Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Bieruniu

P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski

1 opinia
Roboty ziemne Bieruń

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjna Niwelacja Terenu

2 opinie
MarŁuk - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Bieruń

Wiele długich lat pracownicy firmy MarŁuk wykonują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Doskonałe Prace Ziemne

2 opinie
G&B - Doskonałe Prace Ziemne Bieruń

Jeśli szukasz profesjonalistów od prac ziemnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom GB. Bieruń i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Brukkan s.c.

2 opinie
Brukkan s.c. - Porządne Roboty Ziemne Bieruń

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Brukkan s.c. dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Arsen Systems Andrzej Frączek

9 opinii
Arsen Systems Andrzej Frączek - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Bieruń

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Arsen Systems Andrzej Frączek. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Porządne Prace Ziemne

6 opinii
TRAWSPEC - Porządne Prace Ziemne Bieruń

Zleć usługę niwelacji terenu fachowcom firmy TRAWSPEC z miejscowości Bieruń. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Bierunia są w ścisłej czołówce. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Świetne Roboty Ziemne w Bieruniu

2 opinie
FUH MARIO-BUD - Świetne Roboty Ziemne w Bieruniu

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij FUH MARIO-BUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

JULIAN PIÓROWSKI TRANSPORT TOWAROWO-MECHANICZNY

1 opinia
JULIAN PIÓROWSKI TRANSPORT TOWAROWO-MECHANICZNY - Rewelacyjne Usługi Koparko Ładowarką Bieruń

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką JULIAN PIÓROWSKI TRANSPORT TOWAROWO-MECHANICZNY przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny szczęśliwych zleceniodawców. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Staranne Prace Ziemne Bieruń

1 opinia
M.E.K. BRUK Krzysztof Kołodziej - Staranne Prace Ziemne Bieruń

Uważasz, że staranne prace ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Solidne Roboty Ziemne Bieruń

1 opinia
Kamil Gaweł - Solidne Roboty Ziemne Bieruń

Poszukujesz dobrej firmy od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Kamil Gaweł. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Bieruniu (21)

Doskonałej Jakości Wykop Bieruń

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: ziemia Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 4 dni temu

 • Bieruń

Doskonałe Roboty Ziemne Bieruń

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: 51-100mb Typ terenu: prywatny Informacje dodatkowe: Szukam firmy, która wykona przewiert sterowany na długości 100m z wprowadzeniem rury osł...

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 5 dni temu

 • Lędziny

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 101-200m², Lędziny

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: tłuczeń Informacje dodatkowe: wyrównanie istniejącej drogi dojazdowej do posesji, dosypanie i utwardzenie tłucznia (dolomitu) Termin skorzystania z oferty...

2024-04-10 do 2024-04-12

 • Lędziny

Kopanie Bieruń

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: opaskowy Informacje dodatkowe: Szukam firmy która podejmie się wykonania drenażu. Naprawy niepoprawnie wykonanej hydro izolacji. Zakres pracy: -Odkopanie domu podp...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Bieruń

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Imielin

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Imielin

Wyjątkowe Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Imielin

Pierwszorzędne Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do wykopu pod instalację gazową, 51-100mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Imielin

Fantastyczne Kopanie

Zrealizuj zlecenie fantastycznego kopania o treści "Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m²", jako ekspert z miejscowości Bieruń. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Bierunia nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Bieruń

Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: 2024-07-29...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Bieruń

Znakomite Wykop

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Lędziny

Staranne Prace Ziemne Bieruń

Przeznaczenie terenu: trawnik, poprawa drenażu Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-27 do 2024-02-29

 • Lędziny

Dam zlecenie na wykop pod fundament, 375m², Chełm Śląski

Rodzaj fundamentów pod wykop: i ławy i płyta Rodzaj budynku: sala gimnastyczna Powierzchnia zabudowy: 375m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: - usunięcie humusu 30 cm – 765 m2 - ...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Chełm Śląski

Pierwszorzędne Kopanie

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 1200m² to świetny wybór. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Bojszowy

Znakomite Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 93m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2024-04-08...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Międzyrzecze

Solidne Wykop

Rodzaj szamba: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 11-20m³ Posiadana dokumentacja: badanie geologiczne gruntu, projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej, pozwolenie na budowę Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty:...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Lędziny

Profesjonalne Wykop

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o prace ziemne", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Bieruń

Potrzebne utwardzenie terenu, do 50m², Lędziny

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebne utwardzenie terenu, do 50m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Śląskiego bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Lędziny

Zapytanie o prace ziemne, Bojszowy

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Bojszowy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty