Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Pile

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Pile

USŁUGI prace ziemne, koparka, koparko-ładowarka, wywrotka, wykopy, niwelacje, rekultywacja, transport, kompleksowe roboty ziemne

2 opinie
Roboty ziemne Piła

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Piła. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Piły są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Solidne Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usługowe Anna Bluma - Solidne Usługi Koparko Ładowarką Piła

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi koparko ładowarką Przedsiębiorstwo Usługowe Anna Bluma wybija się w branży. Renomę tworzą opinie zachwyconych Klientów. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Porządne Roboty Ziemne

1 opinia
Zakład Instalacyjno Budowlany Handlu i Usług - Porządne Roboty Ziemne Piła

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi minikoparką w dobrej cenie to Zakład Instalacyjno Budowlany Handlu i Usług są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Pierwszorzędny Drenaż

1 opinia
Usługi minikoparką ZABEL KAROL - Pierwszorzędny Drenaż Piła

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od drenażu? Zaufaj doświadczeniu Usługi minikoparką ZABEL KAROL. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Budownictwo i Edukacja J. Domańska

1 opinia
Budownictwo i Edukacja J. Domańska - Perfekcyjne Roboty Ziemne Piła

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Budownictwo i Edukacja J. Domańska. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Doskonałe Roboty Ziemne

3 opinie
Jeziorowski i Syn - Doskonałe Roboty Ziemne Piła

Zaufaj ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Jeziorowski i Syn. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Świetne Roboty Ziemne w Pile

1 opinia
Usługi minikoparka - Świetne Roboty Ziemne w Pile

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Piła

9 opinii
Elektrodienst Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Piła

Myślisz, że pierwszorzędne roboty ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

WYKOPANE.PL Paweł Górnowicz

2 opinie
WYKOPANE.PL Paweł Górnowicz - Perfekcyjne Kopanie Stawów Piła

Od wielu lat pracownicy firmy WYKOPANE.PL Paweł Górnowicz oferują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Fantastyczna Niwelacja Terenu Piła

4 opinie
Przedsiębiorstwo Geologiczne GEOMAN - Fantastyczna Niwelacja Terenu Piła

Starasz się odnaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu fantastycznej niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Przedsiębiorstwo Geologiczne GEOMAN jest gotowa Ci pomóc. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Pile (14)

Roboty Ziemne Piła

Przeznaczenie terenu: parking Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Wyrównanie i utwardzenie parkingu dla tirów Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2024-04-05 do 2024-04-13
dodano 8 dni temu

 • Piła

Roboty Ziemne

Zakres zlecenia: E•••••••••••••• szuka firmy która wykona roboty ziemne. Zlecenie do wykonania w Pile. Proszę przedstawić ofertę całościową na interesujący Państwa zakres / koszt usługi razem z zakupem materiału. Ofertę należy prz...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Piła

Zlecę usługi koparką kołową z rotorem, 18 ton, Piła

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę usługi koparką kołową z rotorem, 18 ton. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Piła

Zapotrzebowanie na wywóz ziemi, do 10m³, Piła

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Piła

Rewelacyjne Kopanie Piła

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 301-400m² Rodzaj materiału: gruz betonowy Informacje dodatkowe: Witam mamy do zrobienia drogę dojazdową do posesji. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Jerzykowo

Szukam ekipy do prac ziemnych, Piła

Zakres zlecenia: Wykopanie podmorowki po altanie, wykopanie korzeni drzew, wywiezienie grozu,. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Piła

Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², Piła

Przeznaczenie terenu: uprawy Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Piła

Zapytanie o prace ziemne, Szydłowo

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Szydłowo

Najlepsze Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Szydłowo

Perfekcyjne Kopanie

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Nowa wieś ujska

Porządne Wykop Piła

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Piły z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Piła

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Jeśli jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebne wyrównanie terenu, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Złotów bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Złotów

Najlepsze Prace Ziemne Piła

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Złotów

Zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m², Złotów

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Złotów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty