Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Międzychodzie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 545 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Międzychodzie

Solidna Niwelacja Terenu

1 opinia
Roboty ziemne Międzychód

Jeżeli potrzebujesz solidnej niwelacji terenu i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Porządna Melioracja

1 opinia
Brukarstwo Jakub Ślusakowicz - Porządna Melioracja Międzychód

Gdy poszukujesz znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Brukarstwo Jakub Ślusakowicz są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetne Roboty Ziemne Międzychód

1 opinia
Usługi Budowlane Sebastian Bartkowiak - Świetne Roboty Ziemne Międzychód

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Usługi Budowlane Sebastian Bartkowiak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Perfekcyjne Roboty Ziemne

1 opinia
DANMIL Miłosz Stefański - Perfekcyjne Roboty Ziemne Międzychód

Zaufaj ekspertom w dziedzinie melioracji i zatrudnij DANMIL Miłosz Stefański. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Profesjonalne Kopanie Stawów Międzychód

Studniarstwo- studnie głębinowe, odwierty techniczne - Profesjonalne Kopanie Stawów Międzychód

Ta firma świadczy profesjonalne usługi minikoparką i kopanie stawów na terenie miejscowości Międzychód oraz okolicznych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Przedsiębiorstwo wielobranżowe MAR-BUD

Przedsiębiorstwo wielobranżowe MAR-BUD - Doskonały Drenaż Opaskowy Międzychód

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Przedsiębiorstwo wielobranżowe MAR-BUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

Solidne Usługi Minikoparką

usługi koparko ładowarką piotr jenek - Solidne Usługi Minikoparką Międzychód

Są w branży usług minikoparką od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Międzychód, ale także przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Domy Nietypowe

Domy Nietypowe - Profesjonalne Wiercenie Studni Międzychód

Już od kilku lat pracownicy firmy Domy Nietypowe świadczą usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Fantastyczne Wiercenie Studni w Międzychodzie

KPM Wynajem sprzętu remontowo- budowlanego - Fantastyczne Wiercenie Studni w Międzychodzie

Gdy poszukujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to KPM Wynajem sprzętu remontowo- budowlanego są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Znakomite Roboty Ziemne

Dotacje Unijne Przemysław Ajchler - Znakomite Roboty Ziemne Międzychód

Dotacje Unijne Przemysław Ajchler oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Międzychodu i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Międzychodzie (14)

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 301-500m², Sieraków

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 301-500m² Badanie geologiczne gruntu: nie dotyczy Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Praca dotyczy nie tyle wykopania stawu co przygotowania dna stawu juz istnieja...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Sieraków

Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³, Chrzypsko Wielkie

Zapytanie o treści - Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³ jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Chrzypsko Wielkie

Zapytanie o prace ziemne, Międzychód

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na doskonałe kopanie w rejonie Międzychodu i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy skorzystać z usług Twojej niezawodnej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Międzychód

Zlecenie na wykopanie stawu, 501-1000m², Pniewy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 501-1000m² Badanie geologiczne gruntu: tak Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Zlecę pogłębienie stawu . Staw wielkości 800-900 m2 . Te...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Pniewy

Szukam ekipy do prac ziemnych, Lwówek

Ten Klient jest zdania, że znakomite roboty ziemne to nieprosty temat. Wysłał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Lwówek

Wykop Międzychód

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Konin

Prace Ziemne Międzychód

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Silna nowa

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Międzychód

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 1000m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: witam pisze do państwa w sprawie wykonania renowacji drogi droga ma długość około 300m szerokość 4/5m jakie są k...

2023-12-14 do 2023-12-22

 • Boruja kościelna

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 51-100mb, Trzebicz Nowy

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Trzebicz nowy

Świetne Roboty Ziemne

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Szukam firmy do wykopu pod szambo, 6-10m³. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Podrzewie

Solidne Kopanie Międzychód

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m²", jako ekspert z miejscowości Lubuskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Lubuskiego nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Rybojady

Najlepsze Wykop

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Kuźnica żelichowska

Potrzebny wykop pod szambo, 6-10m³, Sędzinko

Zrealizowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Potrzebny wykop pod szambo, 6-10m³. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Sędzinko

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Wieleń

Przeznaczenie terenu: plac ••••• Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Wieleń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty