Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Białobrzegach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Białobrzegach

Solidne Usługi Koparko Ładowarką

3 opinie
Roboty ziemne Białobrzegi

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi koparko ładowarką Raf-Trans wybija się w branży. Renomę tworzą opinie zachwyconych Klientów. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługi Elektryczne

3 opinie
Usługi Elektryczne - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Białobrzegi

Według Ciebie doskonałej jakości roboty ziemne to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Usługi Elektryczne udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

KANO-INSTAL

2 opinie
KANO-INSTAL - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Białobrzegi

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom KANO-INSTAL. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doskonały Drenaż Opaskowy Białobrzegi

7 opinii
Król-Budowy - Doskonały Drenaż Opaskowy Białobrzegi

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Król-Budowy ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA

5 opinii
P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA - Pierwszorzędne Kopanie Studni Białobrzegi

Powierz zadanie pierwszorzędnego kopania studni profesjonalistom z firmy P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Białobrzegów i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Doskonałe Roboty Ziemne Białobrzegi

2 opinie
Król Budowy - Doskonałe Roboty Ziemne Białobrzegi

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Król Budowy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

G.M bruk

3 opinie
G.M bruk - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Białobrzegi

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Porządna Melioracja w Białobrzegach

1 opinia
Mateusz Krawczyk - Porządna Melioracja w Białobrzegach

Na wypadek jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od melioracji to skorzystaj z doświadczenia Mateusz Krawczyk. Białobrzegi i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Usługi koparkowe Grzegorz Burakowski

Usługi koparkowe Grzegorz Burakowski - Świetne Studnie Głębinowe Białobrzegi

Wykonanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi koparkowe Grzegorz Burakowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Paw-Drew

Paw-Drew - Pierwszorzędne Prace Ziemne Białobrzegi

Wciąż szukasz specjalisty od prac ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Paw-Drew. Przedzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Białobrzegach (16)

Wysokiej Klasy Kopanie Białobrzegi

Rodzaj prac: Oczyszcenie działki pod inwestycję Informacje dodatkowe: ZAKRES PRAC: -WYKOPANIE KARP PO ŚCIĘTYCH DRZEWACH -UTYLIZACJA GAŁĘZI I KARP -UTYLIZACJA KAMIENIA 1,5mx1,0m -WYRÓWNANIE TERENU Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Wyśmierzyce

Szukam ekipy do prac ziemnych, Jedlińsk

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam ekipy do prac ziemnych", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Jedlińsk

Znakomite Prace Ziemne Białobrzegi

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Wsola

Perfekcyjne Roboty Ziemne Białobrzegi

Rodzaj prac: Wywóz ziemi Informacje dodatkowe: Mam do wykopania i wywożenia ok 50m3 ziemi spomiędzy ław fundamentowych. Termin wykonania tylko 9 lub 10 czerwca 2023. Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-09...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Michałowice

Perfekcyjne Wykop Białobrzegi

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 240m²) Informacje dodatkowe: Likwidacja trawnika glebogryzarką, wyrównanie terenu, wykonanie placu z płyt Wema i drogi wjazdowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Główczyn

Zlecenie na prace ziemne, Mogielnica

Rodzaj prac: wykop pod zbiornik na deszczówkę 5 m sześć. Informacje dodatkowe: wykop 3,40 x 3,40 x gł. 1,60 m; posadowienie zbiornika na podsypce, zasypanie mieszaniną piachu z cementem lub żwirem. Termin rozpoczęcia prac: Klien...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Mogielnica

Doskonałe Roboty Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 400m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Mogielnica

Solidne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: likwidacja zieleni i wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Mogielnica

Staranne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 350m²) Informacje dodatkowe: Działka rolna zrobienia drogi dojazdowej długość 65 metrów o szerokość5 metrów .usunięcie warstwy 40 cn. Nawiezieniwe kruszywa utwardzenie Termin rozpocz...

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Natalin

Zlecę prace ziemne, Głowaczów

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Rozbiór...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Głowaczów

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 20m²) Informacje dodatkowe: 25x13x2.5m Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-02...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Wolanów

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wolanów

Rodzaj prac: odwodnienie wykopu igłofiltrami Informacje dodatkowe: Odwodnienie wykopu igłofiltrami pod kondygnację podziemną o powierzchni ok. 100 m2 na terenie budowy hali produkcyjnej w miejscowości Wawrzyszów ok. Radomia. Ter...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Wolanów

Staranne Prace Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Wykonanie wykopu pod fundament 2500m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Wawrzyszów

Najlepsze Wykop

Rodzaj prac: Czyszczenie i pogłębianie stawu Informacje dodatkowe: Czyszczenie dna i burt stawu wywóz ziemi wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Wolanów

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 500m², Grójec

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 500m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Grójec

Zlecę prace ziemne, Grójec

Rodzaj prac: wykopy pod stopy fundamentowe, wykopy pod płyty fundamentowe Informacje dodatkowe: wykopy pod stopy fundamentowe z wywozem gruntu poza teren budowy m3 686,00 Obsypanie fundamentów piasek zageszczony warstwami do Is=...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Grójec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty