Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Żywcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 626 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Żywcu

Tanie Usługi Minikoparką Żywiec

26 opinii
Roboty ziemne Żywiec

Klient, który szuka taniej usługi minikoparką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk

9 opinii
P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk - Porządne Roboty Ziemne Żywiec

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żywiec

5 opinii
STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żywiec

Myślisz, że pierwszorzędne roboty ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Porządne Prace Ziemne

5 opinii
ARESIT SP. Z O.O. - Porządne Prace Ziemne Żywiec

Zrealizowanie prac ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. ARESIT SP. Z O.O. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Staranne Usługi Minikoparką

2 opinie
WIDBUD DAWID SIĄKAŁA - Staranne Usługi Minikoparką Żywiec

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką WIDBUD DAWID SIĄKAŁA wybija się w branży. Renomę oddają referencje zachwyconych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Uslugi remontowo budowlane

2 opinie
Uslugi remontowo budowlane - Najlepszy Drenaż Opaskowy Żywiec

Jesteś zdania, że najlepszy drenaż opaskowy to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Kop-Trans Jakub Hutyra

2 opinie
Kop-Trans Jakub Hutyra - Profesjonalna Melioracja Żywiec

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od melioracji? Skorzystaj z kwalifikacji Kop-Trans Jakub Hutyra. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Drenaż w Żywcu

2 opinie
F.H. Gelato - Doskonały Drenaż w Żywcu

Jesteś zdania, że najlepszy drenaż opaskowy to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

GIBON Usługi Budowlane

1 opinia
GIBON Usługi Budowlane - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Żywiec

Usługi minikoparką to dla firmy GIBON Usługi Budowlane pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Fantastyczne Wiercenie Studni

1 opinia
MAR-TRANS Roboty ziemne - Fantastyczne Wiercenie Studni Żywiec

Szukasz fachowców od fantastycznego wiercenia studni w rejonie Żywca lub w przyległych miastach? Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Żywcu (48)

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Rajcza

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 3 dni temu

 • Rajcza

Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb, Milówka

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: opaskowy Informacje dodatkowe: Wykonanie drenażu wokół fundamentów, około 70mb. Fundamenty odkopane i zaizolowane. Prace do wykonania to: - ułożenie rur drenarskich...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Milówka

Kopanie Żywiec

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od kopania to zrealizuj zlecenie - Zlecenie na wykonanie drenażu, 101-200mb. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-11-15 do 2023-11-15

 • Żywiec

Solidne Wykop Żywiec

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-11-15 do 2023-11-15

 • Żywiec

Potrzebne utwardzenie terenu, 201-300m², Żywiec

Zapytanie o treści - Potrzebne utwardzenie terenu, 201-300m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Żywiec oraz przyległych powiatów. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-11-15 do 2023-11-15

 • Żywiec

Znakomite Roboty Ziemne Żywiec

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 2775m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Zarzecze

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Międzybrodzie Żywieckie

Przeznaczenie terenu: Parking Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Teren gorski Termin skorzystania z oferty: 2024-04-01...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Międzybrodzie żywieckie

Zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m², Bierna

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od prac ziemnych potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Śląskie na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Bierna

Zapytanie o prace ziemne, Słotwina

Rodzaj prac: Wykop pod gwc 2x2x15m plus wykop do przyłącza 15mb. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Słotwina

Znakomite Prace Ziemne Żywiec

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Cisiec

Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Chodzi o wykop pod fundament z przygotowaniem wjazdu na działkę pochyłą i parkingiem. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Korbielów

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wyrównanie terenu o pow. 400m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Śląskie bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Świnna

Najlepsze Wykop

Rodzaj prac: Operat wodnoprawny Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-29 do 2023-09-29

 • Pewel ślemieńska

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 700m², Kamesznica

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 700m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Kamesznica

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m², Brzuśnik

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: Przed wyrównaniem zasypać szambo betonowa 6 m3 Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-29...

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Brzuśnik

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 40m², Radziechowy

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 40m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Radziechowy

Staranne Wykop

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Pewel wielka

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 9m², Brzuśnik

Ten Klient wciąż szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 9m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Brzuśnik
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty