Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Kole

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 537 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kole

F.H. "Gaj" Wioletta Gaj

2 opinie
Roboty ziemne Koło

Jeżeli potrzebujesz najwyższej klasy kopania studni i oczekujesz dużego zaangażowania to F.H. Gaj Wioletta Gaj jest do Twoich usług. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

DREW-DOM Andrzej Antecki

1 opinia
DREW-DOM Andrzej Antecki - Profesjonalne Wiercenie Studni Koło

Już od kilku lat pracownicy firmy DREW-DOM Andrzej Antecki świadczą usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Znakomite Studnie Głębinowe

1 opinia
KERRIA Piórkowski sp.j. - Znakomite Studnie Głębinowe Koło

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od studni głębinowych to wykorzystaj kompetencje KERRIA Piórkowski sp.j.. Koło i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

P.H.U. "MARKOP" Marcin Łaszkiewicz

1 opinia
P.H.U. "MARKOP" Marcin Łaszkiewicz - Doskonałe Roboty Ziemne Koło

Od lat pracownicy P.H.U. MARKOP Marcin Łaszkiewicz oferują usługi z zakresu kopania studni, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług koparko ładowarką. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

BRUK-COST kostka brukowa

2 opinie
BRUK-COST kostka brukowa - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Koło

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne w Kole

1 opinia
Zakład ogólnobudowlany - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne w Kole

Jeżeli jeszcze szukasz dobrej firmy od robót ziemnych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zakład ogólnobudowlany. Koło i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - sprawdź!

Profesjonalny Drenaż Opaskowy

1 opinia
Perfekt Posesja - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Koło

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to zaufaj doświadczeniu Perfekt Posesja. Koło i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjne Wiercenie Studni Koło

1 opinia
BRAT-BUD - Perfekcyjne Wiercenie Studni Koło

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma BRAT-BUD jest gotowa Ci pomóc. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Porządne Roboty Ziemne Koło

1 opinia
ZUH Brukarstwo AGMA - Porządne Roboty Ziemne Koło

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ZUH Brukarstwo AGMA są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Profesjonalne Roboty Ziemne

1 opinia
M-Bud Murakowski Marcin - Profesjonalne Roboty Ziemne Koło

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od robót ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z M-Bud Murakowski Marcin. Koło i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Kole (17)

Wykop Koło

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Koło

Doskonałe Wykop

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia zabudowy: 1000m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Termin skorzystania z oferty: 2024-04-18...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Kłodawa

Profesjonalne Prace Ziemne Koło

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 1000m² Rodzaj materiału: żwir Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Kłodawa

Zlecenie na wywóz ziemi, 251m³, Koło

Rodzaj ziemi: potrzebuję porady Specjalisty Ilość ziemi: 251m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: ->wykop z odwozem 251,00 m3 ->wymiana gruntu - zasypka z rozłożeniem siatek i zagęszczeniem (z...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Koło

Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m², Koło

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Złóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Koło

Kopanie Koło

Jeśli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy kopanie w rejonie Kujawsko-pomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Izbica Kujawska

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Koło

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Krzymów

Solidne Wykop

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 301-500m² Badanie geologiczne gruntu: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Sompolno

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Jeśli jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Kolonia lipiny

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Turkowice

Zakres zlecenia: Przewiezienie ziemi pod podjazd, wyrównanie podjazdu, przeniesienie żwiru na działce. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Turkowice

Zapytanie o prace ziemne, Szadów Pański

To zapytanie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-18 do 2024-05-20

 • Szadów pański

Rewelacyjne Kopanie

Wykonaj zadanie rewelacyjnego kopania o treści "Zapytanie o prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Łódzkie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Łódzkiego nie masz sobie równych. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Uniejów

Najlepsze Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Konin

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Konin

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-13 do 2024-05-20

 • Konin

Wyjątkowe Kopanie

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako sprawdzony specjalista z zakresu wyjątkowego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Konin

Świetne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Konin

Zlecę wyrównanie terenu, do 100m², Konin

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Konin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty