Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Dąbrowie Tarnowskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 007 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Dąbrowie Tarnowskiej

Solid-Tech Lucjan Golonka

1 opinia
Wyburzenia Dąbrowa Tarnowska

Nadal poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Trafiłeś w dobre miejsce - Solid-Tech Lucjan Golonka jest do Twoich usług. Ustal pasujący termin już teraz!

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Tarnowska

2 opinie
CAMMA - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Tarnowska

Uwierz fachowcom w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek i zatrudnij CAMMA. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

W-F BUD Wojciech Filipowicz

2 opinie
W-F BUD Wojciech Filipowicz - Najlepsze Wyburzenia Dąbrowa Tarnowska

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? W-F BUD Wojciech Filipowicz jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska

10 opinii
GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska - Świetne Wyburzenia Dąbrowa Tarnowska

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma Handlowo-Usługowa MPS Maciej Seremet

13 opinii
Firma Handlowo-Usługowa MPS Maciej Seremet - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Dąbrowa Tarnowska

Zawodowcy z Firma Handlowo-Usługowa MPS Maciej Seremet to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Firma Usługowa "Nadzieja" Dariusz Kiełbasa

2 opinie
Firma Usługowa "Nadzieja" Dariusz Kiełbasa - Rewelacyjne Wyburzenia Dąbrowa Tarnowska

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Usługowa Nadzieja Dariusz Kiełbasa jest na to skuteczną metodą. Żeby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

KPZ MINOR

3 opinie
KPZ MINOR - Profesjonalne Usuwanie Azbestu Dąbrowa Tarnowska

Powierz zadanie usuwania azbestu fachowcom firmy KPZ MINOR z miejscowości Dąbrowa Tarnowska. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Dąbrowy Tarnowskiej są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

BART-BUD Bartłomiej Gałęziowski

1 opinia
BART-BUD Bartłomiej Gałęziowski - Pierwszorzędne Rozbiórki Dąbrowa Tarnowska

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BART-BUD Bartłomiej Gałęziowski z Dąbrowy Tarnowskiej jest na to skuteczną metodą. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Doskonałe Wyburzanie Ścian Dąbrowa Tarnowska

1 opinia
Tomasz Kupiec - Doskonałe Wyburzanie Ścian Dąbrowa Tarnowska

Potrzebujesz specjalistów od doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Dąbrowa Tarnowska lub w rejonie powiatu? Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Doskonałe Wyburzenia w Dąbrowie Tarnowskiej

1 opinia
CZYŻBUD - Doskonałe Wyburzenia w Dąbrowie Tarnowskiej

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry CZYŻBUD. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Dąbrowie Tarnowskiej (18)

Doskonała Rozbiórka Budynków Dąbrowa Tarnowska

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyb...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Szczucin

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 50m², Luszowice

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 50m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Luszowice

Najlepsze Rozbiórki Dąbrowa Tarnowska

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyb...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Szczucin

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Tarnowska

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-01-17 do 2024-01-18

 • Szczucin

Znakomite Wyburzania Budynków Dąbrowa Tarnowska

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmow...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Nowy Korczyn

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Dąbrowa Tarnowska

Zakres zlecenia: Odbiór eternitu Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Solec-Zdrój

Potrzebna ekipa na skucie posadzki, skuwanie tynku, wyburzenie ścian, 600m², Wietrzychowice

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od wyburzań budynków. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Wietrzychowice

Profesjonalne Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Pacanów

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę rozbiórkę dachu, 201-300m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2024-06-10 do 2024-06-13

 • Klępie dolne

Zapytanie o wyburzenie garażu, 51-100m², Wola Rzędzińska

Ten Klient uważa, że solidne wyburzenia, rozbiórki to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyburzenie garażu, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Wola Rzędzińska

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Tarnów

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m², Tarnów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Tarnów

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Tarnów, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Tarnów

Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Tarnowa z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Tarnów

Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Tarnów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Tarnów

Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Tarnów

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy i pisze - Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Tarnów

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Tarnów

Klient szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-02-21 do 2024-02-21

 • Tarnów

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na skucie posadzki, 51-100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Tarnów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Specjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty