Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Obornikach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 545 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Obornikach

NAWROCKA Ewelina Nawrocka

1 opinia
Roboty ziemne Oborniki

Uwierz fachowcom w dziedzinie drenażu i zatrudnij NAWROCKA Ewelina Nawrocka. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI

22 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Oborniki

W przypadku, gdy interesuje Cię rewelacyjna niwelacja terenu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to skorzystaj z doświadczenia USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek

4 opinie
Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek - Profesjonalne Wiercenie Studni Oborniki

Już od kilku lat pracownicy firmy Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek świadczą usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Oborniki

23 opinie
P.U.H. "DUDA" Łukasz Duda - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Oborniki

Po prostu zleć usługę kopania stawów profesjonalistom z miejscowości Oborniki. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Obornik nie mają sobie równych. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Oborniki

1 opinia
ABC Rafał Madaj - Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Oborniki

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ABC Rafał Madaj ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Profesjonalny Drenaż Opaskowy

8 opinii
FRONT BAU - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Oborniki

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to zaufaj doświadczeniu FRONT BAU. Oborniki i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Najlepsze Kopanie Stawów

4 opinie
Concrete Road - Najlepsze Kopanie Stawów Oborniki

Zleć usługę kopania stawów specjalistom z miejscowości Oborniki. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Obornik są w ścisłej czołówce. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI

4 opinie
ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI - Profesjonalne Usługi Minikoparką Oborniki

Klient, który planuje zakup usługi minikoparką musi już teraz zgłosić się do ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Rewelacyjne Prace Ziemne

4 opinie
JaniPDA Janina Grabek - Rewelacyjne Prace Ziemne Oborniki

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od prac ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia JaniPDA Janina Grabek. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Najlepsze Roboty Ziemne w Obornikach

2 opinie
Mk-Tech Mateusz Skowroński - Najlepsze Roboty Ziemne w Obornikach

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Mk-Tech Mateusz Skowroński. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Obornikach (14)

Wykop Oborniki

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę wykop pod instalację, 101-200mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Garbatka

Szukam firmy do wykopu pod instalację, 101-200mb, Rogoźno

Rodzaj instalacji: światłowód Rodzaj budynku: teren Długość wykopów: 101-200mb Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: wykop ręczny 180 m na głębokości 30 cm plus zasypanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Rogoźno

Zlecę prace ziemne, Rogoźno

Zleceniodawca napisał "Zlecę prace ziemne". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Wielkopolskiego i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-03-27 do 2024-03-27

 • Rogoźno

Dam zlecenie na wykop pod instalację, 101-200mb, Rogoźno

Rodzaj instalacji: światłowód Rodzaj budynku: teren Długość wykopów: 101-200mb Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-27 do 2024-03-27

 • Rogoźno

Profesjonalne Prace Ziemne Oborniki

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: tak Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Oborniki

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Biedrusko

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-26 do 2024-06-03
dodano 10 godzin temu

 • Biedrusko

Zapytanie o wyrównanie terenu, 24m², Wągrowiec

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 24m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-19 do 2024-05-26
dodano 7 dni temu

 • Wągrowiec

Zlecenie na wykop pod fundament bud. usługowego, 1000m², Wągrowiec

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia zabudowy: 1000m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Wągrowiec

Potrzebne utwardzenie terenu, 201-300m², Wągrowiec

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wągrowiec

Kopanie Oborniki

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m²", jako fachowiec z miejscowości Wągrowiec. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Wągrowca jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Wągrowiec

Staranne Wykop

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam firmy do utwardzenia terenu, 101-200m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

2024-01-07 do 2024-01-07

 • Długa wieś

Roboty Ziemne Oborniki

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od robót ziemnych szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykop pod szambo, 6-10m³. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Wielkopolskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Obrzycko

Zlecenie na prace ziemne, Gałowo

Zakres zlecenia: Wykonanie korytowania oraz ułożenie płyt drogowych w dwóch pasmach ok. 8x21m i 3x21m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Gałowo

Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Szamotuły

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Szamotuły
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty