Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gostyniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gostyniu

Profesjonalne Kopanie Stawów Gostyń

1 opinia
Roboty ziemne Gostyń

Ta firma świadczy profesjonalne usługi minikoparką i kopanie stawów na terenie miejscowości Gostyń oraz okolicznych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Kopanie Studni

4 opinie
DREAM BUILDER - Pierwszorzędne Kopanie Studni Gostyń

Zatrudnij DREAM BUILDER jeśli szukasz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego kopania studni w miejscowości Gostyń lub sąsiednim mieście. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Patryk Krasiński PUH "JOB HOUSE"

1 opinia
Patryk Krasiński PUH "JOB HOUSE" - Perfekcyjne Wykopy Gostyń

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij Patryk Krasiński PUH JOB HOUSE. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Porządne Roboty Ziemne

1 opinia
AD-PAZ Adam Pazoła - Porządne Roboty Ziemne Gostyń

Firma AD-PAZ Adam Pazoła oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Gostynia i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjna Niwelacja Terenu

1 opinia
Michalina Marciniak - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Gostyń

Wiele długich lat pracownicy firmy Michalina Marciniak wykonują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Zakład Ogolnobudowlany Wojciech Juskowiak

2 opinie
Zakład Ogolnobudowlany Wojciech Juskowiak - Perfekcyjne Usługi Minikoparką Gostyń

Świadczy usługi minikoparką od lat, głównie na obszarze miejscowości Gostyń, ale także przyległych miast. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Staranny Drenaż Gostyń

1 opinia
Karolina Szafraniak - Staranny Drenaż Gostyń

Wciąż potrzebujesz specjalisty od drenażu? Skorzystaj z kwalifikacji Karolina Szafraniak. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Usługi - Ogólnobudowlane Sebastian Buliński

1 opinia
Usługi - Ogólnobudowlane Sebastian Buliński - Solidne Studnie Głębinowe Gostyń

Usługi - Ogólnobudowlane Sebastian Buliński świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Gostynia i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Pierwszorzędny Drenaż w Gostyniu

7 opinii
Firma ogólnobudowlana "HAUS" - Pierwszorzędny Drenaż w Gostyniu

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to Firma ogólnobudowlana HAUS są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Doskonałe Prace Ziemne

8 opinii
DM PARTNER Dariusz Pietrzak - Doskonałe Prace Ziemne Gostyń

Jeśli szukasz profesjonalistów od prac ziemnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom DM PARTNER Dariusz Pietrzak. Gostyń i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gostyniu (15)

Solidne Wykop Gostyń

Teren do utwardzenia: place firma Powierzchnia: 2000m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Gostyń

Zlecenie na wywóz ziemi, 21-50m³, Gostyń

Rodzaj ziemi: glina Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Gostyń

Najlepsze Wykop

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac ziemnych. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-04-08 do 2024-04-11

 • Hersztupowo

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Śrem

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Śrem

Doskonałe Roboty Ziemne Gostyń

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie drenażu, 21-50mb". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Śrem

Zapytanie o utwardzenie terenu, 51-100m², Śrem

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Śremu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

2023-12-23 do 2023-12-31

 • Śrem

Profesjonalne Kopanie Gostyń

Jeśli realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Śremu i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Śrem

Rewelacyjne Kopanie

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: rozsączający Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Śrem

Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Kaleje

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-04-01 do 2024-04-14

 • Kaleje

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Gostyń

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Kaleje

Rewelacyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że rewelacyjne prace ziemne to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Bojanowo

Wykop

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 151-300m² Badanie geologiczne gruntu: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2024-09-21...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Bojanowo

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 3000m², Rawicz

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 3000m², chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Rawicz

Solidne Kopanie

Upewnij się, że Konsumenci zlecający kopanie są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od kopania. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Rawicz

Wykopanie stawu, 501-1000m², Rawicz

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Rawicz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty