Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Mysłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 731 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Mysłowicach

MK Usługi Katarzyna Michalczuk

13 opinii
Roboty ziemne Mysłowice

Jeszcze poszukujesz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj doświadczeniu MK Usługi Katarzyna Michalczuk. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KORMOL Grzegorz Korda

9 opinii
KORMOL Grzegorz Korda - Profesjonalne Wiercenie Studni Mysłowice

Wiele długich lat pracownicy firmy KORMOL Grzegorz Korda wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjne Kopanie Stawów Mysłowice

7 opinii
OMM-Hydro - Rewelacyjne Kopanie Stawów Mysłowice

Już od kilku lat pracownicy OMM-Hydro wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług koparko ładowarką. Zarezerwuj termin!

Znakomita Melioracja Mysłowice

3 opinie
A-bud - Znakomita Melioracja Mysłowice

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Artur

1 opinia
Artur - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Mysłowice

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Najlepsza Melioracja w Mysłowicach

1 opinia
Tomasz Kudzia Usługi budowlane - Najlepsza Melioracja w Mysłowicach

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z Tomasz Kudzia Usługi budowlane są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Paweł Kaniowski

9 opinii
Paweł Kaniowski - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Mysłowice

Od lat pracownicy firmy Paweł Kaniowski wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Graztrans Bruk - Kan

5 opinii
Graztrans Bruk - Kan - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Mysłowice

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką Graztrans Bruk - Kan wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI

1 opinia
P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI - Rewelacyjna Melioracja Mysłowice

W przypadku, gdy potrzebujesz rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Profesjonalne Kopanie Stawów

10 opinii
PUH "AGNES" Agnieszka Golec - Profesjonalne Kopanie Stawów Mysłowice

Jeśli interesuje Cię profesjonalne wiercenie studni w rejonie Mysłowic i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PUH AGNES Agnieszka Golec. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Mysłowicach (15)

Zapytanie o prace ziemne, Mysłowice

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Mysłowice

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 30m², Mysłowice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Mysłowice

Najlepsze Kopanie Mysłowice

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 250m²) Informacje dodatkowe: Dzień dobry, mam do utwardzenia 250m2 działki przed domem wraz drogą dojazdową do działki, mieszczącej się w Mysłowicach. Szukam wykonawcy który kompleksow...

2023-08-01 do 2023-08-05

 • Mysłowice

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 400m², Mysłowice

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od prac ziemnych potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 400m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Mysłowice na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Mysłowice

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Mysłowice

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Mysłowice

Świetne Roboty Ziemne Mysłowice

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2023-06-29 do 2023-06-29

 • Mysłowice

Kopanie

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Mysłowice

Świetne Roboty Ziemne

Ten Klient myśli, że świetne roboty ziemne to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Mysłowice

Najlepsze Prace Ziemne Mysłowice

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Mysłowice

Solidne Kopanie

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Mysłowic. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Mysłowice

Zlecę prace ziemne, Mysłowice

Rodzaj prac: wywóz zi8emi z wykopu Informacje dodatkowe: zlecę wywóz ziemi/gliny z wykopu na Morgach w Mysłowicach. Duża ilość. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Mysłowice

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Sosnowiec

Szukam ekipy do prac ziemnych, Sosnowiec

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Szukam ekipy do prac ziemnych", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 35mb, Sosnowiec

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 35mb) Informacje dodatkowe: Betonowanie.zbrojenie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Sosnowiec

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Sosnowca oraz przyległych powiatów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty