Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Szamotułach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Szamotułach

Bobcop

1 opinia
Roboty ziemne Szamotuły

Jeśli interesuje Cię profesjonalne wiercenie studni w rejonie Szamotuł i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Bobcop. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

AF-BRUK Piotr Matkowski

2 opinie
AF-BRUK Piotr Matkowski - Perfekcyjne Roboty Ziemne Szamotuły

Zrealizowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. AF-BRUK Piotr Matkowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Znakomita Melioracja Szamotuły

5 opinii
Hydro-serwis Tomasz Buźniak - Znakomita Melioracja Szamotuły

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

RE-MODER Krzysztof Szymczak

1 opinia
RE-MODER Krzysztof Szymczak - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Szamotuły

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje RE-MODER Krzysztof Szymczak. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Porządne Roboty Ziemne w Szamotułach

2 opinie
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE F.H.U. "MIK-BUD" - Porządne Roboty Ziemne w Szamotułach

Jesteś zdania, że porządne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE F.H.U. MIK-BUD poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najlepsze Wiercenie Studni

1 opinia
Kris-Bud Goździerski Krzysztof - Najlepsze Wiercenie Studni Szamotuły

Chesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu najlepszego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Kris-Bud Goździerski Krzysztof jest gotowa Ci pomóc. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

EKO-ATUT POSADZKI

2 opinie
EKO-ATUT POSADZKI - Najlepsze Roboty Ziemne Szamotuły

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje EKO-ATUT POSADZKI. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Usługowy Zakład Murarski Leszek Kandulski

2 opinie
Usługowy Zakład Murarski Leszek Kandulski - Doskonała Melioracja Szamotuły

Uważasz, że doskonała melioracja to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Doskonały Drenaż

4 opinie
Soroka Sylwia - Doskonały Drenaż Szamotuły

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Soroka Sylwia są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Profesjonalne Roboty Ziemne Szamotuły

2 opinie
Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "Razem" w Szamotułach - Profesjonalne Roboty Ziemne Szamotuły

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Razem w Szamotułach. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Szamotułach (14)

Profesjonalne Kopanie Szamotuły

Zakres zlecenia: Wykopanie około 20 metrów pod przewód zasilający Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-19 do 2024-05-25

 • Otorowo

Solidne Wykop Szamotuły

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-05-15 do 2024-05-15

 • Szamotuły

Znakomite Wykop

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Szamotuł bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zaproponuj termin!

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Szamotuły

Doskonałe Roboty Ziemne Szamotuły

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy do utwardzenia terenu, 301-400m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Szamotuły

Pierwszorzędne Kopanie

Wykonaj zadanie pierwszorzędnego kopania o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m²", jako specjalista z miejscowości Szamotuły. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Szamotuł jesteś w ścisłej czołówce. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Szamotuły

Kopanie

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: Kostka brukowa Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Szamotuły

Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³, Kępa

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej, pozwolenie na budowę Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-12 do 2024-03-12

 • Kępa

Staranne Wykop

Ten Klient myśli, że staranne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu, 501-1000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Szamotuły

Zlecenie na prace ziemne, Gałowo

Ten Klient uważa, że rewelacyjne roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Gałowo

Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m², Szamotuły

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Szamotuły

Znakomite Roboty Ziemne

Klient napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, 4000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Szamotuły

Zlecenie na wykopanie stawu, 501-1000m², Pniewy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 501-1000m² Badanie geologiczne gruntu: tak Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Zlecę pogłębienie stawu . Staw wielkości 800-900 m2 . Te...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Pniewy

Doskonałe Kopanie

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Szamotuły

Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista z zakresu solidnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Obrzycko
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty