Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Śremie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 335 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Śremie

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Śrem

4 opinie
Roboty ziemne Śrem

Po prostu zleć usługę kopania stawów profesjonalistom z miejscowości Śrem. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Śremu nie mają sobie równych. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

3 opinie
ROLMAR - Rewelacyjne Kopanie Stawów Śrem

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Śremu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma ROLMAR jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

M-K-PARTNER Marek Sawicki

1 opinia
M-K-PARTNER Marek Sawicki - Porządne Roboty Ziemne Śrem

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z M-K-PARTNER Marek Sawicki dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetne Roboty Ziemne

1 opinia
M-bud-S - Świetne Roboty Ziemne Śrem

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij M-bud-S. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Piotr Nagórniewicz

5 opinii
Piotr Nagórniewicz - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Śrem

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak

3 opinie
Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak - Perfekcyjne Usługi Minikoparką Śrem

Świadczy usługi minikoparką od lat, głównie na obszarze miejscowości Śrem, ale także przyległych miast. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Staranne Usługi Minikoparką Śrem

1 opinia
Budeximdevelopment - Staranne Usługi Minikoparką Śrem

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do Budeximdevelopment i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Śremie

1 opinia
Recabud s. c. L. Reca & R. Reca - Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Śremie

Bez oporów zleć zadanie wysokiej klasy kopania studni profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Śremu i sąsiednich miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Elektryk

1 opinia
Elektryk - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Śrem

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Usługi Budowlane&Remontowe

1 opinia
Usługi Budowlane&Remontowe - Solidne Roboty Ziemne Śrem

Myślisz, że solidne roboty ziemne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Usługi BudowlaneRemontowe poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Śremie (15)

Wysokiej Klasy Kopanie Śrem

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: Kostka brukowa Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Śrem

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Brodniczka

Wykonaj zadanie fantastycznego kopania o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Wielkopolskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Wielkopolskiego jesteś w ścisłej czołówce. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Brodniczka

Solidne Wykop Śrem

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Książ Wielkopolski

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 800m², Jeziory Małe

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-08 do 2023-08-08

 • Jeziory małe

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Śrem

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Markowice

Zlecę prace ziemne, Krzywiń

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy i pisze - Zlecę prace ziemne. To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Krzywiń

Perfekcyjne Roboty Ziemne Śrem

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 161m²) Informacje dodatkowe: wymiana i zagęszczenie gruntu minimum 0,97, moduł 32 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Kórnik

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Wykonanie drenażu na podłożu gliniastym Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Kórnik

Wyrównanie terenu o pow. 300m², Kórnik

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Kórnik

Doskonałej Jakości Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Informacje dodatkowe: Uprzątnięcie działki z niepotrzebnych krzaków, wyrównanie terenu, dowiezienie ziemi, przygotowanie pod trawę. Więcej info priv. Proszę o oferty. Termin ro...

2023-07-02 do 2023-07-10

 • Radzewo

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Wykop pod ławę fundamentową, dom 11,2m na 14m, szerokość ławy 70 cm głębokość 55cm. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Kórnik

Utwardzenie drogi o pow. 100m², Gostyń

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Wylanie betonu na podwórzu. Dziura po wykopie kanalizy. Biegnie od domu do ogrodu + poszerzenie wjazdu Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-09-11 do 2023-09-11

 • Gostyń

Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m², Gostyń

Klient napisał "Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m²". Przyjmij usługę profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji prac z okolic Gostynia i okolicznych miast. Pokaż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Gostyń

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Gostynia i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 400m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Gostyń

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wyrównania działki. Na działce jest trawa ok 50cm i jeden krzak ok 2m. Zależy mi na pozbyciu się wszystkiego i wyrównaniu terenu. 400-450m2...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Głuchowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty