Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Śremie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 545 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Śremie

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Śrem

1 opinia
Roboty ziemne Śrem

Po prostu zleć usługę kopania stawów profesjonalistom z miejscowości Śrem. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Śremu nie mają sobie równych. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

1 opinia
M-bud-S - Rewelacyjne Kopanie Stawów Śrem

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Śremu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma M-bud-S jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Building Wall Construction

1 opinia
Building Wall Construction - Porządne Roboty Ziemne Śrem

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Building Wall Construction dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetne Roboty Ziemne

5 opinii
Piotr Nagórniewicz - Świetne Roboty Ziemne Śrem

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Piotr Nagórniewicz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak

3 opinie
Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Śrem

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Budeximdevelopment

1 opinia
Budeximdevelopment - Perfekcyjne Usługi Minikoparką Śrem

Świadczy usługi minikoparką od lat, głównie na obszarze miejscowości Śrem, ale także przyległych miast. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Staranne Usługi Minikoparką Śrem

1 opinia
Recabud s. c. L. Reca & R. Reca - Staranne Usługi Minikoparką Śrem

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do Recabud s. c. L. Reca R. Reca i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Śremie

1 opinia
Elektryk - Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Śremie

Bez oporów zleć zadanie wysokiej klasy kopania studni profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Śremu i sąsiednich miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Usługi Budowlane&Remontowe

1 opinia
Usługi Budowlane&Remontowe - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Śrem

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Zakład ogólnobudowlany- "MIDI''

4 opinie
Zakład ogólnobudowlany- "MIDI'' - Solidne Roboty Ziemne Śrem

Myślisz, że solidne roboty ziemne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Zakład ogólnobudowlany- MIDI poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Śremie (16)

Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb, Jaszkowo

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonać melioracje działki na której mieści się kort tenisowy. Na działce jest spadek i ziemia , niestety...

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 7 dni temu

 • Jaszkowo

Zapytanie o wykonanie drenażu, 21-50mb, Śrem

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy kopanie w rejonie Śremu i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie drenażu, 21-50mb", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Śrem

Rewelacyjne Wykop Śrem

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Kaleje

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Śrem

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Śrem

Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Kaleje

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-01 do 2024-04-14

 • Kaleje

Roboty Ziemne Śrem

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu.

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Śrem

Najwyższej Klasy Kopanie Śrem

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: rozsączający Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Śrem

Zapytanie o utwardzenie terenu, 51-100m², Śrem

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: gruz betonowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-23 do 2023-12-31

 • Śrem

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Kórnik

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Kórnik

Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³, Kórnik

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Kórnik

Zlecenie na wywóz ziemi, 21-50m³, Gostyń

Rodzaj ziemi: glina Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Gostyń

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 2000m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Gostyń bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Gostyń

Zapytanie o wykopanie stawu, 4000m², Dzięcioły

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 4000m² Badanie geologiczne gruntu: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Dzięcioły

Zlecenie na wykonanie drenażu, 101-200mb, Brzeziny

Ten Klient jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie drenażu, 101-200mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Brzeziny

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Betkowo

Zakres zlecenia: Potrzebuję wykonawcy do wybrania warstwy ziemi z trawą w miejscu w którym powstanie wiata garażowa (docelowo będzie tu kostka brukowa). Zebraną ziemia będzie do przewiezienia na sąsiednią działkę. Termin rozpoczę...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Betkowo

Zapytanie o wykonanie drenażu, 51-100mb, Mosina

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 51-100mb Rodzaj drenażu: rozsączający Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Mosina
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty