Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Chodzieży

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Chodzieży

EDKAR

1 opinia
Roboty ziemne Chodzież

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij EDKAR. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Najlepsza Melioracja Chodzież

4 opinie
Budimak Invest Lukasz Makowiecki - Najlepsza Melioracja Chodzież

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z Budimak Invest Lukasz Makowiecki są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Sew-Bud

3 opinie
Sew-Bud - Najlepsze Roboty Ziemne Chodzież

Firma Sew-Bud świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Chodzieży i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk

5 opinii
Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Chodzież

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Chodzież. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Chodzieży są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Mateo Mateusz Kruk

3 opinie
Mateo Mateusz Kruk - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Chodzież

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Mateo Mateusz Kruk ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Mateusz Kęsicki Usługi Mini Koparką Prace Ogrodnicze

1 opinia
Mateusz Kęsicki Usługi Mini Koparką Prace Ogrodnicze - Perfekcyjne Kopanie Stawów Chodzież

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kopania stawów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Chodzieży i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Tomasz Zawadzki "ZAW-TOM"

1 opinia
Tomasz Zawadzki "ZAW-TOM" - Pierwszorzędne Wykopy Chodzież

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij Tomasz Zawadzki ZAW-TOM. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

P.I.H. KANVEX

1 opinia
P.I.H. KANVEX - Staranny Drenaż Chodzież

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.I.H. KANVEX będzie najszybszą drogą. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Dom-styl

2 opinie
Dom-styl - Profesjonalne Roboty Ziemne Chodzież

Jesteś zdania, że profesjonalne roboty ziemne to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

DMD-POL

1 opinia
DMD-POL - Porządny Drenaż Opaskowy Chodzież

Jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego to wykorzystaj doświadczenie DMD-POL. Chodzież to teren, na którym koncentrują swoje działania. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Chodzieży (14)

Zlecenie na prace ziemne, Chodzież

Zakres zlecenia: Zasypanie fundamentów budynku jednorodzinnego ziemią znajdująca się na wywrotce oraz obsypanie fundamentów. Musi być to koparka kołowa która obraca się 360 stopni Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-27...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Chodzież

Zlecę utwardzenie terenu, 51-100m², Chodzież

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecę utwardzenie terenu, 51-100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Chodzież

Pierwszorzędne Kopanie Chodzież

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Mam do utwardzenia drogę dojazdową do działki w Chodzieży przy ul.••••••••••. Poprzednio usypywałem drogę ziemą...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Chodzież

Zlecę utwardzenie terenu, 301-400m², Brzostowo

To zlecenie o treści - Zlecę utwardzenie terenu, 301-400m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Pokaż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Brzostowo

Zlecę usługi koparką kołową z rotorem, 18 ton, Piła

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę usługi koparką kołową z rotorem, 18 ton". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Piła

Prace Ziemne Chodzież

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 1001-2000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Nowa wieś ujska

Kopanie

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 24m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-19 do 2024-05-26
dodano 7 dni temu

 • Wągrowiec

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykop pod fundament bud. usługowego, 1000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Wągrowiec

Pierwszorzędne Wykop Chodzież

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Potrzebne utwardzenie terenu, 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wągrowiec

Doskonałe Kopanie

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Wągrowiec

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 101-200m², Długa Wieś

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: 2024-06-03...

2024-01-07 do 2024-01-07

 • Długa wieś

Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², Piła

Przeznaczenie terenu: uprawy Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Piła

Rewelacyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że rewelacyjne prace ziemne to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wywóz ziemi, do 10m³". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Piła

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 1m³ Posiadana dokumentacja: projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: 2024-05-21...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Piła
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty