Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gorlicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 551 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gorlicach

Usługi koparką

2 opinie
Roboty ziemne Gorlice

Jeżeli potrzebujesz profesjonalistów od drenażu to powierz tę kwestię specjalistom z Usługi koparką. Gorlice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Znakomite Prace Ziemne

5 opinii
Usługi Minikoparką I Usługi Ogrodnicze Maks Aneta Kościelna - Znakomite Prace Ziemne Gorlice

Zaufaj ekspertom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij Usługi Minikoparką I Usługi Ogrodnicze Maks Aneta Kościelna. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Świetne Roboty Ziemne

2 opinie
Posejdon studnie wiercone - Świetne Roboty Ziemne Gorlice

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Posejdon studnie wiercone są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Profesjonalne Kopanie Stawów Gorlice

2 opinie
RKBUD - Profesjonalne Kopanie Stawów Gorlice

Z czystym sumieniem powierz usługę profesjonalnego kopania stawów specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Gorlice i sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Staranne Roboty Ziemne

9 opinii
Adoks sp. z o.o. sp. k. - Staranne Roboty Ziemne Gorlice

Właśnie wybierasz godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Adoks sp. z o.o. sp. k. będzie najszybszą drogą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Drenaż Gorlice

15 opinii
RK TEAM Rafał Krok - elektryka, hydraulika, Smart Home, minikoparka, prace wysokościowe, zdjęcia lotnicze - Pierwszorzędny Drenaż Gorlice

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od drenażu? Zaufaj doświadczeniu RK TEAM Rafał Krok - elektryka hydraulika Smart Home minikoparka prace wysokościowe zdjęcia lotnicze. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

13 opinii
ENERGOBUDMAT - Rewelacyjne Kopanie Stawów Gorlice

Pragniesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma ENERGOBUDMAT jest do Twojej dyspozycji. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

KTM Realizacje Sp. z o.o.

1 opinia
KTM Realizacje Sp. z o.o. - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Gorlice

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę od dobrych usług koparko ładowarką, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma KTM Realizacje Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Doskonała Melioracja w Gorlicach

1 opinia
DLDESIGN - Doskonała Melioracja w Gorlicach

Z chwilą, gdy będziesz szukać doskonałej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z zakresu melioracji. Wybierz ich numer i poznaj ofertę.

Koparka.Gorlice

29 opinii
Koparka.Gorlice - Fantastyczna Niwelacja Terenu Gorlice

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym fachowcom od niwelacji terenu z Gorlic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gorlicach (18)

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 550m², Gorlice

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 7 dni temu

 • Gorlice

Roboty Ziemne Gorlice

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 790m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Pagorzyna

Rewelacyjne Kopanie Gorlice

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 790m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Lipinki

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Kunkowa

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany, skarpy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Kunkowa

Perfekcyjne Prace Ziemne Gorlice

Rodzaj szamba: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Mszanka

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: Taras Powierzchnia zabudowy: do 35m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Gorlice

Najwyższej Klasy Kopanie

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: podziemny Informacje dodatkowe: Ściągniecie kostki, wykopanie do ok. 50 cm w głąb, założenie izolacji muru, założenie rury drenażowej ze spadkiem z odprowadzeniem do...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Bobowa

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Ropa

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Ropa

Profesjonalne Prace Ziemne

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Kryg

Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Małopolskiego i z sąsiednich miast. Już teraz zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Bobowa

Rewelacyjne Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Zgrabienie i usunięcie gałęzi i liści oraz kamieni ręczna niwelacja ziemi i inne Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Gorlice

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Moszczenica

Wykop Gorlice

Przeznaczenie terenu: budowa, poprawa drenażu Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Ropa

Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Gorlice

Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m², Łużna

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu najwyższej klasy kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Wybierz numer teraz i wyślij ofertę.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Łużna

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 600m², Kobylanka

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 600m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Kobylanka

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: termomodernizacja, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wyrównanie terenu wokół budynku publicz...

2024-01-04 do 2024-01-16

 • Gorlice

Kopanie

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Zlecenie na utwardzenie terenu, 301-400m²", jako fachowiec z miejscowości Gorlice. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Gorlic jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Gorlice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty