Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Wodzisławiu Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wodzisławiu Śląskim

Fachowe Usługi Minikoparką

10 opinii
Roboty ziemne Wodzisław Śląski

MANIEK MARIUSZ JURCZAK to eksperci z branży fachowych usług minikoparką i kopania studni, świadczący usługi dla Klientów z Wodzisławia Śląskiego i przyległych miast. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk

9 opinii
P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk - Perfekcyjne Roboty Ziemne Wodzisław Śląski

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką

6 opinii
P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Wodzisław Śląski

Klient, który poszukuje usługi koparko ładowarką powinien niezwłocznie zgłosić się do P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najwyższej Klasy Kopanie Studni Wodzisław Śląski

6 opinii
Inpromel Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Wodzisław Śląski

Zrealizowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Inpromel Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Karol Pawełek

3 opinie
Karol Pawełek - Rewelacyjne Roboty Ziemne Wodzisław Śląski

Z chwilą, gdy będziesz szukać rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Świetne Roboty Ziemne

3 opinie
glebogryzarka.eu - Świetne Roboty Ziemne Wodzisław Śląski

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z glebogryzarka.eu są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Profesjonalny Drenaż Wodzisław Śląski

2 opinie
WIDBUD DAWID SIĄKAŁA - Profesjonalny Drenaż Wodzisław Śląski

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? WIDBUD DAWID SIĄKAŁA z Wodzisławia Śląskiego jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Znakomite Wykopy

1 opinia
Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok - Znakomite Wykopy Wodzisław Śląski

Wykonanie wykopów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek

1 opinia
Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Wodzisław Śląski

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Doskonały Drenaż Opaskowy w Wodzisławiu Śląskim

5 opinii
Firma ogólnobudowlana Grzegorz Grużewski - Doskonały Drenaż Opaskowy w Wodzisławiu Śląskim

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Firma ogólnobudowlana Grzegorz Grużewski ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Wodzisławiu Śląskim (15)

Znakomite Wykop Wodzisław Śląski

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wywóz ziemi, 21-50m³". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Gołkowice

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Wodzisław Śląski

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Wodzisław Śląski

Najlepsze Wykop

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Syrynia

Profesjonalne Prace Ziemne Wodzisław Śląski

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Wodzisław Śląski

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 500m², Wodzisław Śląski

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Wodzisław Śląski

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 500m², Wodzisław Śląski

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-07 do 2023-09-13

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 120m², Świerklany

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 120m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Świerklany

Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m², Świerklany

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Świerklany

Zapytanie o prace ziemne, Świerklany

Zakres zlecenia: Posadowienie fundamentów pod słupy (B50,70,80) Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Świerklany

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wodzisław Śląski

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 65mb) Informacje dodatkowe: Wykonanie odwodnienia domu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Łańce

Zlecenie na prace ziemne, Pstrążna

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Pstrążna

Pierwszorzędne Kopanie Wodzisław Śląski

Jeśli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne kopanie w rejonie Śląskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 10m", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Jejkowice

Perfekcyjne Wykop

Zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 301-500m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-05 do 2024-03-05

 • Jejkowice

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Jastrzębie-Zdrój

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-09-27 do 2023-09-28

 • Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjne Wykop

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-02-28 do 2024-03-07
dodano 6 dni temu

 • Jastrzębie-Zdrój
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty