Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gliwicach

Doskonała Melioracja Gliwice

17 opinii
Roboty ziemne Gliwice

Uwierz fachowcom w dziedzinie melioracji i zatrudnij Dan-Bruk. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką w Gliwicach

26 opinii
P.H.U Baumax - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką w Gliwicach

Są obecni w branży usług koparko ładowarką od kilku lat, szczególnie na obszarze Gliwic, ale także pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką

9 opinii
P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Gliwice

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk wybija się w branży. Renomę budują polecenia szczęśliwych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH

8 opinii
CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH - Profesjonalne Wiercenie Studni Gliwice

Już od kilku lat pracownicy firmy CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH świadczą usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Gliwice

7 opinii
Szyszcar - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Gliwice

Klient, który poszukuje usługi koparko ładowarką powinien niezwłocznie zgłosić się do Szyszcar i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Inpromel Sp. z o.o.

6 opinii
Inpromel Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Gliwice

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy Inpromel Sp. z o.o., której specjalnością jest wiercenie studni. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Marcin Karcz

2 opinie
Marcin Karcz - Profesjonalne Roboty Ziemne Gliwice

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z Marcin Karcz są dla Ciebie stworzeni. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najlepsze Roboty Ziemne

2 opinie
P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat - Najlepsze Roboty Ziemne Gliwice

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat z Gliwic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

JANUD

2 opinie
JANUD - Świetne Prace Ziemne Gliwice

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? JANUD z Gliwic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Rewelacyjne Roboty Ziemne

1 opinia
AGRO-FOREST - Rewelacyjne Roboty Ziemne Gliwice

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie AGRO-FOREST. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gliwicach (44)

Szukam firmy do wykopu pod szambo, 6-10m³, Gliwice

Zapytanie o treści - Szukam firmy do wykopu pod szambo, 6-10m³ jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Gliwic oraz przyległych powiatów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

2023-11-09 do 2023-11-15

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Gliwice

Zakres zlecenia: Budowa domu bez fundamentu. Czyli ściany ,dach ,ewentualnie okna. Wycena Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-06...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Gliwice

Wyjątkowe Kopanie Gliwice

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Gliwice

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 150mb, Gliwice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 150mb) Informacje dodatkowe: Pod kanalizacje kablowa 60 głęboko 30-60 szeroko z zasypaniem i zagęszczeniem. Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-02...

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Gliwice

Świetne Roboty Ziemne Gliwice

Rodzaj prac: Wykop z odwozem ziemi i utylizacją Informacje dodatkowe: Szukamy firmy specjalizującej się z robotach ziemnych - Wykop ziemi z odwozem i utylizacją. Pierwszy etap to ok. 8000m3. Planowany termin rozpoczęcia prac to p...

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Gliwice

Zlecenie na prace ziemne, Gliwice

Jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Gliwic bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5m², Gliwice

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Gliwice

Solidne Wykop Gliwice

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Rzeczyce

Wykonanie wykopu pod fundament 5m², Gliwice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: Dwa wykopy ok. 750x750cm, gł. 1300cm. obsypane piaskiem kopanym albo innym kamieniem samoklinującym i zagęszczone zagęszczarka. Osadzenie 2 szt. fundementó...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Gliwice

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: najlepiej z zasianiem trawy lub trawy w rolkach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Gliwice

Solidne Roboty Ziemne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Oczyszczenie rowu 168 m Informacje dodatkowe: Oczyszczenie rowu przydrożnego wraz z wywozem urobku - 168 mb. Koparka obrotowa z zasięgiem min. 5 m, samochód cieżarowy...

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Gliwice

Wykonanie wykopu pod fundament 200m², Gliwice

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Wykonanie wykopu pod fundament 200m²". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia prac z Gliwic i sąsiednich powiatów. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Gliwice

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Gliwice

To zapytanie o treści - Wykonanie wykopu pod fundament 800m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Gliwice i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Gliwice

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Zlecę prace ziemne w miejscowości Gliwice. humusowanie, wykopy pod posadzki i fundamenty. obsypki zewnętrzne i wewnętrzne. budowa hali magazynowej z biur...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Gliwice

Najlepsze Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Zlecę ok 170 m3 prac ziemnych w miejscowości Gliwice. Zapraszam do kontaktu. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 130m², Gliwice

Jeśli jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 130m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Gliwice bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gliwice

Pierwszorzędne Wykop

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 650m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gliwice

Zlecę prace ziemne, Gliwice

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty