Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Legionowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Legionowie

Doskonała Melioracja Legionowo

1 opinia
Roboty ziemne Legionowo

Z chwilą, gdy będziesz szukać doskonałej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z zakresu melioracji. Wybierz ich numer i poznaj ofertę.

MAŁSTEF Stefan Kozeł

12 opinii
MAŁSTEF Stefan Kozeł - Fantastyczna Niwelacja Terenu Legionowo

Od wielu lat pracownicy firmy MAŁSTEF Stefan Kozeł realizują usługi z zakresu fantastycznej niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

MAKAM Kamil Szczepanowski

7 opinii
MAKAM Kamil Szczepanowski - Solidny Drenaż Opaskowy Legionowo

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. MAKAM Kamil Szczepanowski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Makar

10 opinii
Makar - Solidne Wiercenie Studni Legionowo

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Makar z Legionowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

KMC XTRA Karolina Sitarska-Socha

5 opinii
KMC XTRA Karolina Sitarska-Socha - Fantastyczne Kopanie Studni Legionowo

Zleć zadanie kopania studni profesjonalistom firmy KMC XTRA Karolina Sitarska-Socha z miejscowości Legionowo. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Legionowa nie mają sobie równych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

1 opinia
Karol Fijołek - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Legionowo

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Karol Fijołek jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny prac ziemnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Solidne Roboty Ziemne Legionowo

1 opinia
P.H.U.I T. Piotr Chrzanowski - Solidne Roboty Ziemne Legionowo

P.H.U.I T. Piotr Chrzanowski oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Legionowa oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Perfekcyjna Melioracja

1 opinia
Marcel Modzelewski - Perfekcyjna Melioracja Legionowo

Marcel Modzelewski oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Legionowa i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doskonałe Roboty Ziemne w Legionowie

1 opinia
Konrad Skrzecz - Doskonałe Roboty Ziemne w Legionowie

Konrad Skrzecz świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Legionowa i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie

1 opinia
Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Legionowo

Od lat pracownicy firmy Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Legionowie (35)

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Legionowo

Przeznaczenie terenu: trawnik, uprawy Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 6 dni temu

 • Legionowo

Perfekcyjne Prace Ziemne Legionowo

Ten Klient w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-04-08 do 2024-04-13

 • Legionowo

Zapytanie o wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb, Łajski

Jeżeli nadal jako dobra firma od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Mazowieckiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Łajski

Zapotrzebowanie na wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb, Łajski

Bądź pewny, że Klienci zlecający kopanie są pewni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od kopania. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Łajski

Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m², Legionowo

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m²". Wykonaj usługę doskonałego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z Legionowa i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Legionowo

Rewelacyjne Roboty Ziemne Legionowo

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy do wyrównania terenu, 501-1000m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Jachranka

Zlecenie na wyrównanie terenu, 2001-3000m², Jabłonna

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Jabłonna

Wysokiej Klasy Kopanie Legionowo

To zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie drenażu, 101-200mb jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Jabłonna

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Stasi Las

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Stasi las

Perfekcyjne Prace Ziemne

Zakres zlecenia: usunąć humus gr. 30 cm na odkład Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Nieporęt

Zlecenie na prace ziemne, Wola Smolana

Zakres zlecenia: Zlecę wykonanie podłoża pod garaż z płyt chodnikowych. Garaż wielkości 30-40 mkw. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Wola smolana

Perfekcyjne Wykop Legionowo

Zlecenie o treści - Zlecę utwardzenie terenu, 301-400m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Rajszew

Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Rajszew

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Legionowo

Przyjmij zadanie najlepszego kopania o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m²", jako ekspert z miejscowości Legionowo. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Legionowa jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Legionowo

Zapytanie o wykop pod instalację gazową, 21-50mb, Jabłonna

Rodzaj instalacji: gazowa Rodzaj budynku: jednorodzinny Długość wykopów: 21-50mb Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Wykop 25mb na gaz Termin skorzystania z oferty: 2024-02-29...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Jabłonna

Profesjonalne Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-20

 • Nieporęt

Staranne Wykop

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Dąbrowa chotomowska

Potrzebny drenaż, 21-50mb, Dąbrowa Chotomowska

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Potrzebny drenaż, 21-50mb". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Dąbrowa chotomowska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty