta Kurpiewska - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu w Warszawie

W przypadku, gdy potrzebujesz pierwszorzędnego kruszenia betonu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to powierz tę kwestię specjalistom. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Warszawie (144)

Doskonałe Wyburzania Budynków Warszawa

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Do wyburzenia są dwie sciany działowe które były przewidziane w spizarni. Chcemy przebu...

2024-05-26 do 2024-06-03
dodano 11 godzin temu

 • Warszawa

Najlepsze Rozbiórki Warszawa

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 21-50m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-23 do 2024-05-31
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Warszawa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Zlecę rozbiórkę dachu, 301-400m², Warszawa

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolen...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m², Warszawa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: drewniano murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie...

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Warszawa

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości wyburzania budynków to skomplikowane zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na skuwanie płytek, 51-100m², Warszawa

Zakres zlecenia: skuwanie płytek Powierzchnia obiektu: 51-100m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2024-07-01...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Warszawa

Zapytanie o wykucie otworu w ścianie, 51-100m², Warszawa

Zakres zlecenia: otwór w ścianie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Dodatkowe informacje: Potrzebujemy powiększenia 2 otworów drzwiowych, które są żelbetowe (płyta żerańska), pod tzw. normę czeską: D...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Warszawa

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Warszawa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Warszawa

Wyburzania Budynków

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyb...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Warszawa

Zlecę rozbiórkę bud. usługowego, 51-100m², Warszawa

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Warszawa

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Warszawa

Dla Klienta znalezienie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Warszawy, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Warszawa

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Warszawa

Ten Zleceniodawca wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², chcąc trafić w dobre miejsce. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Warszawa

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Warszawa

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, 51-100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Warszawa

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Warszawa

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Poszerzenie otworu po drzwiach i usunięcie futryny Termin skorzystania z oferty: do uz...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Warszawa

Solidna Rozbiórka Budynków

Jeśli rozbiórka budynków w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 51-100m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Warszawa

Firma Wyburzeniowa

Poszukiwana jest dobra firma wyburzeniowa działająca w rejonie Warszawy lub okolicach. Zapoznaj się zapytania o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, do 50m². Zapraszamy do kontaktu.

2024-05-01 do 2024-05-09

 • Warszawa

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 21-50m², Warszawa

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 21-50m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia sciana w mieszkaniu - o dlugosci 225 cm, na gorze sciany niewielkie okienka. Dodatkowo ta czesc...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty