Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Pleszewie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 504 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Pleszewie

Rewelacyjna Niwelacja Terenu w Pleszewie

10 opinii
Roboty ziemne Pleszew

Wiele długich lat pracownicy firmy RozGardens Zakładanie i pielęgnacja ogrodów Patryk Różański wykonują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Minikop

2 opinie
Minikop - Solidne Kopanie Stawów Pleszew

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Minikop będzie najszybszą drogą. Ustal pasujący termin już teraz!

Bud- mat Grzegorz Matuszewski

1 opinia
Bud- mat Grzegorz Matuszewski - Perfekcyjne Roboty Ziemne Pleszew

Zrealizowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Bud- mat Grzegorz Matuszewski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Kopanie Studni Pleszew

6 opinii
Zakład Robót Ogólnobudowlanych "ZROBUD" - Pierwszorzędne Kopanie Studni Pleszew

Powierz prace dotyczące kopania studni ekspertom z miejscowości Pleszew. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Pleszewa są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjna Melioracja

1 opinia
Usługi Ogrodnicze i Remontowo Budowlane - Perfekcyjna Melioracja Pleszew

Usługi Ogrodnicze i Remontowo Budowlane oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Pleszewa i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

PHU Grochowska Mariola

PHU Grochowska Mariola - Solidne Kopanie Studni Pleszew

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu solidnego kopania studni, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PHU Grochowska Mariola jest do Twojej dyspozycji. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Pleszew

Siedlisko nad Lutynką sp.z.o.o. - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Pleszew

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Siedlisko nad Lutynką sp.z.o.o. jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny prac ziemnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Znakomite Roboty Ziemne

Wawrzynowicz - Znakomite Roboty Ziemne Pleszew

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Wawrzynowicz. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Connect

Connect - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Pleszew

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi koparko ładowarką Connect przewyższa konkurentów. Reputację oddają oceny zachwyconych odbiorców. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Zdunex

Zdunex - Perfekcyjne Wykopy Pleszew

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij Zdunex. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Pleszewie (17)

Rewelacyjne Wykop Pleszew

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do utwardzenia terenu, 1900m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Piekarzew

Kopanie Pleszew

Jeśli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy kopanie w rejonie Pleszewa i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wyrównanie terenu, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Pleszew

Potrzebne wyrównanie terenu, 1000m², Dobra Nadzieja

Przeznaczenie terenu: Ogród Powierzchnia: 1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-17 do 2024-03-18

 • Dobra nadzieja

Rewelacyjne Wykop

Jeżeli nadal jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Pleszew na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Pleszew

Szukam firmy do wyrównania terenu, 2001-3000m², Jarocin

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Jarocin

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m², Jarocin

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: 201-300m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Proszę o ofertę cenową, zebranie 10 cm ziemi, nawiezienie kruszywa zagęszczenie. Teren wokół budynku,...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Jarocin

Profesjonalne Prace Ziemne Pleszew

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: do 50mb Typ terenu: publiczny Informacje dodatkowe: 1)Kanalizacja sanitarna ok 21 mb,śr.200 mm, rura przewiertowa 225 mm , studnia 1000 nadb...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Jarocin

Szukam firmy do wykonania przewiertu sterowanego, do 50mb, Jarocin

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Jarocin

Najlepsze Roboty Ziemne Pleszew

Rodzaj ziemi: ogrodowa Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Potarzyca

Zapytanie o wykopanie stawu, 151-300m², Piotrów

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 151-300m² Badanie geologiczne gruntu: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Piotrów

Zapytanie o wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m², Sulęcinek

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Na działce jest już stary fundament, potrzebne j...

2024-05-18 do 2024-05-26
dodano 2 dni temu

 • Sulęcinek

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 60m², Nowe Skalmierzyce

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 60m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Nowe Skalmierzyce

Profesjonalne Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: destrukt asfaltowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Kalisz

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Kalisz

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kalisz

Zlecę wyrównanie terenu, 301-500m², Kalisz

Wybierz zlecenie dotyczące fantastycznego kopania od pewnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Kalisz lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Kalisz

Zlecenie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m², Kalisz

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Potrzebuje wybrać ziemię Termin skorzystania z oferty...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Kalisz

Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu.

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Kalisz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty