Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 693 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Ząbkowicach Śląskich

ADMIL

3 opinie
Roboty ziemne Ząbkowice Śląskie

Oferuje usługi koparko ładowarką od lat, szczególnie na obszarze Ząbkowic Śląskich, ale także okolicznych powiatów. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder - Solidne Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Firma Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Ząbkowic Śląskich i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranne Prace Ziemne

5 opinii
PolBel - Staranne Prace Ziemne Ząbkowice Śląskie

Uważasz, że staranne prace ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Ogrody - Elfan

15 opinii
Ogrody - Elfan - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Ogrody - Elfan. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Wykopy Ząbkowice Śląskie

4 opinie
Jakub Tracz TRACZ-KOP - Profesjonalne Wykopy Ząbkowice Śląskie

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Jakub Tracz TRACZ-KOP. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Profesjonalny Drenaż Opaskowy Ząbkowice Śląskie

2 opinie
TS-POL - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Ząbkowice Śląskie

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to zaufaj doświadczeniu TS-POL. Ząbkowice Śląskie i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

ZBYLBRUK Sp. z o.o.

3 opinie
ZBYLBRUK Sp. z o.o. - Profesjonalne Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Jesteś zdania, że profesjonalne roboty ziemne to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Świetny Drenaż Opaskowy w Ząbkowicach Śląskich

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk - Świetny Drenaż Opaskowy w Ząbkowicach Śląskich

Szukasz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj doświadczenie Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk. Zarezerwuj termin!

ZUHP "Zubit" Ireneusz Zieliński

2 opinie
ZUHP "Zubit" Ireneusz Zieliński - Rewelacyjne Wiercenie Studni Ząbkowice Śląskie

Wiercenie studni to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Bal-Spaw Zdzisław Gazda

1 opinia
Bal-Spaw Zdzisław Gazda - Najlepsze Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Bal-Spaw Zdzisław Gazda będzie najszybszą drogą. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Ząbkowicach Śląskich (15)

Znakomite Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Klient napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 3 dni temu

 • Ząbkowice Śląskie

Profesjonalne Wykop Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: Zakres prac: - wykonanie kanalizacji - podbudowy - ułożenie obrzeży i kostki brukowej Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Bardo

Potrzebny drenaż, 21-50mb, Ząbkowice Śląskie

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Ząbkowice Śląskie

Zapytanie o prace ziemne, Ziębice

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Ziębice

Zapotrzebowanie utwardzenie masą bitumiczną placu, 300m2, Kamieniec Ząbkowicki

Zakres zlecenia: utwardzenie masą bitumiczną placu Powierzchnia: 300m2 Termin skorzystania z oferty: od zaraz...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Kamieniec Ząbkowicki

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: 57-200 Strąkowa , Termin skorzy...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Ząbkowice Śląskie

Wykop

Ten Klient uważa, że porządne wykop to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie przewiertu sterowanego, 51-100mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Ziębice

Wykop

Typ terenu: komercyjny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-27 do 2024-01-27

 • Kamieniec Ząbkowicki

Zlecę wykonanie drenażu, 101-200mb, Ziębice

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: opaskowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Ziębice

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Witam, mam działkę z przeznaczeniem na rekreacje i domek letnisko0wy. chciałabym zacząć budowę od utwardzenia ...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Złoty Stok

Zlecenie na prace ziemne, Piława Górna

Zakres zlecenia: wykonanie sieci wod-kan Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-01...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Piława Górna

Kopanie Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 2100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Kiełczyn

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 4000m², Jędrzejowice

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik, droga Powierzchnia: 4000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 2 dni temu

 • Jędrzejowice

Pierwszorzędne Kopanie

Klient chce wynająć: zagęszczarka Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Dzierżoniów

Wykop

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę wykonanie drenażu, do 20mb. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-11-04 do 2023-11-06

 • Dzierżoniów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty