Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Bielsku-Białej

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

9 opinii
Roboty ziemne Bielsko-Biała

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Vik-House Sp. z o.o.. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

ARESIT SP. Z O.O.

5 opinii
ARESIT SP. Z O.O. - Tanie Usługi Minikoparką Bielsko-Biała

Ta firma świadczy tanie usługi minikoparką i wiercenie studni na terenie miejscowości Bielsko-Biała oraz okolicznych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

WIDBUD DAWID SIĄKAŁA

2 opinie
WIDBUD DAWID SIĄKAŁA - Rewelacyjne Usługi Koparko Ładowarką Bielsko-Biała

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką WIDBUD DAWID SIĄKAŁA przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny szczęśliwych zleceniodawców. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

GRYG-BUD FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA

2 opinie
GRYG-BUD FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Bielsko-Biała

Wybierz firmę GRYG-BUD FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do perfekcyjnej niwelacji terenu w miejscowości Bielsko-Biała lub sąsiednim mieście. Zarezerwuj termin od razu!

F.H. Gelato

2 opinie
F.H. Gelato - Rewelacyjne Roboty Ziemne Bielsko-Biała

Z chwilą, gdy będziesz szukać rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Dobre Usługi Koparko Ładowarką Bielsko-Biała

2 opinie
Mrazi.pl - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Bielsko-Biała

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką Mrazi.pl prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Perfekcyjne Wykopy Bielsko-Biała

2 opinie
KOP- PAW uslugi minikoparką - Perfekcyjne Wykopy Bielsko-Biała

Według Ciebie perfekcyjne wykopy to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z KOP- PAW uslugi minikoparką poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Robi-Kop

1 opinia
Robi-Kop - Najlepsze Roboty Ziemne Bielsko-Biała

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Robi-Kop z Bielska-Białej będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

GIBON Usługi Budowlane

1 opinia
GIBON Usługi Budowlane - Solidne Roboty Ziemne Bielsko-Biała

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje GIBON Usługi Budowlane. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Doskonałe Wykopy w Bielsku-Białej

1 opinia
MAR-TRANS Roboty ziemne - Doskonałe Wykopy w Bielsku-Białej

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z MAR-TRANS Roboty ziemne udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Bielsku-Białej (34)

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Bielsko-Biała

Przeznaczenie terenu: budowa, droga Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności, skarpy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o prace ziemne, Bielsko-Biała

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najlepsze kopanie w rejonie Bielska-Białej i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Bielsko-Biała

Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m², Bielsko-Biała

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Bielsko-Biała

Zlecę prace ziemne, Bielsko-Biała

To zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Bielska-Białej i z sąsiednich miast. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-10-15 do 2023-10-23

 • Bielsko-Biała

Zlecę prace ziemne, Bielsko-Biała

Rodzaj prac: Wylewka pod Saunę beczkę Informacje dodatkowe: Wykonanie wylewki 3x 2,5 m na działce pod Saunę beczkę o wadze 1000 kg. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-13 do 2023-09-17

 • Bielsko-Biała

Perfekcyjne Prace Ziemne Bielsko-Biała

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2023-09-14 Dodatkowe informacje...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Bielsko-Biała

Pierwszorzędne Kopanie Bielsko-Biała

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na prace ziemne to świetny wybór. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Bielsko-Biała

Najlepsze Wykop Bielsko-Biała

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 5 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2023-09-11 Dodatkowe informacje: Rozładune...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 900m², Bielsko-Biała

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 900m²) Informacje dodatkowe: wykopy pod fundamenty hali stalowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Bielsko-Biała

Zlecę prace ziemne, Bielsko-Biała

Rodzaj prac: uszczelnienie studzienki na deszczówkę Informacje dodatkowe: studnia ma 2 kręgi ale jest nieszczelna i nie da się zbierać wody do podlewania ogródka Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o prace ziemne, Bielsko-Biała

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zapytanie o prace ziemne. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o prace ziemne, Bielsko-Biała

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 720m², Bielsko-Biała

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Bielsko-Biała

Zlecę prace ziemne, Bielsko-Biała

Rodzaj prac: zasyp fundamentów Informacje dodatkowe: zasyp fundamentów Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-14...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Bielsko-Biała

Zlecę prace ziemne, Bielsko-Biała

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace ziemne". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Bielsko-Biała

Profesjonalne Kopanie

Klient napisał "Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 40mb". Zrealizuj usługę profesjonalnego kopania jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Bielska-Białej i przyległych powiatów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-07-31 do 2023-08-01

 • Bielsko-Biała

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 35mb, Bielsko-Biała

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 35mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Bielsko-Biała

Profesjonalne Wykop

Klient chce wynająć: minikoparkę, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty