Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Tarnowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Tarnowie

PRACOWNIA BUDOWLANA

1 opinia
Wyburzenia Tarnów

Oszołomi Cię profesjonalne działanie PRACOWNIA BUDOWLANA w okolicach Tarnowa. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

DARBAGOS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

1 opinia
DARBAGOS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Tarnów

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? DARBAGOS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Tarnowie

19 opinii
S.M. InSbau Marcin Starzyk - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Tarnowie

Potrzebujesz ekspertów od wysokiej klasy wyburzania ścian w miejscowości Tarnów lub w pobliskim rejonie? Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonałe Wyburzenia Tarnów

1 opinia
ANKO Sp. J. - Doskonałe Wyburzenia Tarnów

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ANKO Sp. J. z Tarnowa jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Rewelacyjne Rozbiórki Tarnów

1 opinia
Alp-dach Usługi Wysokościowe Łukasz Pochroń - Rewelacyjne Rozbiórki Tarnów

Oszołomi Cię sprawne działanie Alp-dach Usługi Wysokościowe Łukasz Pochroń na terenie Tarnowa. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Maciej folta

1 opinia
Maciej folta - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Tarnów

Pochłonie Cię fachowe działanie Maciej folta w rejonie Tarnowa. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą szybko. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

ROTHER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
ROTHER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Tarnów

Oszołomi Cię fachowe działanie ROTHER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w miejscowości Tarnów. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzania budynków wykonają błyskawicznie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalne Wyburzenia

4 opinie
Bud-Max s.c. - Profesjonalne Wyburzenia Tarnów

Bud-Max s.c. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Tarnowa oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Solidne Rozbiórki

1 opinia
P.U.H. "VISION" - Solidne Rozbiórki Tarnów

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji P.U.H. VISION. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Wysokiej Klasy Usuwanie Azbestu

3 opinie
"Usługi Spawalnicze i Ślusarskie " - Wysokiej Klasy Usuwanie Azbestu Tarnów

Chesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu wysokiej klasy usuwania azbestu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi Spawalnicze i Ślusarskie jest gotowa Ci pomóc. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Tarnowie (14)

Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Tarnów

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m². Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 6 dni temu

 • Tarnów

Zlecę prace rozbiórkowe, do 50m², Tarnów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniano-murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Kli...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Tarnów

Staranne Rozbiórki Tarnów

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje specjalisty od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 151-200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Złóż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Tarnów

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 51-100m², Tarnów

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na skucie posadzki, 51-100m², Tarnów

Zakres zlecenia: skucie posadzki Powierzchnia obiektu: 51-100m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Skucie możliwe jak największej warstwy posadzki w mieszkaniu na pierwszym piętrze budyn...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Tarnów

Potrzebna ekipa na skucie posadzki, 101-150m², Tarnów

Zakres zlecenia: skucie posadzki Powierzchnia obiektu: 101-150m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Tarnów

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Tarnów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowla...

2024-02-21 do 2024-02-21

 • Tarnów

Zapytanie o wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 301-400m², Tarnów

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Tarnów

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Tarnów

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Tarnów

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m², Tarnów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Tarnów

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m², Tarnów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Tarnów

Wyburzenia Tarnów

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Tarnów

Rozbiórki

Wykonanie rozbiórek z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 51-100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Tarnów

Solidna Rozbiórka Budynków Tarnów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 233m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Pustak, 4 kondygnacje, bez piwnicy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia ...

2023-11-18 do 2023-11-18

 • Pawęzów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty