Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Ciechanowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 274 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Ciechanowie

Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański

2 opinie
Wyburzenia Ciechanów

Zleć zadanie wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Ciechanów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Ciechanowa nie mają sobie równych. Mają propozycję dla każdego.

Świetne Wyburzenia w Ciechanowie

3 opinie
FHU Instal-Goł Andrzej Gołębiowski - Świetne Wyburzenia w Ciechanowie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij FHU Instal-Goł Andrzej Gołębiowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

F.H.U Hydrol

2 opinie
F.H.U Hydrol - Solidne Wyburzanie Ścian Ciechanów

Powierz usługę wyburzania ścian ekspertom firmy F.H.U Hydrol z miejscowości Ciechanów. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Ciechanowa są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Konwestur II Jarosław Koniecek

38 opinii
Konwestur II Jarosław Koniecek - Pierwszorzędne Kucie Betonu Ciechanów

Powierz usługę pierwszorzędnego kucia betonu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Ciechanowa i pobliskich powiatów. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

TOMIZ

4 opinie
TOMIZ - Porządne Wyburzenia Ciechanów

Pochłonie Cię sprawne działanie TOMIZ w okolicach Ciechanowa. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowe Kucie Betonu

1 opinia
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC - Wyjątkowe Kucie Betonu Ciechanów

Sprawdź specjalistów z PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do wyjątkowego kucia betonu w miejscowości Ciechanów lub sąsiednim mieście. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

F.H.U. MJ MARBUD

F.H.U. MJ MARBUD - Rewelacyjne Kucie Betonu Ciechanów

Zleć zadanie rewelacyjnego kucia betonu specjalistom z firmy F.H.U. MJ MARBUD. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Ciechanów i przyległych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

HORNET

HORNET - Solidna Rozbiórka Budynków Ciechanów

Osoby z HORNET to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Wyburzenia Ciechanów

"A & M CLEANER'S MATEUSZ WIŚNIEWSKI" - Doskonałe Wyburzenia Ciechanów

Poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom A M CLEANERS MATEUSZ WIŚNIEWSKI. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ciechanów

Rafbud - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ciechanów

Znalezienie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Rafbud - to prawdziwi fachowcy w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Ciechanowa, którzy znają się na swojej pracy. Ustal pasujący termin już teraz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Ciechanowie (16)

Dam zlecenie na rozbiórkę dachu, 51-100m², Grudusk

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub ro...

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Grudusk

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ciechanów

Jako specjalista działający na obszarze województwa i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na rozbiórkę dachu, 51-100m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2024-05-04 do 2024-05-04

 • Grudusk

Wyburzania Budynków Ciechanów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzań budynków potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Ciechanowa na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Ciechanów

Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Sońsk

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-12 do 2024-04-12

 • Sońsk

Zapotrzebowanie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Ciechanów

Zrealizowanie wyburzeń dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Ciechanów

Profesjonalne Wyburzenia Ciechanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: budynek gospodarczy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Ciechanów

Zlecę wyburzenie garażu, 101-150m², Chełchy-Chabdzyno

Skontaktuj się z Klientem jako wyjątkowa firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Mazowieckie oraz w pobliskich miastach. Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Chełchy-Chabdzyno

Perfekcyjne Rozbiórki Ciechanów

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Chełchy-Chabdzyno

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m², Kosiny Kapiczne

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolen...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Kosiny kapiczne

Perfekcyjne Wyburzenia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Rudowo

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Strzegowo

Zakres zlecenia: wymiana dachy na stodole, z eternitu na inny materiał Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Strzegowo

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Przasnysz

Dla Klienta namierzenie solidnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Przasnysza, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Przasnysz

Dobra Firma Wyburzeniowa Ciechanów

Klient zgłosił "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 144m²". Jako dobra firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Przasnysz

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m², Płońsk

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m². Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2023-12-31 do 2024-01-02

 • Płońsk

Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Mława

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Mława

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 201-300m², Mława

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Mława
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty