Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Wolsztynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 947 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wolsztynie

Solidne Wykopy

5 opinii
Roboty ziemne Wolsztyn

Wykonanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Projektowanie i Budowa Ogrodow ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Firma Usługowa Mateusz Kasperski

2 opinie
Firma Usługowa Mateusz Kasperski - Dobre Usługi Minikoparką Wolsztyn

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką Firma Usługowa Mateusz Kasperski prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Świetne Usługi Minikoparką

1 opinia
FU Bruk-Bol Bolesław Białecoki - Świetne Usługi Minikoparką Wolsztyn

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką FU Bruk-Bol Bolesław Białecoki wybija się w branży. Reputację oddają opinie spełnionych Klientów. Zapraszamy do zadawania pytań.

P.D DROBUD Dawid Marszałek

1 opinia
P.D DROBUD Dawid Marszałek - Fantastyczne Wiercenie Studni Wolsztyn

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.D DROBUD Dawid Marszałek z Wolsztyna jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidne Wiercenie Studni Wolsztyn

7 opinii
Dapir sp zoo - Solidne Wiercenie Studni Wolsztyn

Dapir sp zoo świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wolsztyna i okolic. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Rzetelne Usługi Minikoparką w Wolsztynie

2 opinie
Firma Ogólnobudowlana - Rzetelne Usługi Minikoparką w Wolsztynie

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką Firma Ogólnobudowlana wybija się w branży. Reputację budują referencje zachwyconych zleceniodawców. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Znakomita Melioracja

Zielona Pasja - Znakomita Melioracja Wolsztyn

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zielona Pasja są dla Ciebie stworzeni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

ŁUKASZ CUDECKI FHU CUDECKI TRANSPORT KRAJOWY I MIĘDZYNARODOWY

ŁUKASZ CUDECKI FHU CUDECKI TRANSPORT KRAJOWY I MIĘDZYNARODOWY - Porządna Melioracja Wolsztyn

Gdy poszukujesz taniej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny melioracji. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Wolsztyn

usługi minikoparką i wiercenie studni głębinowych - Rewelacyjne Wiercenie Studni Wolsztyn

Starasz się odnaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma usługi minikoparką i wiercenie studni głębinowych jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Mariusz Zboralski

Mariusz Zboralski - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Wolsztyn

Usługi minikoparką to dla firmy Mariusz Zboralski pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Wolsztynie (14)

Zlecenie na prace ziemne, Wola Dąbrowiecka

Zakres zlecenia: Zlecimy wyrównanie terenu wraz z usunięciem gruzu z budowy (kontener już stoi). Dodatkowo do wykonania rozparcelowanie hałdy ziemi oraz wyrównanie terenu. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Wola dąbrowiecka

Najwyższej Klasy Kopanie Wolsztyn

Rodzaj szamba: dwukomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: zgłoszenie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Wielka wieś

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj instalacji: elektryczna Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Długość wykopów: 21-50mb Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Wolsztyn

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1500m², Wolsztyn

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu na działce w Stodolsku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Wolsztyn

Staranne Roboty Ziemne Wolsztyn

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Złóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 3 dni temu

 • Uście

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Kargowa

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Kargowa

Znakomite Prace Ziemne Wolsztyn

Przeznaczenie terenu: Parking w miejscu obecnego zjazdu do garażu Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności, skarpy Informacje dodatkowe: Prace przy domku letniskowym w miejscowości Józefów k...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Sława

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 80m², Sława

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 80m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Lubuskiego bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-16 do 2023-10-18

 • Sława

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Sława

Zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Tarnów Jezierny

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Dzień dobry, potrzebuje skosić trawę oraz wyrównać teren przy domku letniskowym w Tarnowie Jezio...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Tarnów jezierny

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Strykowo

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Strykowo

Wykopanie stawu, 501-1000m², Zbąszyń

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 501-1000m² Badanie geologiczne gruntu: tak Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Zbąszyń

Potrzebne utwardzenie terenu, 51-100m², Nowy Tomyśl

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Nowy Tomyśl

Prace Ziemne

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

2024-02-16 do 2024-02-16

 • Nowy Tomyśl
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty