Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Białymstoku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Białymstoku

Darkop Dariusz Żukowski

9 opinii
Roboty ziemne Białystok

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu Darkop Dariusz Żukowski. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi remontowo-budowlane

7 opinii
Usługi remontowo-budowlane - Solidne Wiercenie Studni Białystok

Potrzebujesz specjalistów od solidnego wiercenia studni w miejscowości Białystok lub w przyległych miastach? Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Staranne Usługi Koparko Ładowarką

4 opinie
Usługi ziemne Piotr Mąkosa - Staranne Usługi Koparko Ładowarką Białystok

Ten, kto potrzebuje usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do Usługi ziemne Piotr Mąkosa i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Świetne Roboty Ziemne Białystok

2 opinie
Drog-Mat - Świetne Roboty Ziemne Białystok

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

KOMDROG SP. Z O.O.

2 opinie
KOMDROG SP. Z O.O. - Perfekcyjny Drenaż Opaskowy Białystok

Firma KOMDROG SP. Z O.O. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Białegostoku i okolic. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Białystok

2 opinie
Mar-Bud Kamil Korzeniewski - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Białystok

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Mar-Bud Kamil Korzeniewski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Krystkop Krystian Petelczyc

1 opinia
Krystkop Krystian Petelczyc - Solidne Kopanie Stawów Białystok

Powierz prace dotyczące kopania stawów specjalistom firmy Krystkop Krystian Petelczyc z miejscowości Białystok. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Białegostoku nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

INCAVATOR Tomasz Cetra

1 opinia
INCAVATOR Tomasz Cetra - Rewelacyjne Roboty Ziemne Białystok

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij INCAVATOR Tomasz Cetra. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DAGO

1 opinia
DAGO - Pierwszorzędna Melioracja Białystok

Uważasz, że pierwszorzędna melioracja to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z DAGO posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Znakomite Wykopy w Białymstoku

2 opinie
AGAMI - Znakomite Wykopy w Białymstoku

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij AGAMI. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Białymstoku (31)

Zapytanie o prace ziemne, Białystok

Zakres zlecenia: Wyrównanie terenu, wyprofilowanie terenu, wywóz gruzu, ziemi Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-24 do 2023-11-24

 • Białystok

Prace Ziemne Białystok

Ten Zleceniodawca nadal szuka specjalisty od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Białystok

Zapotrzebowanie na wykop pod instalację, do 20mb, Białystok

Rodzaj instalacji: Światłowodowa Rodzaj budynku: jednorodzinny Długość wykopów: do 20mb Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Ul.••••••••••••••••••••. możliwość negocjacji ceny. Niestety Nie można na teren wjechać koparką. T...

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Białystok

Świetne Roboty Ziemne Białystok

Rodzaj ziemi: glina, ogrodowa, piasek Ilość ziemi: do 10m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Dzień dobry Potrzebuję pilnie wywieźć z działki ziemię która pozostała po wykopie zrobionym pod polbruk....

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Białystok

Zlecę prace ziemne, Białystok

Rodzaj prac: Odwiert pod pompę ciepła Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Białystok

Wykonanie wykopu pod fundament 100m², Białystok

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Białystok

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 352m², Białystok

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Białegostoku. Przyczyń się do realizacji jego celów. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Białystok

Doskonałe Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wyrywanie...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Białystok

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Drenaż pod deszczówkę Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Białystok

Szukam ekipy do prac ziemnych, Białystok

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Białystok

Fantastyczne Kopanie Białystok

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 250m²) Informacje dodatkowe: Wyrownanie ziemi wraz z wywozem .przy nowo wybudowanym domu. 3 m pomiedzy domem a plotem sasiada. Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-03...

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Białystok

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Białystok

Najlepsze Wykop Białystok

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Białystok

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Wykonanie wykopu pod instalację dł. 500mb". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Białegostoku i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Białystok

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zapytanie o prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Białystok

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 150m², Białystok

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: Wyrwanie korzeni chwastów, wyrównanie terenu, z dołożeniem czarnoziemu. Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Białystok

Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-09...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Białystok

Najlepsze Roboty Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 500mb". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Białystok
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty