Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Kaliszu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 332 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kaliszu

Profesjonalne Studnie Głębinowe

9 opinii
Roboty ziemne Kalisz

Gdy szukasz dobrej współpracy to eksperci z M-DOM są dla Ciebie stworzeni. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

MAXBUD KĘDZIA

3 opinie
MAXBUD KĘDZIA - Perfekcyjne Kopanie Stawów Kalisz

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kopania stawów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kalisza i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie

5 opinii
Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie - Staranny Drenaż Opaskowy Kalisz

Właśnie wybierasz godnego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie z Kalisza jest na to skuteczną metodą. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

ZRD GRANBRUK

7 opinii
ZRD GRANBRUK - Perfekcyjne Roboty Ziemne Kalisz

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij ZRD GRANBRUK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Porządne Wykopy Kalisz

2 opinie
PBB DARKBRUK - Porządne Wykopy Kalisz

Przygotowanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. PBB DARKBRUK ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Pba Developer Sp. z o. o.

1 opinia
Pba Developer Sp. z o. o. - Doskonałej Jakości Drenaż Kalisz

Zrealizowanie drenażu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Pba Developer Sp. z o. o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Drenaż Kalisz

4 opinie
Rondo Nieruchomości - Pierwszorzędny Drenaż Kalisz

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od drenażu? Zaufaj doświadczeniu Rondo Nieruchomości. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Profesjonalne Usługi Koparko Ładowarką w Kaliszu

Roboty ziemne „Łuczak” - Profesjonalne Usługi Koparko Ładowarką w Kaliszu

Dzięki precyzji wykonania usługi koparko ładowarką Roboty ziemne Łuczak przewyższa konkurentów. Renomę budują opinie szczęśliwych zleceniodawców. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Znakomite Roboty Ziemne

ERIGO - KIPPER - TRANSPORT - PIASEK - ŻWIR - ZIEMIA - ROZBIÓRKI I WYBURZENIA. - Znakomite Roboty Ziemne Kalisz

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij ERIGO - KIPPER - TRANSPORT - PIASEK - ŻWIR - ZIEMIA - ROZBIÓRKI I WYBURZENIA.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PDŚ BRUK

PDŚ BRUK - Doskonałej Jakości Wykopy Kalisz

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Wykorzystaj doświadczenie PDŚ BRUK. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Kaliszu (14)

Prace Ziemne Kalisz

Teren do utwardzenia: Basen Powierzchnia: 23m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Pruszków

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Kalisz

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Kalisz

Zapytanie o prace ziemne, Kalisz

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapytanie o prace ziemne. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Kalisz

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Kalisz

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kalisz

Zlecę wyrównanie terenu, 1001-2000m², Kalisz

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Kalisz

Zapytanie o wywóz ziemi, 21-50m³, Kalisz

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Kalisz

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Kalisz

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Kalisz

Zapytanie o wywóz ziemi, 11-20m³, Kalisz

Rodzaj ziemi: ogrodowa Ilość ziemi: 11-20m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Kalisz

Profesjonalne Kopanie Kalisz

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: do 20mb Rodzaj drenażu: podziemny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Kalisz

Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m², Kalisz

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Kalisz

Prace Ziemne

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: opaskowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Kalisz

Dam zlecenie na wykop pod fundament, do 35m², Kalisz

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: na ogrodzenie do wymorowania z cegly Powierzchnia zabudowy: do 35m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: potrzebuje wykopac na fundamet do ...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Kalisz

Porządne Roboty Ziemne Kalisz

Przeznaczenie terenu: zasypanie wykopu 25mx12m Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: do zepchnięcia wykop pod basen Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Kalisz

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, do 50m², Kalisz

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Kalisz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty