Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Siedlcach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 574 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Siedlcach

Świetne Wyburzanie Budynków

9 opinii
Wyburzenia Siedlce

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij BIO-INSTAL. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Perfekcyjne Wyburzenia

4 opinie
Dawid Prochenka - Perfekcyjne Wyburzenia Siedlce

Firma Dawid Prochenka oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Siedlec i okolic. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

MTBUDOWA

6 opinii
MTBUDOWA - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Siedlce

MTBUDOWA to wybitni specjaliści od rozbiórki budynków i usuwania azbestu, obsługujący Klientów z miejscowości Siedlce i sąsiednich powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE ZBIGNIEW ŁUGOWSKI

1 opinia
USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE ZBIGNIEW ŁUGOWSKI - Solidne Usuwanie Azbestu Siedlce

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie specjalistom od usuwania azbestu z Siedlec. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Siedlce

2 opinie
Firma Remontowo-Wykończeniowa - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Siedlce

Po prostu zleć prace dotyczące kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Siedlce. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Siedlec są w ścisłej czołówce. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki w Siedlcach

2 opinie
Kamiński Grzegorz - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki w Siedlcach

Uwierz fachowcom w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek i zatrudnij Kamiński Grzegorz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Profesjonalne Rozbiórki Siedlce

1 opinia
Artur Bąbiak - Profesjonalne Rozbiórki Siedlce

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Artur Bąbiak są dla Ciebie idealni. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

M.A.T. KOP Mateusz Tkaczyk

M.A.T. KOP Mateusz Tkaczyk - Pierwszorzędne Rozbiórki Siedlce

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie M.A.T. KOP Mateusz Tkaczyk. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Transportowe Roboty Ziemne

Usługi Transportowe Roboty Ziemne - Porządne Wyburzenia Siedlce

Firma Usługi Transportowe Roboty Ziemne oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Siedlec oraz przyległych powiatów. Zarezerwuj termin!

EUROPLEX SP.ZO.O.

EUROPLEX SP.ZO.O. - Świetne Wyburzenia Siedlce

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij EUROPLEX SP.ZO.O.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Siedlcach (18)

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Siedlce

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Prace rozbiórkowe, 51-100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Siedlce

Znakomite Wyburzenia Siedlce

Ten Klient jeszcze potrzebuje profesjonalistów od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wyburzenie garażu, 201-300m², chcąc doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Siedlce

Zlecę wyburzenie garażu, 51-100m², Siedlce

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Siedlce

Wyburzenia, Rozbiórki

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Stare opole

Zlecę wyburzenie ścian, do 20m², Stare Opole

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem na terenie Mazowieckiego. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zlecę wyburzenie ścian, do 20m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona dokładnie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Stare opole

Zlecenie na wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 101-150m², Siedlce

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Siedlce

Solidne Wyburzenia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Siedlce

Zlecę prace rozbiórkowe, 101-150m², Siedlce

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, Budynek gospodarczy, piwnica, stodola Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowla...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Siedlce

Zlecę wyburzenie garażu, 151-200m², Świdry

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lu...

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Świdry

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 51-100m², Sokołów Podlaski

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwole...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Sokołów Podlaski

Zlecenie na wyburzenie garażu, 301-400m², Sokołów Podlaski

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Sokołów Podlaski

Zapotrzebowanie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Sokołów Podlaski

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Sokołów Podlaski

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: Cześć murowana cześć drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wybu...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Sokołów Podlaski

Prace rozbiórkowe, Jeruzal

Zakres zlecenia: Usunięcie pokrycia dachowego z domu, budynku gospodarczego i stodoły oraz zabezpieczenie dachu lokalizacja: okolice Mińska Mazowieckiego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Jeruzal

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m², Mrozy

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Mrozy

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Siedlce

Dla Klienta wyszukanie profesjonalnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Mrozy

Zlecę rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m², Mrozy

To zlecenie o treści - Zlecę rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin!

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Mrozy

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, Łuków

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Łuków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty