Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Wągrowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wągrowcu

Zakład Handlowo -Usługowy Tag-Met Jadwiga Szepielak

3 opinie
Roboty ziemne Wągrowiec

Już od kilku lat pracownicy Zakład Handlowo -Usługowy Tag-Met Jadwiga Szepielak oferują usługi z zakresu pierwszorzędnego kopania studni, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi koparko ładowarką. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Usługi maszyn budowlanych D. Wachowicz

1 opinia
Usługi maszyn budowlanych D. Wachowicz - Porządny Drenaż Wągrowiec

Jeśli szukasz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Usługi maszyn budowlanych D. Wachowicz jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka

4 opinie
USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wągrowiec

Według Ciebie doskonałej jakości roboty ziemne to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Staranne Prace Ziemne Wągrowiec

1 opinia
UMB Dariusz Biegański - Staranne Prace Ziemne Wągrowiec

Zrealizowanie prac ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. UMB Dariusz Biegański ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Rewelacyjne Roboty Ziemne

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane - Rewelacyjne Roboty Ziemne Wągrowiec

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Usługi Ogólnobudowlane. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Rewelacyjne Wykopy

2 opinie
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Remontowo-Budowlane Emil Mirek - Rewelacyjne Wykopy Wągrowiec

Firma Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Remontowo-Budowlane Emil Mirek oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wągrowiec oraz przyległych powiatów. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Solidne Usługi Koparko Ładowarką Wągrowiec

1 opinia
D.H.-HERMES - Solidne Usługi Koparko Ładowarką Wągrowiec

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi koparko ładowarką D.H.-HERMES wybija się w branży. Renomę tworzą opinie zachwyconych Klientów. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Install-Radex usługi elektroinstalacyjne

2 opinie
Install-Radex usługi elektroinstalacyjne - Dobre Usługi Minikoparką Wągrowiec

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką Install-Radex usługi elektroinstalacyjne prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Fantastyczne Wiercenie Studni w Wągrowcu

2 opinie
P.W INVEST SOLAR Mirosław Bachora - Fantastyczne Wiercenie Studni w Wągrowcu

Nie marnuj energii i zleć swoje zadanie specjalistom od wiercenia studni z Wągrowca. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Bart - instal Bartosz Felsman

1 opinia
Bart - instal Bartosz Felsman - Najlepsze Kopanie Studni Wągrowiec

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najlepszego kopania studni w miejscowości Wągrowiec lub sąsiednim mieście. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Wągrowcu (14)

Doskonałe Kopanie Wągrowiec

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Wągrowiec

Solidne Wykop Wągrowiec

Jeśli jako profesjonalista od wykopu poszukujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 24m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Wągrowca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-05-19 do 2024-05-26
dodano 7 dni temu

 • Wągrowiec

Zlecenie na wykop pod fundament bud. usługowego, 1000m², Wągrowiec

Zapytanie o treści - Zlecenie na wykop pod fundament bud. usługowego, 1000m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Wągrowca i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Wągrowiec

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Sarbia

Jeśli interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne kopanie w rejonie Wielkopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Sarbia

Znakomite Roboty Ziemne Wągrowiec

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wągrowiec

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 101-200m², Długa Wieś

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: 2024-06-03...

2024-01-07 do 2024-01-07

 • Długa wieś

Pierwszorzędne Wykop

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę prace ziemne", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-03-27 do 2024-03-27

 • Rogoźno

Szukam firmy do wykopu pod instalację, 101-200mb, Rogoźno

Ten Klient jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy do wykopu pod instalację, 101-200mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Rogoźno

Zlecę wykop pod instalację, 101-200mb, Garbatka

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zlecę wykop pod instalację, 101-200mb. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Garbatka

Kopanie

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego kopania z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-03-27 do 2024-03-27

 • Rogoźno

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Mieleszyn

Ten Zlecający szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Mieleszyn

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Mieleszyn

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Mieleszyn

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Kcynia

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj szamba: dwukomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Żarczyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty