Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Płocku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Płocku

Profesjonalne Wyburzanie Ścian

9 opinii
Wyburzenia Płock

Powierz usługę wyburzania ścian specjalistom firmy Usługi Ogólnobudowlane GUTEK z miejscowości Płock. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Płocka nie mają sobie równych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

6 opinii
VILLA OSTOJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Płock

Jeżeli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z VILLA OSTOJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

www.alleremont.pl

15 opinii
www.alleremont.pl - Dobra Firma Wyburzeniowa Płock

Jeżeli interesuje Cię dobra firma wyburzeniowa obsługująca Twój rejon to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia www.alleremont.pl. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Sol-trans

1 opinia
Sol-trans - Solidne Rozbiórki Płock

Firma Sol-trans świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Płocka oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Wyburzenia Płock

4 opinie
Dispatch Płock Clean Radosław Marzec - Profesjonalne Wyburzenia Płock

Uważasz, że profesjonalne wyburzenia to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Solidne Wyburzanie Ścian Płock

4 opinie
P.R.B. ARTBRUK - Solidne Wyburzanie Ścian Płock

P.R.B. ARTBRUK oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Płocka oraz przyległych powiatów. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Rozbiórki w Płocku

6 opinii
Albert Lorenc - Rewelacyjne Rozbiórki w Płocku

Planujesz wybrać godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Albert Lorenc z Płocka będzie najszybszą drogą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

F.u. "De-Mag

2 opinie
F.u. "De-Mag - Perfekcyjne Wyburzenia Płock

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Powierz tę kwestię specjalistom z F.u. De-Mag. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

INSTALEXBUD SP. Z O.O SP. K

1 opinia
INSTALEXBUD SP. Z O.O SP. K - Doskonałej Jakości Wyburzenia Płock

INSTALEXBUD SP. Z O.O SP. K świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Płocka i okolic. Jeśli chcesz poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Najlepsze Wyburzenia

1 opinia
USŁUGI BUDOWLANE - Najlepsze Wyburzenia Płock

Uwierz fachowcom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij USŁUGI BUDOWLANE. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Płocku (17)

Prace rozbiórkowe, do 50m², Płock

Obiekt do wyburzenia: Budynek działkowy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: Murowany,drewniany Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Płock

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Płock

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjna firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Płock oraz w rejonie powiatu. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Płock

Zlecenie na wyburzenie altany, do 50m², Płock

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: Kartongips ,drewno,murki Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórk...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Płock

Dam zlecenie na wyburzenie altany, 30m², Płock

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: 30m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient pos...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Płock

Rozbiórka Budynków Płock

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolen...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Płock

Prace rozbiórkowe, do 50m², Płock

Obiekt do wyburzenia: Budynek na ogródku działkowym ROD Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: Murowano drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wy...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Płock

Staranne Wyburzania Budynków Płock

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Kl...

2024-01-15 do 2024-01-18

 • Słupno

Zlecę rozbiórkę garażu, do 50m², Łąck

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Łąck

Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Gostynin

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem na terenie Gostynina. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona dokładnie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Gostynin

Porządne Rozbiórki Płock

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o wyburzenie ścian, do 20m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę od razu.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Gostynin

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 20m², Gostynin

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Dodatkowe informacje: Zamontowanie dwóch podciągów i wyburzenie ściany szerokości 4m Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąc...

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Gostynin

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnien...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Staroźreby

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Sierpc

Ten Klient myśli, że znakomite wyburzania budynków to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Prace rozbiórkowe, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Sierpc

Prace rozbiórkowe, Sierpc

Zakres zlecenia: rozbiórka ogrodzenia Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Sierpc

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Żychlin

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Żychlin

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 51-100m², Raciąż

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze Mazowieckiego, ale także okolicznych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Raciąż

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Kutno

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-10 do 2023-12-18

 • Kutno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty