Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Gostyninie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 697 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gostyninie

Ibiza Felczak Czesław

1 opinia
Wyburzenia Gostynin

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Ibiza Felczak Czesław. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidne Wyburzenia w Gostyninie

1 opinia
SPEC-BUD Alfred Felczak - Solidne Wyburzenia w Gostyninie

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. SPEC-BUD Alfred Felczak ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Moderntech Sp. z o.o.

1 opinia
Moderntech Sp. z o.o. - Najlepsze Wyburzenia Gostynin

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Moderntech Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Porządne Wyburzanie Budynków

1 opinia
Tom-Bud - Porządne Wyburzanie Budynków Gostynin

Przygotowanie wyburzania budynków będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Tom-Bud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Najlepsze Kruszenie Betonu Gostynin

Polbagger Konrad Kowalski - Najlepsze Kruszenie Betonu Gostynin

Od wielu lat pracownicy firmy Polbagger Konrad Kowalski realizują usługi z zakresu najlepszego kruszenia betonu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BUD-KOP

BUD-KOP - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Gostynin

Ta fenomenalna firma wyburzeniowa z Gostynina to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Solidne Kruszenie Betonu

Dariusz Nyckowski - Solidne Kruszenie Betonu Gostynin

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Dariusz Nyckowski są dla Ciebie idealni. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Porządne Rozbiórki Gostynin

Kan-Drog Sp. z o.o. - Porządne Rozbiórki Gostynin

Podekscytuje Cię fachowe działanie Kan-Drog Sp. z o.o. w okolicach Gostynina. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają z należytą uwagą. Zachęcamy do kontaktu.

LUKAM

LUKAM - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Gostynin

Zawodowcy z LUKAM to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjne Rozbiórki

Kop-mi - Rewelacyjne Rozbiórki Gostynin

Wykonanie rozbiórek będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Kop-mi ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Gostyninie (17)

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Gostynin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Gostynin

Staranne Rozbiórki Gostynin

Zrealizowanie rozbiórek z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecę rozbiórkę obiektu, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Marianów sierakowski

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Żychlin

Zakres zlecenia: Rozbiórki nawierzchni bitumicznych , krawężników, kostki brukowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Żychlin

Solidne Rozbiórki

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, do 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-12-10 do 2023-12-18

 • Kutno

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Kutno

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Kutno

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m², Kutno

Wpraw w zachwyt Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Kutno. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie zakończona szybko. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Kutno

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, 76m², Płock

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 76m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Uprzątnięcie żużlu który jest na poddaszu. Za pomocą zsypu na gruz Termin...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Płock

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Gostynin

Rodzaj prac: skucie posadzki Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Praca na nocną zmianę Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-20...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Płock

Perfekcyjne Rozbiórki

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Płock

Prace rozbiórkowe, do 50m², Słupno

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Kl...

2024-01-15 do 2024-01-18

 • Słupno

Dam zlecenie na wyburzenie altany, 30m², Płock

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: 30m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient pos...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Płock

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Dziarnowo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-11...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Dziarnowo

Rozbiórka Budynków Gostynin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Ostrowiec

Zlecenie na wyburzenie komina, 51-100m², Łowicz

Obiekt do wyburzenia: komin Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient p...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Łowicz

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Łowicz

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Łowicz z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Łowicz

Zapytanie o rozbiórkę garażu, 51-100m², Staroźreby

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnien...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Staroźreby

Prace rozbiórkowe, Głowno

Zakres zlecenia: Demontaż eternitu montaż nowego pokrycia z blachodachowki naprawa 2 kominow Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Głowno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty