Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Nowym Sączu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Nowym Sączu

Świetne Wyburzenia Nowy Sącz

43 opinie
Wyburzenia Nowy Sącz

Uważasz, że świetne wyburzenia to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków w Nowym Sączu

2 opinie
SPECKOP - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków w Nowym Sączu

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z SPECKOP są dla Ciebie idealni. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Perfekcyjne Wyburzenia Nowy Sącz

2 opinie
Rolka, Wykopy, Przyłącza, Transport - Perfekcyjne Wyburzenia Nowy Sącz

Firma Rolka Wykopy Przyłącza Transport oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Nowego Sącza i okolic. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Najlepsze Usuwanie Azbestu

1 opinia
Stabil Blicharz Spółka Jawna - Najlepsze Usuwanie Azbestu Nowy Sącz

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego usuwania azbestu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Stabil Blicharz Spółka Jawna jest do Twojej dyspozycji. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Adam Drzyzga

2 opinie
Adam Drzyzga - Doskonałe Wyburzenia Nowy Sącz

Wykonanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Adam Drzyzga ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dominik Fedko

1 opinia
Dominik Fedko - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Nowy Sącz

Z czystym sumieniem powierz usługę perfekcyjnego usuwania azbestu fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Nowy Sącz i przyległych powiatów. Zarezerwuj termin!

Solidne Wyburzanie Ścian

8 opinii
BUD-WÓJ Sp. z o.o. - Solidne Wyburzanie Ścian Nowy Sącz

Chcesz zlecić wyburzanie ścian, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? BUD-WÓJ Sp. z o.o. to dobry wybór. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Kasacja Nowy Sącz

1 opinia
Kasacja Nowy Sącz - Niezawodna Firma Wyburzeniowa Nowy Sącz

Namierzenie niezawodnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Kasacja Nowy Sącz - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Nowego Sącza, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Mają ofertę dla każdego.

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

1 opinia
"KES PLUS" Usługi Instalacyjno-Budowlane Stanisław Kukulak - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Nowy Sącz

Osoby z KES PLUS Usługi Instalacyjno-Budowlane Stanisław Kukulak to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży rozbiórki budynków. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Uslugi Brukarskie Uslugi Brukarskie

3 opinie
Uslugi Brukarskie Uslugi Brukarskie - Doskonałe Usuwanie Azbestu Nowy Sącz

Wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Uslugi Brukarskie Uslugi Brukarskie - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Nowego Sącza, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Nowym Sączu (18)

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Nowy Sącz

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze Nowego Sącza, ale także przyległych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Nowy Sącz

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Nowy Sącz

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wyburzeń potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Nowy Sącz bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Nowy Sącz

Znakomite Wyburzania Budynków Nowy Sącz

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolen...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Nowy Sącz

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Nowy Sącz

Ten Zleceniodawca poszukuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Nowy Sącz

Prace rozbiórkowe, Nowy Sącz

Zakres zlecenia: rozbiórka garażu i przeniesienie w inne miejsce Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Nowy Sącz

Zlecę prace rozbiórkowe, Chełmiec

Zakres zlecenia: Załadowanie odpadów poremontowych do kontenera - potrzeba pilnie 2 osób na jeden dzień. Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-06-19 do 2024-06-27
dodano 5 dni temu

 • Chełmiec

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Nowy Sącz

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Podegrodzie

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 201-300m², Olszanka

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwo...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Olszanka

Zapytanie o wyburzenie garażu, 51-100m², Rytro

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzania budynków to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyburzenie garażu, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Rytro

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Limanowa

Zakres zlecenia: usunięcie eternitu z dachu 150 m/2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-24 do 2024-07-02
dodano 3 godziny temu

 • Limanowa

Profesjonalne Wyburzenia Nowy Sącz

Jeśli wciąż jako profesjonalista od wyburzeń poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Limanowa

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Limanowa

Zakres zlecenia: Ściągnięcie eternitu z dachu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Limanowa

Zlecę prace rozbiórkowe, 51-100m², Limanowa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbi...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Limanowa

Zapytanie o rozbiórkę garażu, budynku mieszkalnego, 2000m², Limanowa

To zlecenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę garażu, budynku mieszkalnego, 2000m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Limanowa oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Limanowa

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 101-150m², Limanowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwo...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Limanowa

Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Stróże

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Stróże

Pierwszorzędne Rozbiórki Nowy Sącz

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, fundament Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na ...

2024-03-06 do 2024-03-08

 • Krynica-Zdrój

Potrzebne prace rozbiórkowe, Rajbrot

Wpraw w zachwyt Klienta sprawnym działaniem w rejonie Małopolskiego. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Potrzebne prace rozbiórkowe" i udowodnij, że jego realizacja zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Rajbrot
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty