Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Dąbrowie Tarnowskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 535 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Dąbrowie Tarnowskiej

Najlepsze Roboty Ziemne

1 opinia
Roboty ziemne Dąbrowa Tarnowska

Solid-Tech Lucjan Golonka oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Dąbrowy Tarnowskiej oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Roboty Ziemne Dąbrowa Tarnowska

2 opinie
CAMMA - Rewelacyjne Roboty Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Gdy poszukujesz rewelacyjnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma CAMMA jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Zapraszamy do kontaktu.

W-F BUD Wojciech Filipowicz

2 opinie
W-F BUD Wojciech Filipowicz - Najlepsze Wiercenie Studni Dąbrowa Tarnowska

Już od kilku lat pracownicy W-F BUD Wojciech Filipowicz świadczą usługi z zakresu najlepszego wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi minikoparką. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Świetne Roboty Ziemne w Dąbrowie Tarnowskiej

10 opinii
GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska - Świetne Roboty Ziemne w Dąbrowie Tarnowskiej

GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Dąbrowy Tarnowskiej i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Garden Service Ogrody Adrian Kowal

25 opinii
Garden Service Ogrody Adrian Kowal - Najlepsze Prace Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od prac ziemnych to skorzystaj z kwalifikacji Garden Service Ogrody Adrian Kowal. Dąbrowa Tarnowska i okolice to główny obszar ich działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

3 opinie
KPZ MINOR - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Dąbrowa Tarnowska

Jeszcze szukasz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KPZ MINOR. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BART-BUD Bartłomiej Gałęziowski

1 opinia
BART-BUD Bartłomiej Gałęziowski - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Dąbrowa Tarnowska

Wybierz firmę BART-BUD Bartłomiej Gałęziowski jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do perfekcyjnej niwelacji terenu w miejscowości Dąbrowa Tarnowska lub sąsiednim mieście. Zarezerwuj termin od razu!

dunajko-brukarstwo.pl

1 opinia
dunajko-brukarstwo.pl - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Dąbrowa Tarnowska

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę od dobrych usług koparko ładowarką, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma dunajko-brukarstwo.pl jest gotowa Ci pomóc. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Doskonałe Studnie Głębinowe

1 opinia
Tomasz Kupiec - Doskonałe Studnie Głębinowe Dąbrowa Tarnowska

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Tomasz Kupiec będzie najszybszą drogą. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Dąbrowa Tarnowska

Spółdzielnia Usług Rolniczych - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Dąbrowa Tarnowska

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz odpowiednich ludzi do wysokiej klasy wiercenia studni na terenie Dąbrowy Tarnowskiej. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Dąbrowie Tarnowskiej (18)

Profesjonalne Roboty Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Zakres zlecenia: Rozbiórka kompostownika betonowego plus rozbiórka schodów plus wywiezienie wszystkiego i wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-26...

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 8 dni temu

 • Dąbrowa Tarnowska

Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m², Oleśnica

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Oleśnica

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 3500m², Dąbrowa Tarnowska

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Dąbrowa Tarnowska

Zapytanie o wyrównanie terenu, 2001-3000m², Dąbrowa Tarnowska

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: potrzebuję wyrównać i zagęścić nasyp drogowy pod warstwy konstrukcyjne Termin skorzystania z...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Dąbrowa Tarnowska

Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Dąbrowa Tarnowska

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 101-200m², Olesno

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 101-200m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Olesno

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Dąbrowa Tarnowska

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Dąbrowa Tarnowska

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Rodzaj instalacji: kanalizacyjna Rodzaj budynku: jednorodzinny Długość wykopów: 201-400mb Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-11 do 2024-02-11

 • Dąbrowa Tarnowska

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Dąbrowa Tarnowska

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Dąbrowa Tarnowska

Potrzebne utwardzenie terenu, do 50m², Radgoszcz

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Radgoszcz

Znakomite Roboty Ziemne

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o utwardzenie terenu, do 50m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Dąbrowa Tarnowska

Fantastyczne Kopanie Dąbrowa Tarnowska

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m²". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Małopolskiego i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Kozłów

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 201-300m², Nowy Korczyn

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 201-300m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Nowy Korczyn

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: roybirka starego budznku wywóz gruzu Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Rozbiorka starego budynku z cergłu c...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Pacanów

Zlecenie na wykop pod fundament domu szeregowego, 151-200m², Pacanów

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykop pod fundament domu szeregowego, 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Pacanów

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 101-200mb, Lisia Góra

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Małopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2024-01-06 do 2024-01-09

 • Lisia Góra

Zlecenie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Brzozówka

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Częściowo w roku 2023, teren został wyrównany po budowie domu, jednak nadal nie jest to efe...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Brzozówka

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, do 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2024-02-05 do 2024-02-09

 • Marcyporęba
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty