Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Siedlcach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Siedlcach

Porządne Roboty Ziemne w Siedlcach

9 opinii
Roboty ziemne Siedlce

Firma BIO-INSTAL oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Siedlec i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Siedlce

1 opinia
NEA NET - Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Siedlce

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. NEA NET ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Fantastyczne Wiercenie Studni

1 opinia
USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE ZBIGNIEW ŁUGOWSKI - Fantastyczne Wiercenie Studni Siedlce

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Najlepsze Kopanie Stawów

1 opinia
F.H.U KOP-MAR MARIUSZ KRASUSKI - Najlepsze Kopanie Stawów Siedlce

Powierz prace dotyczące kopania stawów profesjonalistom firmy F.H.U KOP-MAR MARIUSZ KRASUSKI z miejscowości Siedlce. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Siedlec są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Najlepsze Roboty Ziemne Siedlce

2 opinie
PolyGround - Najlepsze Roboty Ziemne Siedlce

PolyGround oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Siedlec oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

BUILDREFIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4 opinie
BUILDREFIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Staranny Drenaż Siedlce

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BUILDREFIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ będzie najszybszą drogą. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Mont Gaz

Mont Gaz - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Siedlce

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Mont Gaz. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Profesjonalny Drenaż Opaskowy

"A & M Investment Sp. z o.o." - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Siedlce

Wykonanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. A M Investment Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Perfekcyjne Wiercenie Studni

Nowak Michał - Perfekcyjne Wiercenie Studni Siedlce

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do perfekcyjnego wiercenia studni w miejscowości Siedlce lub sąsiednim mieście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

M.A.T. KOP Mateusz Tkaczyk

M.A.T. KOP Mateusz Tkaczyk - Znakomite Roboty Ziemne Siedlce

Firma M.A.T. KOP Mateusz Tkaczyk oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Siedlec i okolic. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Siedlcach (14)

Wykop Siedlce

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o utwardzenie terenu, 800m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-15 do 2024-03-15

 • Siedlce

Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m², Siedlce

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności, skarpy Informacje dodatkowe: Zlecę uporządkowanie działki, wywóz gruzu i innych odpadów, rozbiórkę garażu. Wyrównanie ...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Siedlce

Znakomite Wykop

Zakres zlecenia: Wykopy kożeni po drzewach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Siedlce

Potrzebne wyrównanie terenu, do 100m², Siedlce

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-04 do 2024-02-05

 • Siedlce

Zapytanie o prace ziemne, Siedlce

Zakres zlecenia: Wykonanie podbudowy pod drogę / nawierzchnia z kostki i asfaltu Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-01...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Siedlce

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj instalacji: kanalizacyjna Rodzaj budynku: droga publiczna Długość wykopów: 201-400mb Wywóz ziemi: tak Termin skorzystania z oferty: 2024-04-01...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Siedlce

Porządne Prace Ziemne Siedlce

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Siedlce

Zlecę prace ziemne, Głuchów

Zakres zlecenia: Wymiana gruntu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Głuchów

Roboty Ziemne Siedlce

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Czepielin

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Dąbrówka-Ług

Jeśli wykonujesz zlecenia na doskonałe kopanie w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Dąbrówka-Ług

Solidne Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: Obsypanie ziemia płyty fundamentowej. Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Zlecę obsypanie płyty fundamentowej ziemią pozostała po pracach...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Ryżki

Potrzebne wyrównanie terenu, 301-500m², Krasnodęby-Sypytki

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Krasnodęby-Sypytki

Zapytanie o prace ziemne, Sokołów Podlaski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: zabudowa wyrw w lewej i prawej skarpie rzeki Czerwonka w m. Węgrów Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Sokołów Podlaski

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Sokołów Podlaski bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Sokołów Podlaski
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty