Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 236 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gliwicach

Doskonała Melioracja Gliwice

1 opinia
Roboty ziemne Gliwice

Uwierz fachowcom w dziedzinie melioracji i zatrudnij Balcerek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką w Gliwicach

44 opinie
"LEN" Andrzej Sztuka - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką w Gliwicach

Są obecni w branży usług koparko ładowarką od kilku lat, szczególnie na obszarze Gliwic, ale także pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia
MOGETO - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Gliwice

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką MOGETO wybija się w branży. Renomę budują polecenia szczęśliwych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia - Profesjonalne Wiercenie Studni Gliwice

Już od kilku lat pracownicy firmy GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia świadczą usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Gliwice

1 opinia
PROGRESS - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Gliwice

Klient, który poszukuje usługi koparko ładowarką powinien niezwłocznie zgłosić się do PROGRESS i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

"BRUK-DAWPOL" Dawid Połczyński

4 opinie
"BRUK-DAWPOL" Dawid Połczyński - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Gliwice

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy BRUK-DAWPOL Dawid Połczyński, której specjalnością jest wiercenie studni. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

FHU INZYNIER

3 opinie
FHU INZYNIER - Profesjonalne Roboty Ziemne Gliwice

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z FHU INZYNIER są dla Ciebie stworzeni. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najlepsze Roboty Ziemne

3 opinie
Usługi Inżynierskie i Doradztwo Budowlane inż. Michał Grabarczyk - Najlepsze Roboty Ziemne Gliwice

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi Inżynierskie i Doradztwo Budowlane inż. Michał Grabarczyk z Gliwic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Makrobud Dom

7 opinii
Makrobud Dom - Świetne Prace Ziemne Gliwice

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Makrobud Dom z Gliwic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Rewelacyjne Roboty Ziemne

1 opinia
JagaBud - Rewelacyjne Roboty Ziemne Gliwice

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie JagaBud. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gliwicach (37)

Potrzebne utwardzenie terenu, 51-100m², Gliwice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebne utwardzenie terenu, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 2 dni temu

 • Gliwice

Zlecenie na wykop pod fundament bud. usługowego, 400m², Gliwice

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia zabudowy: 400m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: W związku z realizacją zadania w Gliwicach: „Rozbud...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 3 dni temu

 • Gliwice

Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 201-300m², Gliwice

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 201-300m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-07-11 do 2024-07-19
dodano 8 dni temu

 • Gliwice

Świetne Wykop Gliwice

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-07-02 do 2024-07-09

 • Gliwice

Zlecenie na wywóz ziemi, 11-20m³, Gliwice

Klient wprowadził zapytanie "Zlecenie na wywóz ziemi, 11-20m³". Wykonaj usługę doskonałego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z Gliwic i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Gliwice

Staranne Prace Ziemne Gliwice

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 401-500m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-26 do 2024-07-04

 • Gliwice

Zapytanie o wykop pod instalację, 201-400mb, Gliwice

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykop pod instalację, 201-400mb. Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2024-06-12 do 2024-06-20

 • Gliwice

Rewelacyjne Kopanie Gliwice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: Wykonanie kompleksowych robót ziemnych Parametry wykopu: - długość wykopu L=350 - szerokość wykopu 1,5-2 m - wraz z odwozem nadmiaru ziemi Termin rozpoczęcia p...

2024-06-12 do 2024-06-20

 • Gliwice

Zlecenie na wykop pod fundament, do 35m², Gliwice

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykop pod fundament, do 35m²". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Gliwic i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Gliwice

Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Gliwice

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Gliwice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: skarpy Informacje dodatkowe: Rozrzucenie humusu na skarpie - ok. 50 m2 i rozplantowanie...

2024-05-18 do 2024-05-26

 • Gliwice

Zlecenie na prace ziemne, Gliwice

Zakres zlecenia: wykonanie odkrywek w Gliwicach ul.••••••••••••••••••••• Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-17...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gliwice

Zapytanie o prace ziemne, Gliwice

Bądź pewny, że Klienci zlecający kopanie są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od kopania. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Gliwice

Zapytanie o prace ziemne, Gliwice

Zakres zlecenia: Wykonanie prac ziemnych, zebranie humusu, wyrównanie terenu pod kostkę brukową. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Gliwice

Szukam firmy do wykopu pod szambo, do 5m³, Gliwice

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: do 5m³ Posiadana dokumentacja: pozwolenie na budowę Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: osiedle 112 szt szambo wielkość 5 m3 Termin skorzystania z oferty:...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Gliwice

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 101-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Gliwice bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Gliwice

Zapytanie o prace ziemne, Gliwice

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Gliwice

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty