Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Dąbrowie Tarnowskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Dąbrowie Tarnowskiej

GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska

10 opinii
Fundamenty Dąbrowa Tarnowska

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Dach-Komplet

9 opinii
Dach-Komplet - Doskonałej Jakości Fundament Dąbrowa Tarnowska

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Dach-Komplet będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Solid-Tech Lucjan Golonka

1 opinia
Solid-Tech Lucjan Golonka - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Nadal szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z kwalifikacji Solid-Tech Lucjan Golonka. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomity Fundament w Dąbrowie Tarnowskiej

2 opinie
CAMMA - Znakomity Fundament w Dąbrowie Tarnowskiej

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia CAMMA. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

MM.DZIEKAN-BUD spółka z o. o.

2 opinie
MM.DZIEKAN-BUD spółka z o. o. - Solidna Płyta Fundamentowa Dąbrowa Tarnowska

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. MM.DZIEKAN-BUD spółka z o. o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Porządny Fundament Dąbrowa Tarnowska

1 opinia
Tomasz Kupiec - Porządny Fundament Dąbrowa Tarnowska

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Tomasz Kupiec jest do Twoich usług. Ustal pasujący termin od razu!

AMP PYZIK Andrzej Pyzik

31 opinii
AMP PYZIK Andrzej Pyzik - Porządne Fundamenty Pod Dom Dąbrowa Tarnowska

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry AMP PYZIK Andrzej Pyzik. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Firma Remontowo Budowlana Mariusz Wdowikowski

Firma Remontowo Budowlana Mariusz Wdowikowski - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Firma Firma Remontowo Budowlana Mariusz Wdowikowski świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Dąbrowy Tarnowskiej oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Slawomir Nowaka

Slawomir Nowaka - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów ekspertom firmy Slawomir Nowaka z miejscowości Dąbrowa Tarnowska. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Dąbrowy Tarnowskiej są jednymi z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

F.H.U. VEGA Jan Zając

F.H.U. VEGA Jan Zając - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje F.H.U. VEGA Jan Zając. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Dąbrowie Tarnowskiej (17)

Rewelacyjne Fundamenty Dąbrowa Tarnowska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Szczucin

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Dąbrowa Tarnowska

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Dąbrowa Tarnowska

Konstrukcje Betonowe Dąbrowa Tarnowska

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Bolesław

Usługi Wykonania Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: podbudowa pod 1. 2 garaże / po 35m2; 2. dwie wiaty śmietnikowe/ po 4m2 3. ...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Bolesław

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Żabno

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Żabno

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Żabno

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Żabno

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Żabno

Zakres prac: płyta pod garaż blaszany Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy która wykona wylewę fundamentową pod garaż blaszany o wymiar...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Żabno

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Nowe Żukowice

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Małopolskiego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Nowe żukowice

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Niwka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-01-01...

2024-02-22 do 2024-02-29

 • Niwka

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Podkarpackie, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Żarówka

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Brzeźnica

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Wola Rzędzińska

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Tarnów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Tarnów

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Tarnów

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m²". Przyjmij usługę fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Tarnowa i przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Tarnów

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Tarnów

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Tarnowa i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Tarnów

Najlepsza Budowa Fundamentów Dąbrowa Tarnowska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Tarnów

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Tarnów

Najlepsza budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2024-06-22 do 2024-06-30

 • Tarnów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty