Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Proszowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Proszowicach

Staranny Fundament

1 opinia
Fundamenty Proszowice

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje TYMEX Tymoteusz Gałek. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ

11 opinii
DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ - Doskonałej Jakości Fundamenty Proszowice

Firma DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Proszowic oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Proszowice

1 opinia
MIRBUD - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Proszowice

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tym fachu. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Znakomity Fundament Proszowice

1 opinia
CARBOMAR MARCIN NOWAK - Znakomity Fundament Proszowice

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? CARBOMAR MARCIN NOWAK jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

BUD-KON usługi Remontowo Budowlane Rusiecki Konrad

3 opinie
BUD-KON usługi Remontowo Budowlane Rusiecki Konrad - Pierwszorzędny Fundament Proszowice

Szukasz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - BUD-KON usługi Remontowo Budowlane Rusiecki Konrad jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Agata Szczepańska

Agata Szczepańska - Solidne Fundamenty Proszowice

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentów to wykorzystaj doświadczenie Agata Szczepańska. Proszowice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

interhaus

interhaus - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Proszowice

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij interhaus. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

INVEST-KOP Mateusz Malik

INVEST-KOP Mateusz Malik - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Proszowice

INVEST-KOP Mateusz Malik oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Proszowic i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Staranne Płyty Betonowe w Proszowicach

ftINŻYNIERIA - Staranne Płyty Betonowe w Proszowicach

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji ftINŻYNIERIA. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

Vikop- Kamil Stępień - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Proszowice

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy Vikop- Kamil Stępień - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Proszowicach (14)

Staranne Fundamenty Proszowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Witam, poszukuje firmy która wykona pracę żelbetowe. Mury oporowe. Wymagane ładne szalunk...

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Proszowice

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Ciborowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Ciborowice

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Proszowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Proszowice

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Ciborowice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Ciborowice

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Ciborowice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z zakresu konstrukcji betonowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Ciborowice

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów Proszowice

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Zielona

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Proszowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Projekt jest w trakcie zmiany technologii z drewnianej na murowaną. Termin rozpoczęcia prac: ...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Proszowice

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Proszowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Proszowice

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 36-70m², Proszowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Proszowice

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Śmiłowice

Tanie Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Śmiłowice

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 400m², Pobiednik Wielki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Hala magazynowa Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 400 Informacje dodatkowe: Szukam firmy która wykona fundamenty pod halę magazynową w Pobieniku. Termin rozpoczęcia prac: w...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Pobiednik wielki

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Czernichów

Wybierz zapytanie dotyczące najwyższej klasy budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Małopolskiego lub okolicy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Czernichów

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Przeginia Narodowa

Zleceniodawca, który planuje zakup wyjątkowej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do Twojej firmy i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Przeginia narodowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty