Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Sierpcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 579 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Sierpcu

Kamil

1 opinia
Wyburzenia Sierpc

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do kruszenia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska

2 opinie
HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska - Staranne Wyburzenia Sierpc

Podekscytuje Cię sprawne działanie HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska w okolicach Sierpca. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Profesjonalne Wyburzenia

1 opinia
REMONT-TECH - Profesjonalne Wyburzenia Sierpc

REMONT-TECH oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Sierpca oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Damian Sadowski

Damian Sadowski - Wysokiej Klasy Kucie Betonu Sierpc

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu wysokiej klasy kucia betonu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Damian Sadowski jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

P.P.H. DREW - ART Agnieszka Ostrowska

P.P.H. DREW - ART Agnieszka Ostrowska - Porządne Wyburzenia Sierpc

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.P.H. DREW - ART Agnieszka Ostrowska będzie najszybszą drogą. Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Sierpc

Michał Tucholski - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Sierpc

Po prostu zleć prace dotyczące kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Sierpc. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Sierpca są w ścisłej czołówce. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałe Wyburzenia Sierpc

P.R.B STAN-MAR-STANISŁAWSKI - Doskonałe Wyburzenia Sierpc

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń to powierz tę kwestię specjalistom z P.R.B STAN-MAR-STANISŁAWSKI. Sierpc i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Doskonałe Rozbiórki w Sierpcu

Tom Grew A.B. Roboty ziemne, transport, wykopy, wyburzenia - Doskonałe Rozbiórki w Sierpcu

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od rozbiórek to trafiłeś w dobre miejsce - Tom Grew A.B. Roboty ziemne transport wykopy wyburzenia jest do Twoich usług. Sierpc - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma usługowa MAG-WIERT

Firma usługowa MAG-WIERT - Pierwszorzędne Kucie Betonu Sierpc

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz właściwych ludzi do pierwszorzędnego kucia betonu w miejscowości Sierpc lub okolicy. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Usługi remontowo-budowlane Mariusz Sokołowski

Usługi remontowo-budowlane Mariusz Sokołowski - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Sierpc

Jesteś zdania, że profesjonalne wyburzenia, rozbiórki to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Usługi remontowo-budowlane Mariusz Sokołowski poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Sierpcu (14)

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Sierpc

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: Klient potrzebuje...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Sierpc

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa Sierpc

Zakres zlecenia: rozbiórka ogrodzenia Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Sierpc

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Sierpc

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: do wywiezienia jest barakowoz oraz rozebrania dobudowka wykonan...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Urszulewo

Znakomite Wyburzania Budynków Sierpc

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: Kartongips ,drewno,murki Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórk...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Płock

Dam zlecenie na wyburzenie altany, 30m², Płock

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: 30m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient pos...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Płock

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolen...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Płock

Firma Wyburzeniowa

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Prace rozbiórkowe, do 50m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Płock

Wyburzania Budynków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwoleni...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Raciąż

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Sierpc

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnien...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Staroźreby

Dobra Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Kl...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Płock

Prace rozbiórkowe, do 50m², Płock

Obiekt do wyburzenia: Budynek działkowy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: Murowany,drewniany Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Płock

Prace rozbiórkowe, do 50m², Słupno

Przygotowanie rozbiórek dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Prace rozbiórkowe, do 50m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-15 do 2024-01-18

 • Słupno

Dobra Firma Wyburzeniowa

Zleceniodawca szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi już teraz.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Rudowo

Rozbiórki Sierpc

Zakres zlecenia: wymiana dachy na stodole, z eternitu na inny materiał Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Strzegowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty