Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Czarnkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Czarnkowie

Usługi Ogólnobudowlane Dominik Matyjak

16 opinii
Roboty ziemne Czarnków

Zrealizowanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi Ogólnobudowlane Dominik Matyjak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

MIR-KOP

5 opinii
MIR-KOP - Solidne Roboty Ziemne Czarnków

Przygotowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. MIR-KOP ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepsze Roboty Ziemne

2 opinie
PKB TONDEL sc Paweł Robert Lilia Tondel - Najlepsze Roboty Ziemne Czarnków

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PKB TONDEL sc Paweł Robert Lilia Tondel z Czarnkowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

ARKT-BUD

1 opinia
ARKT-BUD - Rewelacyjne Kopanie Studni Czarnków

Wybierz tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do rewelacyjnego kopania studni w miejscowości Czarnków lub sąsiednim mieście. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Czarnków

2 opinie
SOT-NET Mateusz Sotek - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Czarnków

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma SOT-NET Mateusz Sotek jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny prac ziemnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Jan-Bruk Mariusz Jasiński

1 opinia
Jan-Bruk Mariusz Jasiński - Porządna Melioracja Czarnków

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Jan-Bruk Mariusz Jasiński jest na to skuteczną metodą. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Świetne Roboty Ziemne w Czarnkowie

2 opinie
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tombet - Świetne Roboty Ziemne w Czarnkowie

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Szym-Fil

23 opinie
Szym-Fil - Profesjonalne Wykopy Czarnków

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz dobrej firmy od wykopów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Szym-Fil. Czarnków to główny obszar ich działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

SZLEN-BUD

2 opinie
SZLEN-BUD - Profesjonalne Roboty Ziemne Czarnków

Zrealizowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. SZLEN-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Najlepszy Drenaż Opaskowy Czarnków

MT KOP Kompleksowe Roboty Ziemne Milosz Torbinski - Najlepszy Drenaż Opaskowy Czarnków

Firma MT KOP Kompleksowe Roboty Ziemne Milosz Torbinski oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Czarnkowa i okolic. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Czarnkowie (17)

Zapytanie o utwardzenie terenu, 1800m², Czarnków

Teren do utwardzenia: Plac •••••••• Powierzchnia: 1800m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Czarnków

Zlecenie na prace ziemne, Czarnków

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Czarnków

Kopanie Czarnków

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m²", jako fachowiec z miejscowości Wielkopolskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Wieleń

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Sarbia

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Sarbia

Najlepsze Kopanie

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Kuźnica żelichowska

Najlepsze Wykop Czarnków

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: badanie geologiczne gruntu, pozwolenie na budowę Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Proszę o oferty szambo na 6m3 Termin s...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Obrzycko

Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³, Chrzypsko Wielkie

Jeżeli wciąż jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Chrzypsko Wielkie

Szukam firmy do wykopu pod szambo, 6-10m³, Podrzewie

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: pozwolenie na budowę Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Do wykonania wykopy pod dwa szamba dla bliźniaka. Wykop na 3m, teren mokry, szamba 10m3 ...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Podrzewie

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 301-500m², Sieraków

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 301-500m² Badanie geologiczne gruntu: nie dotyczy Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Praca dotyczy nie tyle wykopania stawu co przygotowania dna stawu juz istnieja...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Sieraków

Potrzebne wyrównanie terenu, 1001-2000m², Nowa Wieś Ujska

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 1001-2000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Nowa wieś ujska

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 51-100mb, Trzebicz Nowy

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: opaskowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Trzebicz nowy

Staranne Wykop

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Zerwanie humusu I usunięcie korzeni po ściętych drze...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Tuczno

Wykop

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Usunięcie humusu Wykopy pod fundament Usunięcie pnik...

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 5 dni temu

 • Tuczno

Najlepsze Prace Ziemne Czarnków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Szydłowo

Zapytanie o prace ziemne, Szydłowo

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Szydłowo

Najlepsze Wykop

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Gałowo

Porządne Roboty Ziemne Czarnków

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Szamotuły
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty