Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Pruszkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Pruszkowie

Perfekcyjne Wiercenie Studni

9 opinii
Roboty ziemne Pruszków

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Zielono Mi jest gotowa Ci pomóc. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

BIO-INSTAL

9 opinii
BIO-INSTAL - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Pruszków

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką BIO-INSTAL wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Roboty Ziemne

6 opinii
Pol-kop - Rewelacyjne Roboty Ziemne Pruszków

Gdy poszukujesz rewelacyjnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Pol-kop jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Zapraszamy do kontaktu.

Najlepsze Roboty Ziemne w Pruszkowie

4 opinie
STD JAROSŁAW DĄBROWSKI - Najlepsze Roboty Ziemne w Pruszkowie

Potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji STD JAROSŁAW DĄBROWSKI. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Wyjątkowe Usługi Minikoparką

3 opinie
Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Pruszków

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny zachwyconych odbiorców. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Pierwszorzędna Melioracja

2 opinie
Dariusz Klimkiewicz - Pierwszorzędna Melioracja Pruszków

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie Dariusz Klimkiewicz. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN

1 opinia
PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Pruszków

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN. Ustal pasujący termin!

Rewelacyjne Kopanie Stawów Pruszków

1 opinia
Usługi Koparko- Ładowarką - Rewelacyjne Kopanie Stawów Pruszków

Powierz zadanie kopania stawów ekspertom firmy Usługi Koparko- Ładowarką z miejscowości Pruszków. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Pruszkowa nie mają sobie równych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Sylwester Kaczynski Transport-Wykopy

1 opinia
Sylwester Kaczynski Transport-Wykopy - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Pruszków

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Sylwester Kaczynski Transport-Wykopy jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Perfekcyjny Drenaż Pruszków

1 opinia
Brukarze sp. z o.o. - Perfekcyjny Drenaż Pruszków

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z Brukarze sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Pruszkowie (53)

Świetne Prace Ziemne Pruszków

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 201-400mb Rodzaj drenażu: podziemny Informacje dodatkowe: Laszczki, gm. Raszyn. Należy: - przebudować rów melioracyjny otwarty, na długości 216m., na rurociąg kryty wykonany z rur betonowy...

2023-12-06 do 2023-12-14
dodano wczoraj o 20:24

 • Laszczki

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Nadarzyn

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Zlecę rozpalcelowanie ziemi po zakończonej budowie (humus itd...), lokalizacja Mroków mazowie...

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Nadarzyn

Staranne Wykop Pruszków

Starasz się odnaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Mazowieckiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Nadarzyn

Porządne Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Nadarzyn

Świetne Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik, droga Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Nadarzyn

Doskonałe Wykop

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: wyrownac droge dojazdowa około 40x4 do garażu i rozplantować ziemię wokól budynku po wykopach ...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Nadarzyn

Utwardzenie drogi o pow. 40m², Pruszków

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 40m²) Informacje dodatkowe: Wymiana górnej warstwy gruntu na podjeździe do garażu na kliniec. Roboty obejmują wybranie i wywiezienie gruntu, zakup i przywiezienie klińca, rozrzucenie w...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Pruszków

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 200m², Falenty Nowe

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Falenty nowe

Dam zlecenie na roboty ziemne, 680m3, Łady

Zakres prac: wykonanie robót ziemnych Zakres robót: 1) Wykopy z odkładem - ok. 200m3, 2) Obsybki piaskiem dowiezionym - ok. 100m3, 3) Obsybki materiałem z wykopu wraz z zagęszczeniem - ok. 100m3, 4) Podbudowa pod posadzkę p...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Łady

Profesjonalne Wykop

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: rozprowadzeni...

2023-10-11 do 2023-10-13

 • Pruszków

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Przecisk pod drogą Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie 8m przecisku pod drogą asfaltową miejscowości Dawidy Bankowe na ul.••••••• Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Dawidy bankowe

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 280m², Raszyn

Ten Klient myśli, że znakomite prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 280m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Raszyn

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2600m²) Informacje dodatkowe: Poszukuje wykonawcy do wykonania niwelacji terenu działki pod działalność związaną z parkingiem dla samochodów osobowych. Wysypanie, przygotowanie oraz ut...

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Raszyn

Znakomite Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 300mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Pruszków

Profesjonalne Roboty Ziemne Pruszków

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-09-22 do 2023-09-22

 • Reguły

Świetne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: Zasypanie ziemią wykopu 200 metrów bieżących pod kabel elektryczny (szerokość wykopu 40 cm głębokość 80 cm) Informacje dodatkowe: Zakopanie i zagęszczenie skoczkiem wykopu pod kabel elektryczny ziemią z wykopu. Szer...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Słomin

Fantastyczne Kopanie Pruszków

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-11 do 2023-09-11

 • Komorów

Znakomite Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: utwardzenie gruntu ok 5 m2, ułożenie/przełożenie kostki brukowej ok 15 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Otrębusy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty