Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Suchej Beskidzkiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Suchej Beskidzkiej

Marcin Świętek

4 opinie
Wyburzenia Sucha Beskidzka

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Marcin Świętek perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Doskonała Rozbiórka Budynków

2 opinie
CONCRETBUD MAREK WALECZEK - Doskonała Rozbiórka Budynków Sucha Beskidzka

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla ekipy z firmy CONCRETBUD MAREK WALECZEK - nie mają sobie równych w tym fachu. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

DOM-BUD

5 opinii
DOM-BUD - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Sucha Beskidzka

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy DOM-BUD, która świadczy usługi usuwania azbestu na ponadprzeciętnym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Firma Transportowo - Usługowa Jasica Andrzej

2 opinie
Firma Transportowo - Usługowa Jasica Andrzej - Świetne Rozbiórki Sucha Beskidzka

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Firma Transportowo - Usługowa Jasica Andrzej - nie mają sobie równych w tym fachu. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Znakomite Wyburzenia Sucha Beskidzka

1 opinia
Stefan Bogdan - Znakomite Wyburzenia Sucha Beskidzka

Szukasz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia Stefan Bogdan. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Kruszenie Betonu w Suchej Beskidzkiej

1 opinia
P.U.H GRTRANS - Solidne Kruszenie Betonu w Suchej Beskidzkiej

Chesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu solidnego kruszenia betonu z Suchej Beskidzkiej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma P.U.H GRTRANS jest do Twojej dyspozycji. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Najlepsze Wyburzenia

1 opinia
AnHause - Najlepsze Wyburzenia Sucha Beskidzka

Uważasz, że najlepsze wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Sucha Beskidzka

1 opinia
DA-WOJ-KOP Dawid Miętka - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Sucha Beskidzka

Stworzona z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje perfekcyjne usuwanie azbestu na obszarze miejscowości Sucha Beskidzka, jak również pobliskich miast i powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Fachman Jolanta Obyrtał

4 opinie
Fachman Jolanta Obyrtał - Perfekcyjne Kruszenie Betonu Sucha Beskidzka

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Fachman Jolanta Obyrtał perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Pawbud

2 opinie
Pawbud - Dobra Firma Wyburzeniowa Sucha Beskidzka

Ta dobra firma wyburzeniowa to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Suchej Beskidzkiej (16)

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Sucha Beskidzka

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zaproponuj termin już teraz!

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Osielec

Perfekcyjne Rozbiórki Sucha Beskidzka

Zakres zlecenia: wywóz około 3 m3 eternitu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Sucha Beskidzka

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m², Zawoja

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Po...

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Zawoja

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Sucha Beskidzka

Zakres zlecenia: skuwanie płytek Powierzchnia obiektu: 301-400m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: remont szkoły Orientacyjna data: 24.06.2024...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Kalwaria Zebrzydowska

Doskonałe Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: kamien , cegła , drewno Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburz...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Kalwaria Zebrzydowska

Potrzebna ekipa na skuwanie płytek, 301-400m², Kalwaria Zebrzydowska

Zakres zlecenia: skuwanie płytek Powierzchnia obiektu: 301-400m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Dodatkowe informacje: remont szkoły Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Kalwaria Zebrzydowska

Zlecę prace rozbiórkowe, Lubień

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę prace rozbiórkowe. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Małopolskiego na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Lubień

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Myślenice

Zakres zlecenia: Rozbiórka dachu stodoły 160 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Myślenice

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m², Myślenice

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, ...

2024-06-12 do 2024-06-20

 • Myślenice

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 2000m², Wadowice

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 2000m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Wadowice

Staranne Wyburzenia Sucha Beskidzka

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Wadowice

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Raba Wyżna

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Małopolskiego i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin!

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Raba Wyżna

Zapotrzebowanie na rozbiórkę dachu, 51-100m², Sosnowice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzania budynków to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na rozbiórkę dachu, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Sosnowice

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 20m², Facimiech

Jeśli jeszcze jako ekspert od rozbiórek szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 20m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Małopolskiego z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-06-23 do 2024-07-01
dodano wczoraj o 08:58

 • Facimiech

Zlecę prace rozbiórkowe, Facimiech

Zakres zlecenia: Wyburzenia ściany nośnej we wnętrz domu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-23 do 2024-07-01
dodano wczoraj o 09:02

 • Facimiech

Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 151-200m², Łęki

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 151-200m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Łęki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty