Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Krotoszynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Krotoszynie

Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Krotoszynie

2 opinie
Roboty ziemne Krotoszyn

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? WietNet Marcin Wietecha będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ADA MAX

3 opinie
ADA MAX - Doskonałej Jakości Drenaż Krotoszyn

Zrealizowanie drenażu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ADA MAX ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Roboty Ziemne Krotoszyn

2 opinie
BENJAMIN BLECHA - Rewelacyjne Roboty Ziemne Krotoszyn

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje BENJAMIN BLECHA. Krotoszyn - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Usługi Koparką Zygfryd Dymarski

1 opinia
Usługi Koparką Zygfryd Dymarski - Perfekcyjne Roboty Ziemne Krotoszyn

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Koparką Zygfryd Dymarski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

PONDEL. Wykopy, rozładunek, wyburzenia.

1 opinia
PONDEL. Wykopy, rozładunek, wyburzenia. - Solidne Roboty Ziemne Krotoszyn

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje PONDEL. Wykopy rozładunek wyburzenia.. Krotoszyn i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjne Kopanie Stawów Krotoszyn

2 opinie
TechnikBau Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kopanie Stawów Krotoszyn

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Krotoszyna, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma TechnikBau Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Firma Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Kowalski Włodzimierz

2 opinie
Firma Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Kowalski Włodzimierz - Solidne Wiercenie Studni Krotoszyn

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Firma Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Kowalski Włodzimierz z Krotoszyna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

ROBBUD

1 opinia
ROBBUD - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Krotoszyn

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij ROBBUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Usługi ziemno-inżynieryjne Kamil Bała

Usługi ziemno-inżynieryjne Kamil Bała - Świetne Roboty Ziemne Krotoszyn

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi ziemno-inżynieryjne Kamil Bała będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Karol Adler Firma Handlowa

Karol Adler Firma Handlowa - Fantastyczne Wiercenie Studni Krotoszyn

Karol Adler Firma Handlowa świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Krotoszyna i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Krotoszynie (15)

Perfekcyjne Prace Ziemne Krotoszyn

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne prace ziemne to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 4 dni temu

 • Krotoszyn

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Krotoszyn

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²". Wykonaj usługę wysokiej klasy kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z Krotoszyna i pobliskich powiatów. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Krotoszyn

Świetne Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Zduny

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Milicz

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Milicz

Zlecenie na wyrównanie terenu, 2001-3000m², Wszewilki

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Dolnośląskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, 2001-3000m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2024-03-02 do 2024-03-02

 • Wszewilki

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Milicz

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Milicz

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Milicz

Zakres zlecenia: przekop do fotowoltaiki Termin rozpoczęcia prac: 2024-01-19...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Milicz

Profesjonalne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Dolnośląskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Niesułowice

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: 2024-07-25...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Milicz

Fantastyczne Kopanie Krotoszyn

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie drenażu, 21-50mb". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Dolnośląskiego i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Wszewilki

Zlecenie na wywóz ziemi, 21-50m³, Potarzyca

Rodzaj ziemi: ogrodowa Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Potarzyca

Szukam firmy do wyrównania terenu, 2001-3000m², Jarocin

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Jarocin

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m², Jarocin

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Jarocin

Szukam firmy do wykonania przewiertu sterowanego, do 50mb, Jarocin

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: do 50mb Typ terenu: publiczny Informacje dodatkowe: 1)Kanalizacja sanitarna ok 21 mb,śr.200 mm, rura przewiertowa 225 mm , studnia 1000 nadb...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Jarocin

Szukam firmy do wykonania przewiertu sterowanego, do 50mb, Jarocin

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: do 50mb Typ terenu: publiczny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Jarocin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty