Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Grodzisku Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 041 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Grodzisku Mazowieckim

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki w Grodzisku Mazowieckim

2 opinie
Wyburzenia Grodzisk Mazowiecki

Go-Trans oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Grodziska Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Solidne Wyburzenia Grodzisk Mazowiecki

1 opinia
WGMpiach Marcin Ścibisz - Solidne Wyburzenia Grodzisk Mazowiecki

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. WGMpiach Marcin Ścibisz ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Chatynka Konrad Kaczorowski

1 opinia
Chatynka Konrad Kaczorowski - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Grodzisk Mazowiecki

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Chatynka Konrad Kaczorowski. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Najwyższej Klasy Wyburzanie Ścian Grodzisk Mazowiecki

5 opinii
PHT WATRA ANNA CZERNIAWSKA - Najwyższej Klasy Wyburzanie Ścian Grodzisk Mazowiecki

Uniknij problemów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wyburzania ścian z miejscowości Grodzisk Mazowiecki. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

15 opinii
Best Bruk - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Grodzisk Mazowiecki

Fenomenalna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Grodzisk Mazowiecki i w pobliskich powiatach. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

APS

7 opinii
APS - Profesjonalne Kruszenie Betonu Grodzisk Mazowiecki

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z APS perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

PREDO Marcin Dąbkowski

11 opinii
PREDO Marcin Dąbkowski - Rewelacyjne Wyburzanie Budynków Grodzisk Mazowiecki

Firma PREDO Marcin Dąbkowski oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Grodzisk Mazowiecki i z sąsiednich miast. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

SLK Transport

1 opinia
SLK Transport - Doskonałej Jakości Wyburzenia Grodzisk Mazowiecki

Podekscytuje Cię fachowe działanie SLK Transport w miejscowości Grodzisk Mazowiecki. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

3 opinie
PUH MAXIM - Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa Grodzisk Mazowiecki

Pierwszorzędna firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi w miejscowości Grodzisk Mazowiecki i w pobliskich miastach. Zarezerwuj termin już teraz!

"Pod Świerkiem" RUBA PRZEMYSŁAW

4 opinie
"Pod Świerkiem" RUBA PRZEMYSŁAW - Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Grodzisk Mazowiecki

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Pod Świerkiem RUBA PRZEMYSŁAW perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Grodzisku Mazowieckim (21)

Zapytanie o wyburzenie garażu, 14m², Milanówek

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 14m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozb...

2024-07-15 do 2024-07-23

 • Milanówek

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, 151-200m², Grodzisk Mazowiecki

Ten Zleceniodawca poszukuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Grodzisk Mazowiecki

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, do 50m², Milanówek

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, do 50m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-06-29 do 2024-07-07

 • Milanówek

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Grodzisk Mazowiecki

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Grodzisk Mazowiecki

Wyburzenia, Rozbiórki Grodzisk Mazowiecki

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Mazowieckiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Milanówek

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Podkowa Leśna

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Podkowa Leśna

Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Grodzisk Mazowiecki

Zlecę prace rozbiórkowe, do 50m², Grodzisk Mazowiecki

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Grodzisk Mazowiecki

Zlecę wyburzenie garażu, 101-150m², Petrykozy

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Petrykozy

Wyburzenia Grodzisk Mazowiecki

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: 35m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie...

2024-03-27 do 2024-03-29

 • Międzyborów

Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, do 50m², Grodzisk Mazowiecki

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Grodziska Mazowieckiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Grodzisk Mazowiecki

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Grodzisk Mazowiecki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Grodzisk Mazowiecki

Firma Wyburzeniowa Grodzisk Mazowiecki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyb...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Grodzisk Mazowiecki

Zlecę rozbiórkę garażu, do 50m², Podkowa Leśna

Jako znakomici specjaliści macie możliwość spełnić wymagania w temacie rozbiórki budynków. Zapytanie ma treść "Zlecę rozbiórkę garażu, do 50m²". Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Podkowa Leśna

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 51-100m², Osowiec

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak,...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Osowiec

Zapotrzebowanie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od wyburzeń. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę od razu.

2024-02-05 do 2024-02-05

 • Grodzisk Mazowiecki

Wyburzenia

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebna ekipa na skucie posadzki, skuwanie płytek, wyburzenie ścian, do 20m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Grodzisk Mazowiecki

Rozbiórki Grodzisk Mazowiecki

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwoleni...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Grodzisk Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty