Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Zabrzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 597 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Zabrzu

Inpromel Sp. z o.o.

6 opinii
Roboty ziemne Zabrze

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace specjalistom od kopania studni z miejscowości Zabrze. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Drenaż

3 opinie
TRANSPORTER Tomasz Szulik - Pierwszorzędny Drenaż Zabrze

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to TRANSPORTER Tomasz Szulik są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

3 opinie
PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c - Rewelacyjne Kopanie Stawów Zabrze

Zleć zadanie rewelacyjnego kopania stawów specjalistom z firmy PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Zabrze i okolicznych miast. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MAX BUD S.C.

2 opinie
MAX BUD S.C. - Profesjonalne Usługi Minikoparką Zabrze

Klient, który planuje zakup usługi minikoparką musi już teraz zgłosić się do MAX BUD S.C. i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Perfekcyjne Prace Ziemne Zabrze

1 opinia
Artur - Perfekcyjne Prace Ziemne Zabrze

Zaufaj specjalistom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij Artur. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Dobre Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia
P.K- BUD - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Zabrze

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką P.K- BUD prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

USŁUGI SPRZĘTEM BUDOWLANYM SZCZEPANIAK STEFAN

1 opinia
USŁUGI SPRZĘTEM BUDOWLANYM SZCZEPANIAK STEFAN - Doskonałe Wiercenie Studni Zabrze

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

AJE GROUP

26 opinii
AJE GROUP - Rewelacyjne Roboty Ziemne Zabrze

Jeżeli poszukujesz współpracy to eksperci z AJE GROUP są dla Ciebie idealni. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Roboty Ziemne Zabrze

6 opinii
BUD-MAS - Doskonałe Roboty Ziemne Zabrze

Zaufaj ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij BUD-MAS. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doskonałe Kopanie Studni w Zabrzu

5 opinii
Ostre Cięcie - Doskonałe Kopanie Studni w Zabrzu

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego kopania studni w rejonie Zabrza lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Zabrzu (16)

Porządne Prace Ziemne Zabrze

To zlecenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 525m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Zabrza i okolic. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Zabrze

Wykop Zabrze

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 525m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Zabrze

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 500m², Zabrze

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Zabrze

Wysokiej Klasy Kopanie Zabrze

To zapytanie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 60m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Zabrza oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Zabrze

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m², Zabrze

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Zabrze

Wykop

Rodzaj prac: WYKOP POD ZBIORNIK WODY OPADOWEJ O KUBATURZE 3 m3 Informacje dodatkowe: Wykonanie wykopu, montaż zbiornika, wywóz zbędnej ziemi z wykopu, Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Zabrze

Prace Ziemne

Zapytanie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Zabrza i okolic. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Zabrze

Kopanie

Rodzaj prac: przycięcie tui Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Zabrze

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 300m², Zabrze

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Zabrze

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 100m², Zabrze

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Zabrze

Świetne Roboty Ziemne Zabrze

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykopanie stawu pow. 45m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Zabrze

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 24 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Cena z opera...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Zabrze

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zabrze

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Zabrze

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: przygotowanie gruntu pod położenie płyt gumowych plac ••••• Informacje dodatkowe: Do przygotowania jest teren placu ••••• do położenia gumowych płyt amortyzujących. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Zabrze

Wykonanie wykopu pod fundament 27m², Zabrze

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 27m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Zabrze

Perfekcyjne Prace Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty